עבודה בפריז..

Ofirznu86

New member
עבודה בפריז..

אהלן..
בזמן האחרון אני חושב לעבור לפריז לתקופה
יש לי אזרחות צרפתית.
רציתי לשמוע מישראלים שעברו/עוברים חיים ועובדים בפריז..
אשמח לשמוע..
תודה אופיר.

מה בדיוק השאלה?

לגבי עבודה? מה גילך? מה הכשרתך? מה נסיונך? מה התחום בו אתה רוצה לעבוד? מהנדס גרעין, מרצה לפילוסופיה, מלצר או מוכר בגדים בחנות,
כל שעליך לעשות הוא לעבור לפאריז, להרשם ללשכת עבודה ולהתחיל לחפש כמו כל צרפתי מן השורה (וזה לא קל בימים מוכי אבטלה אילו).
בתקווה שיש לך כל הניירות. כתובת וכרטיס ביטוח לאומי (פרוצדורות קלות ומהירות למי שבידו פספורט צרפתי.)

Ofirznu86

New member
עבודה

אני בן 29, עם תעודת הנדסאי רכב שאני עדיין לא יודע אם היא מוכרת בחו"ל
אני רוצה לעבוד בתחום הרכב בצרפת באזור פריז עדיף
האם האפשרות העיקרית שלי היא להגיע ולהתחיל לחפש
או מישהו יודע על אפשרויות חיפוש פה מהארץ חברות השמה או משהו יותר קונקרטי
מאשר ללכת לאיבוד בגוגל?

אינני מכיר את תחום הנדסאות הרכב אבל...

דווקא התחום הזה מתעורר לאחרונה ויצרני נרכב מתחילם מחדש להעסיק עובדים לאחר משבר הענק, פיטורים המוניים וסגירת מפעלים בעת המשבר כלכלי האחרון ייצרני הרכב החלו שוב להעסיק ולחפש עובדים..
אם אתה שולט בצרפתית (אני מקווה...) למה שלא תפנה מכתבי מועמדות ליצרני הרכב הצרפתיים בבחינת "שלח לחמך"? היתרון הגדול שלך שאינך מהגר אלא אזרח שיכול להתחיל לעבוד מייד. אני שוב חוזר שלדעתי עדיף שתבוא לצרפת ותירשם ל POLE EMPLOI. עבודה הם לא יימצאו לך אבל בהחלט יכוונו וידריכו אותך, יממנו לך השתלמויות אם יש צורך וייעצו לך בנוגע להשוואת דיפלומות. ייתכן שאתה גם זכאי לכל מיני עזרות כלכליות.
קשה לעשות כל זאת בהתכתבויות .

La Milagrosa

New member
היי, קודם כל כדאי לך לברר במשרד החינוך הצרפתי

איך ממירים את התואר שלך .... בספרד למשל לקח לי יותר משנתיים לקבל הכרה רשמית בתואר האקדמי שלי, ואצלך זה ידרוש גם בחינות בצרפתית כי התחום שלך הוא פרקטי (אצלי זה סתם תואר שני בהיסטוריה, שבמילא לא נותן עבודה). בינתיים, אני במקומך הייתי נרשמת לקורסים מקצועיים בצרפת כדי לעבוד, למשל, כמוסכניק זוטר (בשביל להיות מכונאי בכיר צריך לימודים מאד ממושכים). בהצלחה.

למעלה