סתם אמא

flower38

New member
סתם אמא

אני אמא ל3 ילדים בת 16 ובן14 ובן צעיר יותר בן7 אני יש לי בעיות עם שלושתם אבל כול אחד ובעיה שלו אני היה לי פרידות רבות מהאבא עקב בעיות אישיות ואני כול הזמן בין שהאבא היה איתנו או לא תחזקתי את הבית ועבדתי מאוד קשה לפרנסתם של הילדים ואותי אבל עכשיו מזה שנה האבא איתנו באותו בית ווהוא עובר שינוי דרסטי עקב טיפול עצמי וגם בדיוק לפני שבועיים עברנו לדירה יותר נעימה ויותר מרווחת ולשלושתם יש את הפרטיות האישית שלו הבת לבד בחדר ובנים לבד בחדר ולי יש לי חדר עם האבא לבד וסלון הילדים אף פעם לא התמרדו או התחצפו בתקופה האחרונה אני שמתי לב שהגדולה מתמרדת ומתחצפת ומתעלמת מקיומי בבית אם אני מבקשת ממנה משהו לעשות היא מתעלמת ממני ואם אני חוזרת על עצמי איתה על הבקשה היא מרימה טונים וצועקת ומתחצפת אלי או בוכה וסגרת את עצמה בחדר ומתחילה לצייר . האמצעי בן ה14 גם אותה התנהגות ומציק המון לקטן ורבים המון הילדים ביניהם ומתחצפים אחד לשני אין שקט בבית וצעקות אבל האמצעי יש לי איתו אותו בעיה כמו של הגדולה איתי . הבן הצעיר הקטן ביותר בבית בן ה7 גם הוא כול הזמן לא שקט ולא רגוע אם מפתח שיחה איתי או בכלל עם אחד מבני המשפחה הוא חייב לעשות אותה בעמידה ולהסתובב סחור הכנת שיעורים גם הוא לא יושב ובבית הספר הוא מתנהג רגיל ככול ילד רק הבעיה היא בבית ועל כול דבר הוא מתלונן או מתבכיין או צועק או מתחצף ולפעמים מתלווה לכול זה קללות למי שנמצא בבית ויש לי איתו בעיית הרטבה בלילה רק בלילה . את האמת ניסיתי הכול איתם הילדים האלה לא חסר להם כלום ויש המון חום ואהבה אני מבקשת ממך את עצתך בדחיפות.

סתם אמא

אמא יקרה השאלה שלך מאוד מורכבת וכוללת הרבה מאוד דברים. אני שמחה לראות שהעניינים בינך לבין בן זוגך מסתדרים ושמצאתם מקום שטוב לכם בו. שני ילדיך הגדולים בת ה-16 ובן ה-14 נמצאים ממש בתוך תקופה שנקראת גיל ההתבגרות. הדברים שאת מספרת הם התנהגויות מאוד מוכרות בגיל הזה והעובדה שאצל בתך רק עכשיו הכל מתחיל מצביעה על זה שאת עושה משהו טוב בחינוך שלך, אבל יקירה אין מה לעשות גיל ההתבגרות עם כל המאפיינים שלו הפיזיים, הרגשיים וההתנהגותיים הגיעו לביתך ואין אפשרות על גבי הפורום לתת את כל הפתרונות, אני מציעה לך בחום ללכת ללמוד בקסוצת הורים שמתייחסת לגיל ההתבגרות איך להתמודד עם הגיל הזה ואני שמחה לעודד אותך שיש איך להתמודד. לגבי הצעיר בן ה-7 האם בדקת את נושא ההרטבה בלילה? הרטבה יכולה להיות קשורה למספר גורמים, אנא פני לרופא הילדים ובדקי קודם כל האם קיימת בעיה פיזית ורק אם נשללה בעיה פיזית צריך לטפל ברמה הרגשית וההתנהגותית. לגבי הקופצנות שלו, גם את זה אני מציעה לבדוק ולאבחן, האם מדובר במשהו התנהגותי או משהו אחר. בכל מקרה אמא יקרה אני מציעה לפנות להדרכה הורית בקבוצה או פרטני שיהיה בהצלחה ליאת אברמוביץ מנחת הורים מוסמכת מכון אדלר מנהלת בי"ס להורים, עיריית חולון 050-7377830

למעלה