סרבנית שינה

uly109

New member
סרבנית שינה

שלום רב, הבעיה שאני עמדת לציין בפנייך נמשכת כבר שבועיים ונראית כאילו לא תיפתר. התינוקת בת 7 חודשים ועדיין יונקת. לאחרונה לא מסכימה לישון במיטתה כשאני יושבת לידה, מה שהיה עד עכשיו. היא לא מוכנה לישון בשום אופן במיטה, גם לא בידיים ולא בנדנודים. הילדה מתנגדת וצורחת כאילו שהיא מפחדת לישון או מפחדת להיפרד מאיתנו. הבעיה היא שבהתחלה חשבנו שאולי היא רעבה וננתי לה לינוק , התעקשתי שלא תרדם והיא נשארה ערנית כל ההנקה ושהסתיימה ההנקה שמתי אותה במיטה והיא בכתה כרגיל. מאז הבנתי שהיא רוצה להירדם עם ציצי בלבד כי זה מרגיע אותה והיא נרדמת בלי שהיא מתכוונת... תהליך ההרדמה לוקח גם 3 שעות בלילה כיוון שהיא מתנגדת ולבסוף לפעמים מקבלת הנקה כי כבר אין כוחות. הבעיה הנוספת היא שבמהלך היום היא עושה באלגן גדול בשביל לישון ולא מוכנה לישון בשום צורה שהיא - בעגלה, במיטה, על הידיים - מתנגדת. עד לפני שבועיים הייתה נרדמת במיטתה שאני יושבת לידה. כמו כן אני מציינת שבמשך היום היא נרדמת פעמיים שבמשך כל פעם היא ישנה שעה ואפילו פחות. הבעיה הנוספת הגדולה ביותר היא שהיא מתעוררת בבכי רב בלילה כל שעתיים לפחות ולא מוכנה להירדם או להירגע גם שאני מלטפת אותה. כלומר גם שהיא ישנה איתנו - היא מתעוררת ובוכה ולא רוצה לחזור לישון - רק בהנקה. כמו כן גם לעתים אחרי ההנקה היא נשארת ערה ולא רוצה לישון.אני מסכמת שהילדה בעייתית מכל ההבטים של השינה - במהלך היום, לפני השינה ובמהלך הלילה. אני כבר על סף התמוטטות נפשית ופיזית ואובדת עיצות. אני מציינת ששיטת חמש הדקות לא מקובלת עלינו, כיוון שאנו חושבים שהיא אכזרית למדיי. למרות הכל, אני מקווה שתימצא פתרון לבעייתנו הסבוכה והקשה. כמו כן ברצוני ליידע אותך שהילדה מפותחת מאוד לגילה, ערנית ועולה יפה במשקל, ללא בעיות מיוחדות. תודה אורית

לא רוצה לישון

קושי שמתעורר בגיל זה בנסיבות שאת מתארת קשור אולי לקשיי פרידה כמו שאת מציעה. מאחר ואת מתארת שבזמן האחרון היא כבר לא מוכנה גם להירדם בנוכחותך במיטה, זה מעורר את השאלה ממה נובע הקושי החדש הזה? האם היא חוששת שתנטשי אותה לאחר שתירדם? אם כן, לעתים שינה משותפת לשבוע-שבועיים מאד מקלה על הילד. אם הכיוון לא מתאים או לא עובד צריך לבחון נושאים נוספים של הקשר של הילדה אליכם על מנת להבין את הקושי שלה להיפרד וללכת לישון והאם הוא קשור למצבים רגשיים או התנהגות הורית שניתן לשנותה על מנת להקל על הילדה. הייתי ממליץ על ייעוץ, מאחר והגישות "הישירות" יותר של הגמילה יהיו קשות ליישום.

למעלה