סקר חדש,כי הרבה זמן לא עשו

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
התשובות שלי

מהו הקו אוטובוס האהוב עליכם?
מהו הקו השנוא עליכם?
באיזה קו אתם נוסעים הרבה בימים אלה?
מהו קו הילדות שלכם?

כמובן שאפשר לענות יותר מתשובה אחת וגם לפרט אם בא לכם
התשובות שלי
קו אהוב (לא בהכרח בסדר הזה):
בינעירוני - 379 ת"א - אשכול, 961 - ירושלים - בית שאן דרך הבקעה, 968 - כרמיאל - ירושלים.
עירוני בגוש דן - כיום אין קו שיש לי אליו סימפטיה מיוחדת אבל יש כמה קווים נחמדים...
קו 168 המהיר (שבימי דן אהבתי אותו הרבה יותר) .
קו 10 שהוא כיום הקו עם המסלול הכי יפה בת"א לדעתי וגם עם כמה קטעי טיסה.
קו 189 שיש לו מסלול מהיר ואטרקטיבי ורואים שתכננו אותו עכשיו ולא לפני עשרות שנים.
קו 39 שתמיד נחמד לנסוע בו לעבודה. קו מהיר ולא דחוס כמו כמה קווים אחרים.

קו שנוא:
חד משמעית - 351 ו-353 מת"א לבאר שבע דרך כל מערב הנגב.
קווים דוחים ומגעילים שתוכננו לפני עשרות שנים, נכנסים לכל חור, עוצרים בכל תחנה (אפילו לוקח לשירות פנימי בשדרות, נתיבות ובאר שבע), נוסעים בכבישים הכי איטיים ואפילו הנהגים הכי טייסים במטרופולין לא באמת יכולים לטוס בהם.
עוד כמה קווים שאני לא אוהב: בת"א קו 204 (בגלל הדוחק והאוכלוסיה) וקו 68 (כי לנסוע מהתמח"ת לקרית אונו דרך ז'בוטינסקי זה טימטום). בצפון קו 361 (איטי, מאסף ואיכשהו גם תמיד היו לי בו תקלים עם נהגים מגעילים).

קווים שאני נוסע בהם הכי הרבה כיום:
בעיקר 31 ו-39 של דן מת"א לרמת גן. כמעט מדי יום.

קווי ילדות:
בילדות הרחוקה עד גיל 7 - קווים 18, 20, 24, 26, 27 בירושלים שנסעו ממרכז העיר לקרית יובל לפני עשרים שנה, וקו 400 שאז נסע מירושלים לגבעתיים עם O303 ו-SU.
בילדות המאוחרת יותר - קו 846 מצפת וכרמיאל לתל אביב.

mister K

New member
ועוד תוספת לקווי הילדות המאוחרת:

התשובות שלי
בינעירוני - 379 ת"א - אשכול, 961 - ירושלים - בית שאן דרך הבקעה, 968 - כרמיאל - ירושלים.
עירוני בגוש דן - כיום אין קו שיש לי אליו סימפטיה מיוחדת אבל יש כמה קווים נחמדים...
קו 189 שיש לו מסלול מהיר ואטרקטיבי ורואים שתכננו אותו עכשיו ולא לפני עשרות שנים.

קו שנוא:
קווים דוחים ומגעילים שתוכננו לפני עשרות שנים, נכנסים לכל חור, עוצרים בכל תחנה (אפילו לוקח לשירות פנימי בשדרות, נתיבות ובאר שבע), נוסעים בכבישים הכי איטיים ואפילו הנהגים הכי טייסים במטרופולין לא באמת יכולים לטוס בהם.
עוד כמה קווים שאני לא אוהב: בת"א קו 204 (בגלל הדוחק והאוכלוסיה) וקו 68 (כי לנסוע מהתמח"ת לקרית אונו דרך ז'בוטינסקי זה טימטום). בצפון קו 361 (איטי, מאסף ואיכשהו גם תמיד היו לי בו תקלים עם נהגים מגעילים).

קווי ילדות:
בילדות הרחוקה עד גיל 7 - קווים 18, 20, 24, 26, 27 בירושלים שנסעו ממרכז העיר לקרית יובל לפני עשרים שנה, וקו 400 שאז נסע מירושלים לגבעתיים עם O303 ו-SU.
ועוד תוספת לקווי הילדות המאוחרת:
קו 940 מחיפה (אז תחנת בת גלים) לירושלים, שאז היה הקו היחיד שנסע לירושלים מכל אזור חיפה והגליל המערבי.

droriko

New member
אני מניח

התשובות שלי

קו שנוא:

קווי ילדות:
אני מניח
שאתה עובד על התוואי של רחוב הירדן/נגבה. זה לא מבאס לנסוע לשם עם 31? הוא עושה המון סיבובים בדרך.

mister K

New member
דווקא בגבעתיים

אני מניח
שאתה עובד על התוואי של רחוב הירדן/נגבה. זה לא מבאס לנסוע לשם עם 31? הוא עושה המון סיבובים בדרך.
דווקא בגבעתיים
ומה שהכי מעצבן אותי בקו 31 הוא החלופה דרך בליך שלא נכנסת לגבעתיים (למרות שיש לשם הרבה נוסעים).
מי שתכנן את החלופה הזאת פשוט שיחק אותה ראש קטן. אפשר להעביר את החלופה דרך רחוב המאבק (כמו שהקו נסע לתקופה קצרה בין פעימות התיקון של הרפורמה) וכך לא לוותר על תחנות גבעתיים, אבל כנראה שפשוט לא חשבו על זה.

בכלל לאחרונה הקו נהיה פחות נחמד מבעבר ונראה שהוא הופך לסוג של ״בן חורג״ בדן.
בערך חצי מהאוטובוסים הם EL עגלות (למרות שיש קווים כמו 72 שהמצב בהם יותר גרוע), בערב עובדים נהגים שנראה כאילו קיבלו את הרשיון לפני יומיים ונוסעים לאט בצורה מחרידה (כל הנהגים הטובים עובדים בבוקר) ובחודשיים האחרונים גם התדירות קוצצה באופן משמעותי (כולל שעה שלמה בצהריים בה לא היה אוטובוס לגבעתיים בגלל חלופת בליך).
בכל התקופה הזאת העדפתי לנסוע בפרייבט ולא להתקרב אליו, עד שבשבוע שעבר חזרה סוף סוף התדירות לכל 15 דקות כמו שהיה לפני הקיץ, אולי בגלל תלונות.

droriko

New member
ראיתי את עובד בחלופה הזאת

דווקא בגבעתיים
ומה שהכי מעצבן אותי בקו 31 הוא החלופה דרך בליך שלא נכנסת לגבעתיים (למרות שיש לשם הרבה נוסעים).
מי שתכנן את החלופה הזאת פשוט שיחק אותה ראש קטן. אפשר להעביר את החלופה דרך רחוב המאבק (כמו שהקו נסע לתקופה קצרה בין פעימות התיקון של הרפורמה) וכך לא לוותר על תחנות גבעתיים, אבל כנראה שפשוט לא חשבו על זה.

בכלל לאחרונה הקו נהיה פחות נחמד מבעבר ונראה שהוא הופך לסוג של ״בן חורג״ בדן.
בערך חצי מהאוטובוסים הם EL עגלות (למרות שיש קווים כמו 72 שהמצב בהם יותר גרוע), בערב עובדים נהגים שנראה כאילו קיבלו את הרשיון לפני יומיים ונוסעים לאט בצורה מחרידה (כל הנהגים הטובים עובדים בבוקר) ובחודשיים האחרונים גם התדירות קוצצה באופן משמעותי (כולל שעה שלמה בצהריים בה לא היה אוטובוס לגבעתיים בגלל חלופת בליך).
בכל התקופה הזאת העדפתי לנסוע בפרייבט ולא להתקרב אליו, עד שבשבוע שעבר חזרה סוף סוף התדירות לכל 15 דקות כמו שהיה לפני הקיץ, אולי בגלל תלונות.

mister K

New member
יוצא ב-13:25 מהכרמלית

droriko

New member
ראיתי אותו נוסע דווקא לכיוון הכרמלית

אולי הוא עשה חתיכה של מישהו

הוא לא רוצה לחזור ל-17 תגיד? התפנה שם סידור(אתה בטח יודע על מה אני מדבר)

mister K

New member
בבוקר וגם אחר"צ הוא עושה 131.

אולי הוא עשה חתיכה של מישהו

הוא לא רוצה לחזור ל-17 תגיד? התפנה שם סידור(אתה בטח יודע על מה אני מדבר)
בבוקר וגם אחר"צ הוא עושה 131.
אני לא מתמצא בענייני קו 17 והסידורים שם.
אבל דווקא הבנתי מעובד שבסך הכל הוא מרוצה מהסידור שלו עכשיו ושיש גם יתרונות בקו 31 לעומת 17 ולא רק חסרונות.

אבל אני לא רוצה לדבר בשמו. הכי טוב שתשאל אותו.

droriko

New member
ואני מקדיש לך את השיר הבא

התשובות שלי

קו שנוא:

קווי ילדות:
ואני מקדיש לך את השיר הבא
http://www.youtube.com/watch?v=jKC0qAb4o7g

cwen

New member
תשובות קצת מפתיעות

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

תשובות קצת מפתיעות
כרגע אין לי קו אוטובוס אהוב.
קו 22.
142, 76 וכמובן הקווים של גבעתיים.
למרבה ההפתעה אין לי קו ילדות. כמעט לא נסעתי באוטובוסים עד גיל התיכון ואז זה היה קו 67 ברמת גן ולפעמים גם קווי 63 או 61.

S a m B o o k i

New member
ועכשיו שלי

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

ועכשיו שלי

וואווו, יש הרבה - אבל מעל כולם - 280/281 של ויאוליה.
פשוט תענוג לנוסע מהבית לרכבת מרכז בחצי שעה.

מהו הקו השנוא עליכם? ללא ספק - 438. קו מעצבן שנוסע דרך כל חור לירושלים. וגם כמובן 852/872 לפרדס חנה. למה הוא חייב לעבור בחדרה?! לנמרות שכל הנוסעים שלו יורדים שם ולא יהיה שווה להרויח קו רווחי לפר"ח.

באיזה קו אתם נוסעים הרבה בימים אלה? בימים אלה עברתי כבר יחסית לרכב פרטי, אבל אם זה לא רכב פרטי, אז זה רכבת אשדוד-בנימינה 280/320/448/290/185/942 וקווים עירוניים באשדוד.

מהו קו הילדות שלכם? קו ילדות? נראלי 2 מרובע א' באשדוד למרכז אשדוד ומשם קו 5.
כשהייתי קטן הייתי נוסע מלא גם עם 280/320/312 עם קומותיים אז זה גם יכול להחשב.
קווי צבא זכורים לי בעיקר את 948/835/961/411/412 (411/412 של קווים בצפון ולא של אשכול בית שמש)
וגם את 51 של דרום הר חברון ו440/61.

EladGs

New member
שלי

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

שלי
אין אחד שעונה על ההגדרה הזו..
קו 260 (כרמיאל - חיפה דרך משגב) הוא הראשון שקפץ לי לראש, קו שימושי ויעיל שחותך את כל הפקקים והסיבובים ש 361 נכנס אליהם מצפת לחיפה בשעות הבוקר.
קו 101 בחיפה גם הוא קו יעיל ושימושי (ואפשר להכניס לקטגוריה הזו גם את 16 ו 136)

מהו הקו השנוא עליכם?
קו 361, לא שנוא אבל בהחלט לא מהחביבים, במיוחד שמגיע נהג ספציפי שהופך את הנסיעה משעתיים לשעתיים ועשרים לפחות.
קו 149 של מטרופולין, בחצי השנה שהייתי בקרבתו, העדפתי להימנע כמה שאפשר ממנו, עמוס ודחוק. כנ"ל קו 44 של מטרופולין בב"ש.
המטרונית, לא שנואה אבל התפקוד של המערכת הזו אבסורדי.

לצערי, קו 361 לכל אורכו. שעתיים פלוס של "הנאה צרופה",
וגם חלק גדול מהנהגים בקו לא עושים איתו חסד.
בקווים עירוניים - קו 5/5א בחיפה.

מהו קו הילדות שלכם?
יש כמה שעונים על ההגדרה -
בעירוניים מדובר בקו 27 בחיפה בלי ספק, אני עוד זוכר את המידיבוסים בדרך ללימודי השחייה וחזרה.
בבין עירוניים קו 202 מתחנה מרכזית בת גלים עד לתחנה המרכזית בזכרון יעקב, אני עוד זוכר את המראה של המרצדס O303 שתמיד עבדו על הקו הזה.
גם ההסעה של בית הספר היסודי יכולה להכלל בקטגוריה הזו.

droriko

New member
מה זה? כולם פה או מהגליל או מהנגב

שלי
אין אחד שעונה על ההגדרה הזו..
קו 260 (כרמיאל - חיפה דרך משגב) הוא הראשון שקפץ לי לראש, קו שימושי ויעיל שחותך את כל הפקקים והסיבובים ש 361 נכנס אליהם מצפת לחיפה בשעות הבוקר.
קו 101 בחיפה גם הוא קו יעיל ושימושי (ואפשר להכניס לקטגוריה הזו גם את 16 ו 136)

מהו הקו השנוא עליכם?
קו 361, לא שנוא אבל בהחלט לא מהחביבים, במיוחד שמגיע נהג ספציפי שהופך את הנסיעה משעתיים לשעתיים ועשרים לפחות.
קו 149 של מטרופולין, בחצי השנה שהייתי בקרבתו, העדפתי להימנע כמה שאפשר ממנו, עמוס ודחוק. כנ"ל קו 44 של מטרופולין בב"ש.
המטרונית, לא שנואה אבל התפקוד של המערכת הזו אבסורדי.

לצערי, קו 361 לכל אורכו. שעתיים פלוס של "הנאה צרופה",
וגם חלק גדול מהנהגים בקו לא עושים איתו חסד.
בקווים עירוניים - קו 5/5א בחיפה.

מהו קו הילדות שלכם?
יש כמה שעונים על ההגדרה -
בעירוניים מדובר בקו 27 בחיפה בלי ספק, אני עוד זוכר את המידיבוסים בדרך ללימודי השחייה וחזרה.
בבין עירוניים קו 202 מתחנה מרכזית בת גלים עד לתחנה המרכזית בזכרון יעקב, אני עוד זוכר את המראה של המרצדס O303 שתמיד עבדו על הקו הזה.
גם ההסעה של בית הספר היסודי יכולה להכלל בקטגוריה הזו.
מה זה? כולם פה או מהגליל או מהנגב
יש כאן מישהו גם מהפריפריה? כלומר מתל אביב? אני יודע שאוהד גדל שם (בכלל זרוק איזה עצם לשרשור אוהד)

roniway1

New member
שלי

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

שלי
קו אוטובוס אהוב :
קו 378. נוסע ישירות לתל אביב ללא שום עצירות , עד לתחנה הראשונה שלו בתל אביב.
יתרון נוסף שלו זה שהוא לא מגיע לתחנה המרכזית החדשה , אלא עוצר סופית בתחנת הרכבת סבידור מרכז - שזה מצוין מבחינתי.

הקו השנוא עליי :
קו 84. כמעט שעה וחצי מהסינמה בראשון לתל אביב

באיזה קו אתם נוסעים הרבה בימים אלה :
קו 378

מהו קו הילדות שלכם:
קו 363 , וקו 353

olli3

New member
מנהל
מהסינמה לת"א נוסעים ב173/303 אגד.

שלי
קו אוטובוס אהוב :
קו 378. נוסע ישירות לתל אביב ללא שום עצירות , עד לתחנה הראשונה שלו בתל אביב.
יתרון נוסף שלו זה שהוא לא מגיע לתחנה המרכזית החדשה , אלא עוצר סופית בתחנת הרכבת סבידור מרכז - שזה מצוין מבחינתי.

הקו השנוא עליי :
קו 84. כמעט שעה וחצי מהסינמה בראשון לתל אביב

באיזה קו אתם נוסעים הרבה בימים אלה :
קו 378

מהו קו הילדות שלכם:
קו 363 , וקו 353
מהסינמה לת"א נוסעים ב173/303 אגד.
אין שום סיבה שבעולם לנסוע ב84.

Golf Bravo

New member
קווי אוטובוס מעוררי רגשות

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

קווי אוטובוס מעוררי רגשות
אהוב - קו 921 בסוף שנות ה-70, בלילה, בדרכו צפונה, מרגע שהחל לעשות את הפיתול לחציית פסי הרכבת לאחר שעבר את בית חנניה ועד התחנה של מעגן מיכאל. חושך מוחלט, חוץ מאור צהבהב דלוח מעל הדלת האחורית. ואז הדלת נפתחת וריחות של מטעים מציפים את האף. עכשיו נותרה לי רבע שעה הליכה למקום נפלא ואולי גם מישהו יעצור לי טרמפ עד המשק.
שנוא - קו 393 לאילת, אמצע שנות ה-70, מוצ"ש בלילה, אחרי שעות נסיעה מטמטמות. עומד ליד הנהג ואנו מחפשים יחד את התחנה בחושך מוחלט ובשום מקום, בלב הערבה. יורד מהאוטובוס לבד ונשאר באפילה כשאורות האוטובוס מתרחקים לכיוון אילת. עכשיו אני יודע שבסוף ההליכה של רבע שעה לבסיס יחכה לי הרס"ר וישלח אותי להחליף לב' ולעלות למסדר שמירה.
הקו שבו אני מרבה לנסוע בימינו - קו 50 של נתיב אקספרס (בנימינה - באקה אל גרביה).
קו הילדות - 69 של דן, מהנשיא ועד שלמה המלך (בדרך לחטיבת בן צבי).

DanBus43Maalit72

Active member
התשובות שלי

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

התשובות שלי
הקו האהוב עלי:
172 דן (תדירות גבוהה מאוד ומדי פעם אין עומס)(למרות הפקקים בבוקר).

הקווים השנואים עלי:
2/2א אגד חולון(הרבה מאוד סיבובים ועוד 2א עושה גם סיבוב ענק בבת ים).
63 דן(קו עם הרבה סיבובים ועומס רב בכל שעות היום).
קודם גם שנאתי את קו 88 אגד חולון בגלל התדירות הנמוכה והאיחורים שהיו לפני הרפורמה(התדירות עדיין די נמוכה).

קווים שאני נוסע בהם הרבה:
בימי לימודים רגילים: 88 אגד, 89 דן, 143 אגד, 172 דן, 289 דן.
בחופשות: 40 דן, 43 דן, 172 דן, 189 דן, 271 אגד.

קווי ילדות:
74/74א אגד(ז"ל).

DanBus43Maalit72

Active member
שכחתי שאני שונא גם את קווים 20 ו 95 של אגד

התשובות שלי
הקו האהוב עלי:
172 דן (תדירות גבוהה מאוד ומדי פעם אין עומס)(למרות הפקקים בבוקר).

הקווים השנואים עלי:
2/2א אגד חולון(הרבה מאוד סיבובים ועוד 2א עושה גם סיבוב ענק בבת ים).
63 דן(קו עם הרבה סיבובים ועומס רב בכל שעות היום).
קודם גם שנאתי את קו 88 אגד חולון בגלל התדירות הנמוכה והאיחורים שהיו לפני הרפורמה(התדירות עדיין די נמוכה).

קווים שאני נוסע בהם הרבה:
בימי לימודים רגילים: 88 אגד, 89 דן, 143 אגד, 172 דן, 289 דן.
בחופשות: 40 דן, 43 דן, 172 דן, 189 דן, 271 אגד.

קווי ילדות:
74/74א אגד(ז"ל).
שכחתי שאני שונא גם את קווים 20 ו 95 של אגד

alantan

New member
התשובות שלי מגוונות, ילדות מקוטעת גיאוגרפית

מהו הקו השנוא עליכם?
מהו קו הילדות שלכם?

התשובות שלי מגוונות, ילדות מקוטעת גיאוגרפית
הקו האהוב - קשה לי לומר שאני ממש אוהב, אבל קו 4-104-204 הוא מועמד טוב, ישר באורך סביר, תדירות מצויינת, ללא חלופות ועם העדפה מסויימת (אבל לא מושלמת).

הקו השנוא - שוב, קשה לומר, אבל 571 הוא מועמד טוב (ההפך מקו 4 הנ"ל), ובעקבות העבודה שלי על המפה, יש לי מספר רב של קווים חיפאים שהייתי חותך את הידיים למי שתכנן אותם.

הקו שאני נוסע הרבה בימים אלה - הפורד פוקוס הגרוטאה שלי, עקב נסיעות רחוקות בעיקר ולא יוממות לעיר. בימים כתיקונם אני נוסע בקו 142 מבושי לסטנמור.

כמו רבים מכם, קו הילדות מתחלק לפי שנים:

מ-1971 עד 1978: קו 209 של London Transport ולעיתים קו 98B "הפרטי" של Elmstree Coaches. הקו שימש בעיקר את אמי שהייתה סוחבת אותי לסבים בפינר או לרכבת התחתית בפינר ומשם ללונדון.

מסוף 1978 עד 1980: קו 55 (בימינו 155) ממבשרת לירושלים. עדיין זכורים לי הליילנדים צבועי התכלת עם ריח הדיזל שחודר דרך סדקי החלונות הכבדים. את הנסיעה בסיבוב מוצא, וההתרגשות שתמיד חוויתי כשפסגת מלון הילטון (המגדל היחיד דאז בירושלים) היה מציץ בין ההרים ולאט לאט היה צומח לו כשמתקרבים לעיר.

מ-1980 עד 1981: קו 7 (בימינו 14) מקדמת ראשון למרכז ראשון לציון. בהתחשב בדעותיי היום, אירוני שבתור ילד מאוד אהבתי את חוסר הסימטריות של הקו הסיבובי הזה. הוא היה מגיע כמעט עד שיכון המזרח לפני שחזר לכיוון קדמת ראשון והלאה לעיר. אם היינו מפספסים אותו ליד הבית היינו הולכים בהליכה מהירה לרחוב יונתן הסנדלר ושם עולים עליו בדרכו חזרה לעיר.

מ-1981 עד הבגרות: קו 567, שבגיל 10 היה הקו הראשון שהעזתי לעלות עליו ללא רשות הוריי. נסעתי לת"מ הישנה בת"א ותיעדתי את כל מספרי ויעדי הקווים שהיו יוצאים משם ומכל הרחובות הסובבים. כשחזרתי, אמי שאלה בסרקזם בריטי טיפוסי: "איפה היית, תל אביב?". עניתי לה "איך ידעת?!", בהלם שהיא כביכול ידעה (היא לא!).

מצב
הנושא נעול.
למעלה