סקר: אם הייתם זוכים במיליון דולר...

התמ-ים

New member
אין חכם כבעל נסיון

ארגן לי זכיה במליון דולר, ואני אפרט , כאן בפורום (בשידור כמעט חי), מה אני עושה בכסף ....

דיייייייייייייייייייייייייייי!

דיייייייייייייי!!
דייייי עם האובססיה לכסף הזאת'י!!
להל"ן רשימת סולם העדיפויות: *בריאות!!!!!!!! *אהבה!!!!!!!!! *כסף!!!!!!!!!!! (וכמובן כמובן...בפנוכו ממוקמים:החוכמה הביוטי ובלה בלה בלה...) מישו כאן חולק עלי?????????? (חסר לו...אם כן...
) לילה דבש סוויטסהרטס!

סוריא

New member
אני לא משכנעת. מה שכן...

אני אציג לך שני מקרים שבסביבתי הקרובה (עאלק קרובה.. קרובה מאוד התכוונתי...) 1) יש לי דוד , מבוגר כבר. אשתו היתה חולה בסרטן במשך 11 שנה, ובשביל כל החולאים שלו אין לי מספיק אצבעות... היא נפטרה, אבל לא יכולת לראות אותה בלי חיוך משוח על הפרצוף, והוא עד היום צוחק , ומחייך על כל אפיזודה. לא תשמעי ממנו מילה רעה על העולם, הכל ורוד. את האהבה ביניהם יכולת להרגיש אם עמדת לידם יותר מחמש שניות. 2) דודה אחרת. בת 65 , רווקה, מעולם לא היתה לה אהבה. מעולם (ואני יודעת בודאות כמעט מוחלטת). את הפנים שלה את יכולה לראות נפולות על בסיס קבוע, כל מילה שניה שלה היא אנחה מסוג מסויים. את הצרות שלה אני שומעת ללא הרף , היא מרירה, מעירה לכולם, ותמיד, אבל תמיד , הכל שחור. מה שחור? הררי האופל שאחוריהם מתחבא אשמדאי מלך השדים, יותר בהירים מאיך שהחיים שלה נראים. אהבה היא המקום שבו אתה מתקבל ללא סייגים. עם מחלה או בלעדיה. יש מי שיכול לחיות חיים מאושרים בלעדי זה?

לפני שאתייחס לשני המקרים שהבאת הנ''ל...

אומר דבר אחד או שניים על אהבה...-> סוריא, בהיותי צעירה אשר מתחילה רק כעת את חיי הבוגרים ומפלסת דרכי במבואות האהבה... אני.... כולי צפיה,כולי רטט וחדוה... אוחחחחח כמה שאני מצפה מהאהבה!!!!!!! אשמע קיצונית אם אומר:כל עצם משמעות קיומי בעולם היא בשביל לתת ולקבל אהבה!!!!!!!!!!!!! ואכן,אהבה היא באמת המקום שבו אתה מתקבל ללא סייגים. והנה ננסה לנבור קצת בשגרת היומיום....ולמצוא מה גורם לי להיות מאושרת? לקום בבוקרו של יום,להתבונן במראה,ולאהוב את דמותי הנשקפת לי מתוכה,להתחכך בבני משפחתי כשכל אחד ממהר לדרכו ובכל זאת...למצא זמן לשרבב מילת בוקר טוב ובהצלחה וגם להפטיר איזו נשיקה....,ללכת ללימודים לפגוש חברות,לדבר,להרגיש שאת חשובה לאחרים ושאחרים חשובים לך,לדעת שחושבים עליך, שאת חשובה.לשבת בכתה ולהבין את המורה ולתת את חלקך בשעור ובעצם....לאהוב את עצמך ולאהוב את הידע שבך. וכן הלאה והלאה....... שלא נדבר על מקרים שכיחים קצת פחות, כמו התפרצות רגשות בין 2 חברות או התגלות האהבה שמישו חש כלפיך או את כלפיו. וכמובן...מציאת בן הזוג שאת כל כולך בשבילו וכל כולו שלך. ואחר כך הולדת הילדים שהם משמעות הקיום בעולם. שאל הילדים חשים את האהבה בדרך המזוקקת ביותר,ולו משום הסיבה :שעל ידי רגש הנתינה מרגישים אהבה. כפי שהבנת..לכאורה אהבה היא בחירתי ללא עוררין!!!!
אך סוריא היקרה,מה שווה אהבה בין 2 אנשים כשאחד מהם לוקה בבריאותו ח''ו??האם זה שלם? ואחדד זאת ע''י שאקח את דוג' הראשונה על הדוד.. אין לי ספק לפי תאורייך ששררה שם אהבה אמיתית וטהורה.. וכן אין לי ספק שנותר רושם של אהבה אחרי מותה ז''ל.. אך מה הטעם אם אין את היכולת לתת את הבטוי לאותה אהבה??!! האם אפשר להשוות 'חיוך משוח על הפנים' כתוצאה מזכרון טוב של העבר לעומת הדבר האמיתי הריאלי? ובקשר לדוג' השנייה,זו אכן דוג' כואבת וגם קיצונית הייתי אומרת. כי כאשר הבאתי את סולם עדיפויותיי,התכוונתי לכך ש3 האלמנטים יהיו שזורים זה בזה. ולא אחד על חשבון השני.. כי בנינו..מי לא רוצה גם וגם.. בחיים צריך ליצור הרמוניה מכלל הדברים הטובים,זהו המתכון לחיים מאושרים. יש לי עוד המון הגיגים בנושא.אך השבת כבר נכנסת.. אז שבת דבשששששש!

סוריא

New member
בטח שהכי שווה גם וגם...

ואם זו או או ? במה תבחרי ? נ.ב האהבה, היא המקום שבו תתקבל גם עם המחלה. בלעדיה, לא תתקבל גם עם הבריאות. זה כל ההבדל. לטעמי כמובן.

Bassיסט

New member
מצדד!!!

וחושב שאין על אהבה!!! זה לדעתי הדבר הכי חשוב בעולם!!!

the ror

New member
אני חושב שאפשר לעשות שירשור שלם בנושא...

אבל דעתי היא שבריאות זהו צורך הרבה יותר בסיסי לאדם ולכן חשיבותו בעיני קודמת לאהבה שהיא צורך בסיסי מאוד אבל פחות בסיסי מהבריאות... נגיד ככה, אדם יכול לחיות בלי אהבה, חיים אומללים, כן, אבל עדיין חיים... בלי בריאות לא ניתן לחיות בכלל...

the ror

New member
חושב שכן, לדוג' יש את הסיפור של איוב...

גם לאדם בודד או אומלל יש מה להשיג בחיים... ברור שיש לו חוסר עצום אם אין לו אהבה בחיים, אבל הוא עדיין חיי לפחות...הוא יכול לתרום ולשנות ולהשפיע...

the ror

New member
סוריא, מה ניסית להגיד באנגלית?

שאני הוכחתי את הטענה שלך? איך בידיוק? הרי כל הסיפור של איוב זה שהשטן הוציא לו מהחיים כל דבר שהוא אהב אבל אסור היה לו להרוג את איוב...ככה שמסיפור איוב אני מוכיח שיש טעם לחיות גם אם אין אהבה בחיים...

the ror

New member
הוא קילל את היום שבו הוא נולד ודברים כאלה...

אבל הוא בכל זאת מצא כנראה סיבות לחיות...הרי הוא החליט למרות זאת לא לקלל את השם(שזה תכלס כמו להתאבד כיום)...

the ror

New member
כי היה ברור גם לו וגם לאישתו שאם הוא יקלל את

ה' אז הוא ימות ו"יגאל מיסוריו".

למעלה