סם שלום

חופשי

New member
סם שלום

יש לי 2 שאלות: 1-האם לפי החוק מותר להקליט אדם רק אם המקליט הינו צד פעיל בשיחה? 2-חבר שלי רוצה להיות חוקר במשטרה (בולשת), אין לו כל נסיון בתחום, איך הוא יכול להתחיל ולהתקדם (לימודים, עבודה נסיונית במשרד חקירות וכו`?) בתודה

רב-און

New member
והרי החוק

א. מותר להקליט שיחה בין שני אנשים רק אם שני כללים מתקיימים 1.אחד המשתתפים הוא המקליט. 2.אם ההקלטה נעשית במקום ציבורי גן ציבורי מסעדה קולנוע וכו ב. מותר גם למשטרה ולשרות הבטחון להקליט אבל באישור מתאים של בית משפט. ג. כל הקלטה אחרת היא הקלטת סתר שמהווה עבירה פלילית ועונש מאסר בצידה. ד. לגבי חבר שלך שיפנה ללשכת גיוס של המשטרה ואם ימצא מתאים יופנה לאחר הכשרה בסיסית לקורס מתאים בינתיים שיצפה בסרטים או שירשם כנער שוליה במשרד חקירות ביי

חופשי

New member
שלום

ראשית, טעות יסוד בדבריך. מותר להקליט גם בטלפון, אם אתה צד מהשיחה, אם לא כן אזי כל העיתונאים שמקליטים פוליטיקאים עוברים על החוק? חבר שלי בן 22 אחרי צבא, היה מכונאי רכב

נו באמת

בענין הקלטות אודיו, מותר להקליט כל שיחה בין שני אנשים בתנאי שהמקליט משתתף בשיחה. מיקום השיחה אינו רלוונטי והוא יכול להיות בכל מקום, ברשות הרבים, היחיד, בטלפון, בפלאפון, בקשר ומה לא. מחר אני אבדוק בספר החוקים ואתן לך תשובה מדוייקת יותר. המלצה לא רשמית לחבר שלך, אם הוא רוצה להיות שוטר או חוקר במשטרת ישראל, שלא יעבוד קודם לכן במשרד חקירות. יש לי תחושה שזה לא יקדם אותו להתקבל במשטרה. כדי להיות חוקר לא צריך הכשרה או לימודים, לאחר הגיוס הם מפנים למבחנים ולימודים מתאימים.

למעלה