סליחה

my sunshine

New member
סליחה

לכבוד ערב כיפור אני מביאה משהו ישן, אך יפה מאוד בעיניי: שני חברים הלכו במדבר. בנקודה מסוימת במסעם, החל ויכוח ביניהם. אחד החברים סטר לחברו על הלחי. החבר שקיבל את הסטירה, נפגע מאוד אך ללא מילה פשוט כתב על החול: "החבר הכי טוב שלי סטר לי היום על הלחי" הם המשיכו במסעם, עד שהגיעו לנאת מדבר שופעת מים והחליטו להתרחץ במימי האגם. אותו חבר שקיבל את הסטירה, החל לשקוע בבוץ, אבל חברו הטוב בא והציל אותו. אחרי שהתאושש מהטראומה שעבר , חרט על אבן: "החבר הכי טוב שלי הציל היום את חיי" החבר שסטר לשני על לחיו, שאל אותו: "אחרי שסטרתי לך על הלחי, כתבת בחול ועכשיו חרטת באבן. למה?" החבר השיב לו: כשמישהו פוגע בנו, אנו צריכים לרשום את זה בחול כדי שרוח המחילה והסלחנות תוכל למחוק את זה. אבל כשמישהו עושה לנו משהו טוב, אנחנו חייבים לחרוט את זה על אבן, כדי ששום רוח לא תוכל למחוק". לימדו לכתוב את פגיעותיכם ועלבונותיכם בחול ולחרוט את הברכות והטוב שלכם באבן. גמר חתימה טובה

perach22

New member
כמה חכם ויפה.....

לצערי אנו נוטים להתנהג בדיוק להיפך, בכל זאת, אולי השנה נשנה את הגישה. אז סליחה, וגם סולחת..........

hnunit1

New member
התבוננות חדשה על מושג הסליחה

ספור יפה ומעורר מחשבה. למעשה ביום הזה אנו אמורים לסלוח לעצמנו על חסר ההתקדמות שלנו לקראת הפוטנציאל האנושי הגבוה הטמון בנו.

עוף כנף

New member
מקסים. מצרפת "סוגי סליחה"

שלו לכולם, גיחה קצרה אחרי המון זמן מאחלת לכולכם גמר חתימה טובה ושנה נהדרת "כל אחד והסליחה שלו"

למעלה