סיגריות כתוצאה משעמום. מה עושים ?

P u r e S o u L

New member
סיגריות כתוצאה משעמום. מה עושים ?

אני מודע לכך שעישון הוא מוות איטי. מכיוון שהתוצאה היא לא מיידית, אלא כמה שנים טובות לאחר מכן, אז אני לא מפחד ופשוט ממשיך להשחית את הגוף שלי, ומתיש אותו פיסית, והוא בכל זאת ממשיך לפעול נאמנה עבורי. יש לציין שאני מעשן 3 שנים. הבעיה היא שלפעמים אני מעשן מתוך שעמום, למעשה זה רוב הפעמים. מתוך זה שאני חייב עיסוק לפה. אני יושב מול המחשב, ומעביר את הזמן בסיגריות. כשאני יוצא בימי שישי, אני רואה את כולם מעשנים וגם אני רוצה, מן קנאות למוות, הייתי קורא לזה. לפעמים אני אוכל משהו רק כדי שיהיה לי תירוץ לאחר מכן לעשן. אתם מבינים, אני לא מעשן כי לוחץ לי בורידים, וכי יש לי כאבים פיסיים מתוך הגוף שרק עם סיגריה אני נרגע. אני בנאדם מאוד רגוע גם ללא סיגריות. העניין הוא השעמום. זה לא מקרי שאני גם אוכל מתוך שעמום, פשוט מחפש לי עיסוק לפה. אני יודע שאם אני אמיר את הסיגריות שלי באוכל אני אסיים בטטה. כי גם ככה אני אוכל הרבה. אני לא מבין איזה כיף אני מוצא בזה.. שכשיש הפסקה בקולנוע, אז לעשן סיגריה. אני יודע שזה לא צורך גופני שלי. אני פשוט עושה את זה "לכיף" אבל מה בדיוק הכיף פה ? להפך אפילו קצת רגשות אשמה מופיעות לי כשאני מעשן. אז מה ה"כיף" הזה שאני חושב עליו לפני שאני הולך לעשן ? רק כשאני בסביבה של מעשנים אני מעשן הרבה. כשנכנסתי למכון כושר לא עישנתי במשך חצי שנה. כי הסתובבתי בחברת אנשים בריאים רובם. ואז הפסקתי, חזרתי לעבודה שלי, שם כמעט 80 אחוז מעשנים ושוב חזרתי לעשן. כאילו הריח מגרה אותי, מושך אותי. ביום חמישי הבא אני מתגייס, ליחידה קרבית, וקיוותי שבמהלך השירות לא יתאפשר לי כמעט לעשן.. אם תוכלו לתת לי עצה, רעיון, אשמח לשמוע. ממני, ניר

CArlicK

New member
במהלך השרות לא יצא לך לעשן???

צבא זה ה-מקום לסיגריה! אני לא עשנתי עד שהגעתי לצבא! עם כמה שנהנתי בשרות (ועשיתי שרות יחסית קרבי לבנות) - סדר החיים שם פשוט דורש בכל הפסקה של 5 דקות לשלוף סגריה. אין דבר כזה אין זמן לסגריה... מתוך 30 דקות שיהיו לך לפני השנה - 5 דקות תשקיע בסגריה... המסקנה - כדי לא לעשן פשוט לא מעשנים! מהחלטה! מהראש! לא מחפשים תרוצים למה לא כי אז רק מוצאים סיבות למה כן. השיטה היחידה - להכניס טוב טוב לראש: 1. זה מסריח 2. זה גומר על הריאות 3. זה לא כזה כיף 4. אפילו התלות של ´לקחתי סגריות? רגע - צריך לעצור לקנות סגריות..´ מעצבנת! כל סגריה שאתה לוקח - אתה נהנה ממנה? אני בטוחה שלא... אז פשוט אל תעשה את זה! אני בהתחלה הייתי חייבת תחליף להתעסקות עם משהו - אז הצמדתי את עצמי לבקבוק מים ולא הפסקתי לשתות. גמרתי בערך 2-3 ליטר מים מינרלים ביום - אבל זה עשה את האפקט... התחלתי בגיל 19, הפסקתי לפני חדשיים (היום בת 27) שבשנתיים האחרונות כבר עשנתי קופסא ליום... רק מבסוטה מהעניין....

למעלה