סופשבוע שהיה

לא הספקנו, מותק ../images/Emo24.gif

אין אצל החמות סורגים? בקומה 14? זה הרי לא בטיחותי גם למבוגרים, לא רק לילדים קטנים. אולי כדאי להציע לה להתקין סורגים? לפחות בחלק מהחדרים?

meitaltz11

New member
באמת יש פה מלא סיפורים עצובים....

סורגים???? חחחח הצחקתם אותה!!! כבר איזה 4 שנים השלבים של החלונות במרפסת שבורים והיא לא טורחת לתקן...אז לבקש סוגרים זה ממש הזוי מבחינתה....

meitaltz11

New member
יש בזה משהו כי המזגן יהיה לטובתנו

אבל בהתחשב בעובדה שאנחנו נוסעים אליה אחת לחודש בערך אין סיבה שאני אקנה לה. קודם שהיא תקנה איזה משהו יותר שווה לנכד הראשון והיחיד שלה מאשר ספרונים זולים מסטימצקי.... מצטערת שאני ככה שופכת אני ממש בסערת רגשות מכל הסופ"ש הזה.

meitaltz11

New member
החל בסדר נגמר גרוע..

יש לנו בעיות שינה עם הילד.....יותר מ-40 דקות מנסים להרדים אותו והוא כבר עייף מאוד ובוכה....לא מסכים שנצא מהחדר....

בוליפלג

New member
מממ, נשמע לא נעים ואף קשה...

ניסית את הספר 'לישון בלי לבכות'? התייעצת עם גורם מקצועי? התייעצת עם הפורום?

meitaltz11

New member
אני בעיצומו של "לישון בלי לבכות" אבל

ממה שקראתי עד עכשיו השיטה שלה ממש יעילה לילדים מתחת לגיל שנה שרוצים ללמד אותם לישון בצורה עצמאית קלה וללא תלות. הילד שלי בן 1.10 עוד מעט ויישמתי הרבה מהדברים שכתוב בספר כשהיה קטן ממש אבל עכשיו הכל השתנה.... לגבי גורם מקצועי אנחנו שוקלים לפנות לחנה לוינסון ממעגל משפחתי. היינו אצלה בסדנה להורים טריים והיא מדהימה !!! ולגבי הפורום אני מתייעצת וקוראת שירשורים על בעיות שינה כל שעה עגולה....

ואצלנו - פיתה דרוזית ומוזיאון ארכיאולוגי אז החלטנו שלמרות החום הנורא, עוד שבת בבית ממש לא בא לנו, וחפשנו משהו עם מזגן בחינם. עלינו על הבוקר (רבע לתשע כבר היינו במכונית) לכרמל, הלכנו ל"דרוזי הקבוע" שלנו, שנראה כאילו הוא תמיד פתוח לעסקים. אכלנו שם אחלה ארוחת בוקר בזיל הזול - פיתות דרוזיות ישר מהטאבון עם שוקולד לילדים, עם לבנה, זעתר ושמן זית לנו, בתוספת זיתים וקפה חינם. ישבנו במאהל שלו וקשקשנו איתו עד שבאו הקליינטים הבאים. אחר כך ירדנו חזרה אל האוניברסיטה, ובילינו בערך שעתיים בהתרוצצות באוניברסיטה ובמוזיאון הכט (הכניסה חינם!), ראינו את ספינת הדיג הפיניקית שגילו במעגן מיכאל, ועוד הרבה דברים מעניינים. הגדול התעניין מאוד, רץ ממקום למקום ולא הפסיק לשאול שאלות, והקטן רץ בעקבותיו. שוב גיליתי כמה זה כיף בשניים - את הבכור לא היינו מעלים על דעתנו בכלל לסחוב בגיל שנה ו-9 חודשים למוזיאון ארכיאולוגי, אבל הקטן "נגרר" בעל כורחו, ולא נראה לי שמשהו רע במיוחד יצא מזה. להיפך. חזרנו בצהריים ונפלנו כולנו לשנ"צ ארוכה. את אחה"צ העברנו בשקט במזגן עד שנשבר השרב - קצת טלוויזיה, קצת קומפי לקטן, ציורים, משחקי קלפים וקופסה, סיפורים, קצת סבא וסבתא ו....הופ למיטה. שבוע טוב ../images/Emo140.gif

תראי, הגדול שלי בן חמש, סקרן מאוד דגם די במהירות את רוב הדברים - כלומר, לא באמת הייתה לו סבלנות ממש להקשיב להסברים וכו'. המון דברים עניינו אותו בו"ז, וכל דבר הוא רק רצה לדעת "מה זה" וברגע שקבל הסבר של משפט, כבר עבר הלאה. ובכל זאת, הצליח להחזיק מעמד שעה ורבע בפנים בקלות רבה. לא הייתי ממש ממליצה לצעירים יותר, וכמו שאמרתי - הקטן שלנו (שנה ו-9) בעיקר נגרר אחריו, נהנה מהריצה ממוצג למוצג ומהטיפוס במדרגות, "הסתכל" על דברים כמו אחיו הגדול, אבל ברור שלא הבין מחייו כלום ../images/Emo8.gif זה היה די משעשע, בעיקר כשהוא התעייף, נשכב על השטיח במוזיאון והכריז "שון" ../images/Emo6.gif בקיצור, לפני גיל 5 לא, וגם לגדולים יותר זה תלוי סקרנות. אבל באופן כללי, מוזיאון נעים ביותר, ועצם העובדה שהוא בחינם הופכת אותו לעוד יותר אטרקטיבי, כי מקסימום ניסינו.

יחידה2

New member
לאן אקח את הילדה בחופש?../images/Emo7.gif

כבר קיץ שני שאני במצוקה כספית.הגעתי למסגרת האשראי ולא יכולה למשוך כסף. קיץ שני בלי בריכה ,ים,גן חיות,ג'ימבורי וכדומה. עצוב לי. צריכה לבקש הלוואה מאחותי עד תחילת החודש הבא,ומתביישת. כואב לי הלב על הילדה.

לירנת

New member
צר לי לשמוע, אבל כמה רעיונות

שבאמת לא עולים כסף : ים - הכניסה חינם ואפשר גם להביא אוכל מהבית, פירות ושתיה וכך לא מוציאים בכלל כסף. פעילויות בקניונים - בחופש יש עכשיו כל מיני הצגות ופעילויות לילדים ללא תשלום פארקים - אחה"צ, כשקצת פחות חם, אפשר לקבוע עם עוד חברים, לערוך פיקניק ולשחק יחד, ישנם פרקים עם אגמים מלאכותיים כמו הפארק הלאומי בר"ג ופארק הירקון ויש גם ברווזים... חיות - יש גן חיות קטן בשכונת בבלי בת"א הפתוח לקהל הרחב ללא תשלום. אפשר לראות שם חיות ולהאכיל אותן. ישנן בוודאי פעילויות נוספות שלא חשבתי עליהן, אבל אני בטוחה שתקבלי רעיונות כאן בפורום.. שיהיה לכן חופש נעים וכייפי

יחידה2

New member
את מקסימה!!!

תודה על הרעיונות.. לצערי....איני גרה במרכז כך שיקשה עלי להגיע למקומות שציינת.. ובכל זאת,למרות שבעירי אין ים,בהחלט אגיע למרכז הקיץ. ופארקים יש בעירי..אני בטוחה. ממש תודה.איזו חמודה.עודדת אותי.

בּלו

New member
עוד כמה רעיונות

האם יש באזורך ספריה או מתנ"ס שמעבירים שעות סיפור? זה לרוב ללא תשלום. בכלל - בילוי בספריה יכול להיות מאד נחמד. וכדאי באופן כללי לבדוק איזה פעילויות חינמיות יש באזור שלך החודש. פעילויות ביתיות: בריכה בגיגית יום בישול / אפיה משותפים - למשל עוגיות חותכנים, או לחמניות בצורות שונות בועות סבון - למצוא את כל הכלים בבית שאפשר להפריח איתם בועות הפרחת עפיפונים - יש בחנויות עפיפונים פשוטים פשוטים ומאד זולים - אנחנו קיבלנו אחד כזה כהפתעה ביום הולדת והשמחה היתה רבה. יצירה מחומרים קיימים - הדבקות מדברים שאספנו בחוץ, רעשנים מקושטים מקופסאות גבינה ריקות, הכדור הפורח של גליש (שנכנס אצלי לארסנל החופש). אני אישית לא לוקחת את הילדים באוגוסט לרוב הפעילויות שציינת - ממניעים כלכליים, מחרדת החום וחרדת ההמונים. אז גם אנחנו נשתדל להעסיק את עצמנו בבית עד כמה שניתן.

יחידה2

New member
אחלה רעיונות...

בריכה ביתית?יש! יום אפיה?מעולה. בועות סבון?בהחלט יש בבית. עפיפונים?רעיון.אקנה אחד. ציורים והדבקות?אולי באמ נתחיל לעשות שימוש בערכות הצבעים שיש בבית..

MotheRonit

New member
תנסי לחפש באינטרנט לבניית עפיפון בבית.

במידה וחומרי הגלם לא יעלו לך יותר מאחד קנוי. ואם לקנות-אז אחד חלק ולקנות מדבקות או עם טושים לקישוט. אז עוד פעילות בפני עצמה.

עצוב לשמוע אבל יש המון מקומות חינמיים

הים הוא חינם. אפשר להגיע באוטובוס ולהפוך את זה להרפתקאה של יום שלם. יש פינות חי בחינם בהרבה מאוד מקומות. בחולון, בנס ציונה, בבני ברק... יש המון פעילויות חינם לילדים בקניונים. ה-מ-ו-ן. את כיולה כל יום למצוא לה משהו אחר לעשות שם. וחוץ מזה, אל תרחמי על הילדה שלך. יש לה הזדמנות לבלות זמן איתך? זה הכי חשוב. ים וג'ימבורי לא מחליפים זמן עם אמא.

איפה את גרה ובני כמה הילדים ?

בקניון הזהב ישנה פעילות בחינם כולל רכבת, מכוניות מתנגשות, מזרונים מתנפחים, קיר טיפוס, אומגה הכל בכניסה לקניון ובחינם

למעלה