סדר העדיפויות המעוות של נוער מרצ

גלי

אם על פעולות את מדברת , את רק צריכה לדבר עם הש"ש המדריך אותך או במקרה שלך מדריך חיצוני ולבקש ממנו נושא אחר לפעולות ,כל נושא. ואם זה לפעילות שטח אז שוב היוזמה היא שלך אם משהו מציק לך בהרצליה תגידי תפעלי, אם משהו מציק לך בארץ תגידי תפעלי. מקווה להבנה עמרי

ג ל י

New member
עמרי

דיברתי באופן כללי אני אדבר עם הש"ש שלי ונראה כבר ננסה לארגן משהו טוב?

גלוש

ברור שטוב אפילו רצוי! עלי ופרחי

another voice

New member
נוער חושב, נוער קובע, נוער עושה!

אין מילים יפות מאלו. כמובן שחשוב תמיד להוסיף נוער מוביל נוער. אבל מה המשמעות שלהם? פעם הנוער הנהיג מתוך הלהט של הפעילויות אבל עכשיו? האם משהו באמת מתרחש הלכה למעשה? איזה הפגנות הנוער יזם? אירגן? רשם? הוציא חומר? ועוד מטלות רבות. התנועה קורסת אבל הנוער מוביל את עצמו! אני מקווה שאנחנו נתפוס את עצמנו בידיים ונתחיל להנהיג, לקחת אחריות ולהתייחס לתנועה כתנועה חשובה שאנחנו חלק ממנה, כי אחרת חבל על הזמן שלנו!

dannydulberg

New member
"שבת היום החופשי שלי" - נוסטלגיה

|קצת נוסטלגיה לא תזיק לדיונים הפוליטיים המתקיימים בפורום מכובד זה| יונתן, מעלעול קצר בדפי ההסטוריה של נוער מרצ עולה שגם אנו שנינו (ועוד רבים אחרים) שרפנו לא מעט שעות גנובות בימי שבת שטופי שמש על קמפיין דומה (שמו בכותרת) לפני שנים מספר. אז, כמו גם היום הפעילות נעשתה בהרגשת שליחות מסויימת שלקחה בחשבון את עצם העובדה שגם אם זה לא נמצא בראש מעינינו (כן, יש דברים שנראים והנם חשובים יותר - תתפלאו!) - הרי שאלו הן גם שעות סולידריות עם המפלגה שאחרי ולפני הכל נותנת בית וחסות כלשהיא לכל הפעילות הענפה שמרכיבה את התנועה "נוער מרצ". נכון, שנוח לפנטז על הפיכה מושלמת את התנועה לאותו גוף אוטונומי שיביא את ה"מהפכה" כפי שאתה רואה אותה, אך מאותו הרגע התנועה תחדל להתקיים (מן הסתם). בינתיים יש להודות על כי התנועה קבלה רשמית את התואר המכובד "תנועת נוער" לפני זמן מה (בזמן גיאולוגי) ויש לקוות כי העוסקים במלאכה (כבוד לאזור צפון המפואר) יצדיקן את התואר הנ"ל גם בפעולות פחות מתוקשרות (ע"ע חלוקת משלוחי מנות עם בני עקיבא
- הכל יכול לקרות). אני בכל אופן סומך בעיניים עצומות על העוסקים במלאכה ומאמין שכמו בבישול אם שמים טוב יוצא טוב. ולראיה, (מלה טובה והרבה כבוד! לסיום) יצא לי לעבור בעיר רחובות ביום שישי האחרון. באחת הצמתים הראשיות במרכז העיר (שלא עושה רושם שמאלני בכלל) נתקלתי בחניכים של התנועה המפגינים לטובת המאבק לפינוי ההתנחלויות שייתכן ויעזור להשכין שלום במדינתנו (חבל שהטבע האנושי הוא כל כך אגוצנטרי, אחרת עוד היו מפגינים בעד מדינה רב לאומית). בקיצור, עולם כמנהגו נוהג והתנועה תמשיך להיות שלוב נדיר של העיסוק בעיקר ובטפל גם יחד. בינתיים, אני שולח מעל דפי הרשת כבוד גדול לח´ברה מאיזור רחובות.... בריא עליכם, דני נ.ב. כפי שאמרתי בתחילה - קצת נוסטלגיה לא תזיק....

jcwikel

New member
תגובה לדני, לאוקאוק4 ולכולם

אני מאוד שמח שברגזתי אתכם. צריך שתתרגזו - זה הבסיס לכל כח פוליטי. לועכשיו לעניין. לא השתכנעתי מכם. אני עדיין חושב שאתם טועים, למה? ראשית, רבים וטובים כאן הביאו טעונים רבים נגד הפעילות, שלדעתי הם נכונים, אבל ניחא. הטעון המרכזי שלי היה ועדיין שיש נושאים הרבה יותר בוערים. אני לא דואג לחוק השבת. שינוי יטפלו בנושא הזה. לעומת זאת, אף מפלגה ציונית לא נלחמת היום בכבוש, מלבד מרצ. ולמעלה מזה, לכל בן נוער יש סך זמן מסוים שבו הוא יכול לפעול במסגרת התנועה. עדיף שהוא יתמקד בנושאים החשובים יותר. תגובה לאוקאוק4 - אני אתן תגובה זהה לרמת התגובה שלך: הפעם האחרונה שהלכתי לעשות קניות ביום שלישי הייתה ברגילה האחרונה שלי לפני 4 חודשים. כיוון שאני חייל קרבי, נשללת ממני הזכות לעשות קניות ביום שלישי. לדעתי (ואני מאמין שגם לדעתך) מדיניות החוץ של ישראל היא הגורם העיקרי לשלילת החרות הזו. לכן, אשמח אם תלחם בכבוש כדי שאני אוכל לעשות קניות ביום שלישי בתכיפות גדולה יותר. כמו כן, אשמח אם תפעל למען השלום כדי שיהיו פה חנויות פתוחות באופן כללי. תגובה לדני - נוסטלגיה זה טוב וכיף, אבל צריך ללמוד מהעבר. אני לא מתבייש לומר שעשיתי טעויות. לנסוע לצומת אלונים בשבת היה כיף, אבל היה טעות כשאני חושב על הזמן שהייתי יכול להקדיש לנושאים האחרים. אולי אם היה לי את הידע שיש לי היום הייתי נוסע עוד כחצי שעה מצומת אלונים למחסום ג´למה ומפגין שם נגד הכיבוש וההתנחלויות. לסיכום, מי שעבר סמינר הדרכה כלשהו בנוער, יודע שבקורת בונה מלווה תמיד בהצעה לשיפור: סעו לקניונים האלה בשבת, אבל חלקו חומר שדן בנושא השלום. אני בטוח מעל לכל ספק שבתוספת לגשם הפוקד את ארצנו, תזכו למטר גידופים גדול. אולי עוד כמה שנים תזכרו בקללות האלו בנוסטלגיה... יונתן

למעלה