סדר בבלאגן?!

ganbarimasu

New member
סדר בבלאגן?!

כל מי שהולך על מדרכות העיר לאחרונה, כמו-גם נוסע בכבישיה, נתקל בערמות עפר היכן שהיו מרצפות, ובכבישים מקורצפים לעייפה במקום בו היה אספלט... כמובן שלאחר העבודה והקיטורים מה שנבנה טוב יותר מהקודם (למשל המדרכה ופנסי הרחוב היפים ברחוב סולד), אולם סמיכות הזמנים והתחושה ש"הופכים את העיר" לא תמיד נעימה... אני תקווה שהשיפוצים הללו שהעירייה מבצעת יסתיימו במהרה ונוכל לשוב ללכת על המדרכות ולנסוע על הכבישים כמו בעבר... ולגבי היום-יום, אני ממליץ לכל מי שלא חייב לנסוע ברחוב הרצל בימים האלו שלא יעשה זאת. הכביש מקורצף לחלוטין בחלקו, מלא בורות וממש לא נעים ולא בריא לא לרכב ולא לנהג...!

s h o o s h a

New member
סדר בבאלאגאן

ראשית, ברכות על פתיחת הפורום והלוואי שישמש במה נאותה לכל תושבי העיר. שנית, הייתי רוצה לדעת על שום מה ולשם מה מוחלפות המדרכות בנהריה? מנסה להבין
מה מסתתר מאחורי הצורך לרצף כל מספר שנים מחדש את העיר... שבת שלום

ganbarimasu

New member
אין ידיעותיי רבות מידיעותייך בעניין

אולם זה נכון שבחודשיים האחרונים יש תנופה גדולה של שיפוצים בעיר. יש שיאמרו שזה בשל הבחירות המוניציפליות שמתקרבות והולכות (אבל הן לא עד כדי כך קרובות...). יש שיאמרו שזה על-מנת להביא תיירות רבה יותר בקיץ המתקרב לנהריה אחרי הקיץ הקודם בו נהריה לא זכתה לתיירות כלל בשל המלחמה. יש שיאמרו שזה על-מנת "לסגור פערים" כי צריך "לבזבז" כספים שנשארו בקופה ולא נוצלו על-מנת לקבל שוב את התקציב בשנה הבאה ושלא יפחת... ויש גם שיאמרו שזה רק משום שהשיפוצים הללו טובים לחזות העיר והעירייה ראתה שעת כושר והחליטה לבצעם במחי יד אחת על-מנת לקצר את "סבל" התושבים. בכל מקרה, השיפוצים הללו מניבים פירות אסתטיים, ללא עוררין. השאלה אם ראוי היה לעשות "בליץ" כזה שבו אין לנו לא מדרכות ללכת עליהן, לא כבישים לנסוע בהם, וגם החנייה פתאום הופכת למחוייבת מדחנים

Sivan 85

New member
../images/Emo9.gif סוף סוף יש לעיר הקטנה שלנו מקום!...

מזל טוב!... ושיהיה בהצלחה, אני אשמח לבקר פה בתור נהריינית ותיקה... השיפוצים באמת מעיקים קצת, האוטו הקטן והמעפן שלי כמעט ולא עמד בפנייה של רחוב סולד, יש שם חתיכת בור בפנייה! אבל העיר שלנו תמיד התחדשה והשתפצה שוב ושוב, גם הבנייה ממשיכה במרץ ורק שיבואו עוד אנשים לעיר שלנו...

ganbarimasu

New member
../images/Emo45.gif

נהריה שורדת ראשי ערים, מלחמות ומחבלים מאז הקמתה... יש בה אנשים נחמדים. אנשים שאכפת להם. וזה מה שחשוב.

s h o o s h a

New member
עד כמה זה חשוב?

לא יכולה שלא לשאול בקול האם עוד גינה, עוד מדשאה או אבנים משתלבות מודל 2007 במקום מודל 2004 הם החשובים באמת והנחוצים באמת לעיר. האם אין לשים דגש על דברים אחרים? כמו, חינוך, למשל, תרבות, ספורט... האם השקעת עשרות מיליוני שקלים בפסלים ועמודי תאורה הם אלו שיביאו את המזור למצוקת האבטלה בעיר ולמניעת הבריחה ההמונית של צעירי בנינו ממנה? מזרקות, פרחים וגינות מעוצבות זה יופי, אבל... תמהתני

ganbarimasu

New member
אסתטיקה חשובה, וכבודה במקומה מונח...

אבל מה שנהריה באמת צריכה זה: א - תעסוקה לצעירים ולצעירים פחות שעוזבים את העיר כי אין עבודה ב - התמודדות עם הפשיעה הגוברת והונדליזם המתחזק ג - קשור לסעיף הקודם, אבל פעילות ומענה לנוער מעבר לשעות הלימודים וזו רק ההתחלה.

s h o o s h a

New member
פלטו שרון שאל פעם:מה אתה עושה בשביל מדינה

ואני שואלת את ז'קי- מה אתה עושה בשביל עיר? ברור וידוע למה נהריה זקוקה, למה זקוקים תושביה, ובכל זאת- שום דבר לא קורה. אז מה עושה למימוש הצרכים של העיר ראש העיר שלה? והאם נסיעותיו התכופות לצרפת בלווית החברה פולקנפליקט וצוות מרעיו על חשבון משלם המיסים, אתה ואני, הם הפתרונות היעילים לאבטלה הגואה? ויש עוד...

Sivan 85

New member
בתור צעירה בנהריה אני לא רואה עתיד

מבחינת עבודה. אני עוברת עכשיו לעמק יזרעאל ללמוד תקשורת ועיתונאות, וכשאני אסיים את התואר אני בספק אם אני אמצא עבודה בתחום. אני אוהבת מאוד את העיר ונהנית לחיות בה, אבל במקרה שבו לא אמצא עבודה לטווח הרחוק אני אעבור לעיר אטרקטיבית יותר מבחינת היצע. גם מבחינת המכללות אין בטווח של נהריה היצע רב במיוחד (צפת, תל חי- כל אלה די רחוקות). מבחינת עבודה בעיר לצעירים, חיפשתי עבודה עד שיתחילו הלימודים וההיצע הוא בעיקר בתחום המלצרות.

ganbarimasu

New member
../images/Emo4.gif

לצערי את מתארת מצב שמוכר מאד בכל אזורי הפריפריה, גם בצפון הארץ וגם בדרומה. מרכז העסקים של ישראל הוא גוש דן וסביבותיה, עם שוליים קיצוניים בין אזור חולון-יהוד לבין איזור חיפה. כל מי שמתגורר מחוץ לשוליים האלו נאלץ או לנסוע מדי יום רחוק אל אזורי המרכז בשביל עבודה, או לעבוד בעבודות מזדמנות או זמניות (או בשכר וביוקרה נמוכה) בצפון. העניין הוא שעם הזמן המצב מחמיר. היות ומצב האבטלה בכל המדינה קשה, הרי שמעסיקים ממרכז הארץ יעדיפו להעסיק עובדים מאזור המרכז מאשר להעסיק עובדים מהצפון, למרות שיש רכבת ותחבורה ציבורית ויש כאלו שבשביל עבודה טובה מוכנים גם לנהוג בעצמם שעות. משום שהזמינות של עובד שגר קרוב למקום העבודה הנה פי כמה משל עובד שמגיע ממרחק מאות ק"מ. אם הרכבת נתקעה או שיש פקקים או שלילדיו יש יום הולדת בבוקר בגן הוא יאחר, או שלא יגיע כלל לעבודה. מי שהיה השר לפיתוח הגליל (ודיבר המון אבל לא עשה הרבה למען האמת) היום הולך להיות נשיא (בהצלחה!). המשרד שהומצא בשבילו יאבד עוד מן התוכן המינימלי שהיה לו. המדינה חייבת להשקיע במקומות תעסוקה לפריפריות או שהן ידעכו. צעירים עוברים היום להתגורר היכן שיש עבודה ולא להיפך.

../images/Emo6.gif בדיוק אתמול ראיתי את זה כשנסעתי לקנות

גרעינים עם המשפחה. אבא שלי היה כל הזמן בלחץ שאני לא יכנס לתוך אחד מהבורות

ganbarimasu

New member
כולנו תקווה שהשיפוצים הללו

יסתיימו במהירות. אנו מאד רוצים שהאסתטיקה של הרחובות תהיה רבה יותר, ואלוהים יודע שהכביש ברחוב הרצל מ-ז-ע-ז-ע ומלא בורות, אבל נקווה שיסיימו את העבודה ביעילות ובמהירות!

למעלה