נשיכת האח הקטן

shiran999

New member
נשיכת האח הקטן

שלום בתי בת שנה ועשר חודשים נושכת את אחיה הקטן בן חצי שנה בצורה כזו שזה כל יום כמה פעמים ביום כמו כן היא גם נושכת ילדים אחרים ומרביצה לילדים אחרים כך שאני פשוט מפחדת כשהיא מתקרבת לילדים אחרים. אינני יודעת כיצד עלי לנהוג ואיך להסביר לה שזה פשוט כואב במיוחד לאחיה הקטן. יש לציין שהיא יודעת שזה אסור אבל כל דבר היא עושה דווקא אנא עזרו לי ואמרו איך עלי לנהוג עמה?

גרא.

New member
עלייך לשים לילדתך גבולות ברורים..

shiran999 ,בתך מתנהגת כמו ילדים רבים בגילה,שעדיין השפה אצלהם בתחילתה.לילדה בת שנה ועשרה,אוצר המילים בדרך כלל אינו מספיק כדי לבטא תחושות תסכול,או אי שביעות רצון.פיזית אין לה כוח להרביץ,למרות שהיא מנסה לעיתים,היא כנראה למדה,שהנשיכה יותר אפקטיבית.מה גם,שקל יותר לנשוך ילד גדול,מאשר לנסות להרביץ לו.הדרך היחידה להתמודד היא לשים לה גבולות ברורים וחד משמעיים: אסור לנשוך.אני לא מרשה לנשוך.אפשר תמיד להוסיף את ההסבר כי זה כואב לילד הננשך,אבל,לפני הכל,שוב ושוב לחזור על האסור. במדה והיא ממשיכה,בגן,המטפלת/גננת,צריכה לדרוש ממנה לשבת לידה על כסא, ללא פעילות,להרגע,עד שהיא המטפלת/גננת,תרשה לה לחזור למשחק.כמובן גם היא חייבת להדגיש שוב ושוב את האיסור לנשוך. בבית,אם נושכת,ישנה תמיד האלטרנטיבה,להכניס אותה לחדר שלה,להרגע,עד שאת תחליטי להוציא אותה משם. שירן,תגובה מיידית שלך לנשיכה,חזרה שוב ושוב על האיסור,על הגבול,עשוייה להפחית,עד למינימום ועד בכלל את הנשיכות.אם ילדתך אוהבת לשמוע ספורים, את יכולה להשתמש גם בטכניקה של ספרוטרפיה,כלומר,טיפול דרך סיפורים.יש ללא ספק בספריו הרבים של פרופ` אדיר כהן,המתמחה בתחום,ספור/שיר מתאים שעימם בתך יכולה להזדהות,ולהפנים את הגבול המבוקש.חפשי באנתולוגיה שלו :``להפליג עם כוכב``.

למעלה