נמלים על עלי פטל

Ofek2105

New member
שלום לכולם, לפני כשבועיים קראתי על כמה אוכמניות ופטל יכול להיות בריא והחלטתי לקנות שיח של פטל ואוכמניות.
היום עברתי ליד שיח הפטל וראיתי שגדל לו שתי פרחים קטנים, אבל גם יש מלא נמלים קטנות וכתומות על כמעט כל העלים.

תמונה של הפטל
WhatsApp Image 2022-05-14 at 11.13.34.jpeg

תמונה של הנמלים:
WhatsApp Image 2022-05-14 at 11.13.33.jpeg

אני לא כל כך מבין בגינון ורציתי לדעת אם הנמלים האלו זה משהו שצריך לטפל בו או שזה טבעי.
בנוסף אשמח לטיפים בגידול של השיחים האלו בתנאים של הארץ. בגדול שמתי אותם במקום מוצל יחסית והרבה מים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום לכולם, לפני כשבועיים קראתי על כמה אוכמניות ופטל יכול להיות בריא והחלטתי לקנות שיח של פטל ואוכמניות.
היום עברתי ליד שיח הפטל וראיתי שגדל לו שתי פרחים קטנים, אבל גם יש מלא נמלים קטנות וכתומות על כמעט כל העלים.

תמונה של הפטל
צפה בקובץ המצורף 47644

תמונה של הנמלים:
צפה בקובץ המצורף 47645

אני לא כל כך מבין בגינון ורציתי לדעת אם הנמלים האלו זה משהו שצריך לטפל בו או שזה טבעי.
בנוסף אשמח לטיפים בגידול של השיחים האלו בתנאים של הארץ. בגדול שמתי אותם במקום מוצל יחסית והרבה מים.
אם אלה נמלים (והצילום לא ממש ברור), אז הנמלים כשלעצמן לא מפריעות, אבל מה שכן מפריע זה שהן אולי מביאות איתן כנימות, כדי שיוכלו בעתיד לקצור בעזרתן טל דבש. אז אם תופענה כנימות, תצטרך לטפל כשהטיפול הפשוט ביותר הוא שטיפה במי סבון ולאחר מכן שטיפת מי הסבון. יש גם תכשירים נגד כנימות כמו למשל שמני נים. כדאי שתתעניין.

Ofek2105

New member
היום בדקתי שוב את השיח וישנם כ 10-15 מהייצורים האלו מתהלכים על כל אחד מהעלים. בנוסף, נדמה שזה רק השיח הזה, שיח האוכמניות ששתול על ידו ריק מהיצורים האלו.
מצ"ב תצלום מקרוב ובפוקוס:
WhatsApp Image 2022-05-16 at 17.39.36.jpeg
היצורים האלו באמת נדמים כנמלים אך לא ברור לי מדוע הנמלים האלו מצאו חן בשיח הפטל בלבד ולא בצמחים אחרים.
האם לדעתכם כדי להתחיל את הטיפול במי סבון? סבון יכול לפגוע בצמח או באדמה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
היום בדקתי שוב את השיח וישנם כ 10-15 מהייצורים האלו מתהלכים על כל אחד מהעלים. בנוסף, נדמה שזה רק השיח הזה, שיח האוכמניות ששתול על ידו ריק מהיצורים האלו.
מצ"ב תצלום מקרוב ובפוקוס:
צפה בקובץ המצורף 47818
היצורים האלו באמת נדמים כנמלים אך לא ברור לי מדוע הנמלים האלו מצאו חן בשיח הפטל בלבד ולא בצמחים אחרים.
האם לדעתכם כדי להתחיל את הטיפול במי סבון? סבון יכול לפגוע בצמח או באדמה?
מי סבון זה טיפול עדין ואחרי שמתיזים מי סבון דואגים גם לשטוף את שאריות הסבון אחרי כרבע שעה. ואל תתחיל בזה לפני שתראה שיש באמת כנימות. אין טעם בכך.

למעלה