נכשלנו בבחינה של טיפת חלב

אם כבר מדברים על ../images/Emo182.gif חלב...

האחות התקשרה אליי הביתה ואמרה לי שבת אל עולה במשקל בצורה לא סבירה וכדאי לבדוק את העניין אצל רופא.היא נולדה בשבוע 36 במשקל 2.380. בחודש הראשון עלתה 1.200 , וכנ"ל בשני ובשלישי.בחודש הרביעי היא עלתה 1.500 ועכשיו, בגיל 5 חודשים, היא שוקלת 9 קילו(גובה 64). אני יודעת שזה הרבה ,אבל לדעתכן יש סיבה להילחץ?

shlomits

New member
אני הייתי מצייתת

לאחות, ומתייעצת עם רופא. מה יש לך להפסיד?

גלשני

New member
אם הסופגניה שלי הוא המודל שלך

אז בוודאי שאין סיבה להילחץ
מתן נולד 2850 ושקל בגיל חודש 4550 (עלייה של כמעט שני קילו) בגיל חודשיים שקל 6050 (עלייה של קילו וחצי) בגיל שלושה חודשים שקל 7300 (עלייה של 1250 גרם) בגיל 4 חודשים שקל 8150 (עלייה של כמעט קילו) להמשיך? אחיות טיפת חלב כל הזמן אמרו לי שזה נפלא ושאין שום סיבה לדאגה ושעם הזמן הוא יתמתן בעלייה שלו במשקל. זה אכן מה שקרה ובערך מגיל חצי שנה הוא התחיל להתמתן ולעלות רק 200 גרם בחודש. רק לציין שמתן יונק, ואני לא יודעת מה לגביי בת אל. היא יונקת? אני בכל מקרה ממש לא חושבת שזה משנה את התמונה.... אל תדאגי וקבלי
גדול ושמנמן

מיריVA

New member
האם היא יונקת בלבד?

כי אם כן - אז הסיפור דומה למה שהיה עם הבן שלי ששקל 9 קילו בגיל 5 חודשים וגם אני שאלתי את הרופאה שלו (אני בארה"ב אז כאן אין טיפת חלב יש רופא ילדים במקום). היא אמרה לי לא לדאוג שלפעמים תינוקות יונקים מגיעים מהר מאוד למשקלים גדולים ואח"כ זה נרגע. ואגב הוא גם היה באחוזון 25% מבחינת גובה (אני חושבת ש 64 זה הרבה מעבר לזה). מה שקרה זה שכשהתחלנו עם מוצקים נעצרה העליה במשקל ובפעם האחרונה שהיינו בבדיקה הוא כבר ירד מאחוזון 95 ל50 במשקל (וגם עלה ל 45 בגובה שזה גם משמח). להתיעץ עם רופא נראה לי לא מזיק אבל אל תילחצי

לצערי היא לא יונקת

התייעצתי עם הרופאה והיא באמת אמרה לי להתחיל מוצקים כי זה פחות משמין. בגובה היא קצת מעל הממוצע (מוזר, שנינו נמוכים).תודה!

מיריVA

New member
אני לא חושבת שמה שאמרתי נכון רק

ליונקים - זה פשוט קשור לכמה החלב שהתינוקת מקבלת משמין - ובפורמולה יש די הרבה קלוריות ולכן גם אצלכם נראה לי שמעבר למוצקים יפסיק את ההשמנה. כי מתחילים עם ירקות ופירות. אצלי הוא גם ינק המון ביום ובלילה אז לכן היה שמנמן.

גל שוקלת בערך כמוה, קצת יותר גבוהה

אמנם, אבל אצלנו האחות דווקא אומרת בכל פעם "טפו, חמסה, בלי עין הרע", זה מרגיע אותך?

וונדי1

New member
../images/Emo24.gif אני יכולה להרגיע אותך שירדן

מקסים ומתוק והוא יעשה הכל בזמן שלו... די כבר עם הלחץ הזה של טיפות חלב! ממתי כל בני האדם עושים הכל באותו זמן?

lulyK

New member
זה נשמע לי בכלל מבחן לאמא

ככל שאני חושבת על זה יותר - חוץ מהליכה/פינצטה/דיבור, זה לא בעצצם מבחן שבודק מה אנחנו עושים בשעות הפנאי עם הילדים? הרי מי שלא מאמן את הילד שלו לעשות ביי ביי, למחוא כפיים או לחקות חיות, לא יהיה לו תינוק שעושה את הדברים האלה. בכלל לא העלתי בדעתי ללמד את יותם את הדברים האלה (ל"מזלו" יש לו סבתות שכל מטרתן בחיים להראות לו "אור" ולזכות לצפות בו מוחא כפיים)

twiti

New member
בגיל 10 חודשים גיא אולי מחא כפיים

לא יותר מזה, והוא לא עושה עדיין שום קול של חיה. הוא אמנם התחיל להגיד אמא לפני כמה זמן אבל גם זה עבר לו
ודרך אגב...גיא כבר בן 13 חודשים. את יכולה להרגע

מתרגשת

New member
ירדן ילד מדהים במיוחד גם בלי....

כל הדברים שהוא "אמור" לעשות. הוא לא "חייב" לעשותא ת כל הדברים האלו. אינ בטוחה שיש דברים מדהימים אחרים שהוא יודע לעשות ופשוט לא כתובים להם בדף של ההתפתחות. עם אח כמו אלמוג ואמא מקסימה שכמוך... ירדן יעקוף את כולם בסיבוב בקרוב מאד

מתרגשת

New member
ירדן ילד מקסים ומתוק. אז מה אם הוא

לא עושה את כל הדברים שהוא "אמור" לעשות. הוא לא "חייב" לעשות את כל הדברים האלו. אני בטוחה שיש דברים מדהימים אחרים שהוא יודע לעשות ופשוט לא כתובים לטיפת חלב בדף של ההתפתחות. עם אח כמו אלמוג ואמא מקסימה שכמוך... ירדן יעקוף את כולם בסיבוב בקרוב מאד

nush1

New member
אני אומרת תזרקי אותו ותעשי חדש

מה זה הבזיון הזה????????? לא מחכה קולות של חיות? לא יודע להשתמש בפינצטה??? איך יסדר גבות???? ועכשיו ברצינות! טיפת חלב לחיסונים ומדידות בלבד! ואת זה אני אומת למרות שאני מתה על אחות טיפת חלב שלנו אבל הלחץ הזה....נו באמת ממש התרגזתי עכשיו! ירדן שלך מקסיםםםםםםםם

למעלה