ניתוח בגב

רחי2

Member
בת 34 נשואה עם 3 ילדים. חושבת תקופה ארוכה על מעבר דירה, בתקווה שיקרה לפני ספטמבר השנה. לפני כשבוע הקטן עבר ניתוח להוצאת שקד שלישי.

חלמתי שאני נמצאת במוסד רפואי, זוכרת את המשפחה סביבי. בלחץ להספיק לניתוח שאני צריכה לעבור (במציאות אני עוברת מחר צילום אולטרסאונד לרגל) . אמרו לי להגיע עד 4 (או משהו כזה) כי אני אחרונה בתור, ולא לאחר. מתקשרים אליי מהמרפאה, ומזכירים לי שהגיע השעה ועוד לא הגעתי, והרופאה רוצה כבר לסיים וללכת.
במהירות אנחנו מגיעים למקום. אני חושבת שההורים שלי והילדים שלי באו יחד איתי, לפני כן היינו באיזה מגרש של חניון, אולי רצינו לעשות משהו ולא שמתי לב לשעה ולתאריך.
מכניסים אותי לחדר, אני עם הפנים על המיטה. שמים לי מסכה כדי שארדם, אני חושבת אולי גם הכניסו לי אינפוזיה. אבל משום מה לא נרדמתי. הייתי בהכרה, וחושבת עם עצמי למה הם מתחילים אם עוד לא נרדמתי. אני רואה את עצמי מלמעלה, את הניתוח. עושים לי חתך בגב בצד ימין באזור השכמות. אני זוכרת שמצד אחד כאב לי, אבל מצד שני אני מסטולה מההרדמה ואין לי כח להגיד שאני עדיין בהכרה.
אני לא זוכרת כשהתעוררתי, אם הניתוח הסתיים או שלא.

אלישבע777

Well-known member
הי חלי,

הפרוש שלי לחלום על הניתוח.

חצי מתיאור החלום נסב על האיחור או כמעט איחור לניתוח. לא שמת לב לתאריך ולשעה והגעת לשם עם ההורים והילדים ,"על הקשקש" את היית אחרונה בתור והרופאה רוצה ללכת הביתה וכולם לחוצים. את הולכת לניתוח אבל את בעצמך לוקחת אחריות על כולם – הילדים, ההורים שלך, החניה, סידורים שהיו קודם. אבל את עצמך- אחרונה בתור!! ומי נעדר מהחלום הזה ולא בפעם הראשונה? בעלך! כולם לחוצים מניתוח שלך, ורק הוא לא קיים בחלום.

זה חלום על חולשה גדולה אבל גם על עוצמה בלתי רגילה ויכולת התבוננות מהצד!

בבית החולים את מאבדת את יכולת המנהיגות שלך ואת כוחך הפיזי והנפשי. הפנים כלפי מטה (מאוד לא נוח מן הסתם), הטשטוש החלקי שאינו מפיג את כאב סכין המנתחים. הניתוח בגב אבל ... אין לך גב! איש לא עוזר לך ואפילו הרופאים מתרשלים בעבודתם. אין לך כוח להגיד שאת עדין לא רדומה. מאידך- זה אומר שאי אפשר להרדים אותך לעולם. גם כשאין לך כוח לדבר – את חשה ואת מרגישה הכל!!

הניתוח בגב, מראה שאת צריכה לעבור ריפוי כדי שיהיה לך גב. אני מקשרת את העניין ליחסים שלך עם חמותך, כפי שעלו מחלומות קודמים ועם בעלך. לא הגעת בזמן למקום שעשוי לעזור לך והרופאים הלחוצים מתרשלים בעבודה. החלום אומר לך, שאת מתרשלת ( האיחור) בטיפול בעצמך. את דואגת לכל העולם ואת עצמך – אחרונה בתור. הרופאה - יכולה לסמל גם את עצמך אם לא לעזוב הכל וללכת כפי שהיא רצתה. את יכולה לטפל בעצמך- אם תקדישי לזה זמן ומאמץ ותלמדי מהרופאה שבחלום שגם לך כמוה - מגיע לנוח. לא עובדים מעלות החמה ועד צאת הנשמה! ( הרופאה הממהרת אומרת לך גם לא לעזוב את עצמך וגם לתת לעצמך מנוחה, זו אינה סתירה).

את עייפה, אבל לא יכולה לישון במנוחה או אינך ישנה מספיק, לכן אין לך כוחות לדבר ( ולשתף אחרים במצוקות שלך). יש לך יכולת נדירה לראות את עצמך מלמעלה ואולי גם את האחרים – אבל למרות הכישרון הזה, את לא ממש מנצלת את היכולות שלך.

החלום אומר לך – לקחת את עצמך בידיים! בידיים שלך. היי את הרופאה של עצמך!
אפשרות אחרת – מצאי לך ייעוץ או הכוונה - בעניינים שדורשים טיפול, אנשים שיתנו לך טיפול טוב.

אשמח לקבל חוות דעת על הפרוש, מה התאים ומה לא. אם משהו לא התאים – תוכלי לחשוב על פרוש אחר ולשתף אותנו בפורום.

רחי2

Member
הניתוח שרשמת כאן ממש נכון.
אני כל הזמן גם אומרת לבעלי שאני לבד ואין לי גב.
תמיד בהרגשה שאני חייבת לעשות משהו בשביל עצמי, דבר שלא ממש קורה. מודעת לזה שהזנחתי את עצמי מזמן, וזה לא שפעם הייתי שקועה כל היום בטיפול עצמי. אבל היה יותר זמן לנשום, ולחשוב רק על עצמי, ולא על אחרים בעיקר.
אני מאוד מודעת לעצמי, וחושבת שגם אם יש משהו שעשיתי ושאחרים חושבים שזה לא יפה לעשות או להגיד (לדאוג לאחרים), אני תמיד אומרת שאני בסיטואציה הזאת חושבת עליי ועל העתיד שלי. אז בגלל זה יש שרואים בי סנובית, או נלחמת "סתם" באנשים. אבל יש קווים אדומים, שגם אם לא נראים טוב לסביבה, אני מעדיפה להתרחק כדי לא להיפגע (לשמור על עצמי).
מדהים איך המציאות מתבטאת בחלום.

אלישבע777

Well-known member
הניתוח שרשמת כאן ממש נכון.
אני כל הזמן גם אומרת לבעלי שאני לבד ואין לי גב.
תמיד בהרגשה שאני חייבת לעשות משהו בשביל עצמי, דבר שלא ממש קורה. מודעת לזה שהזנחתי את עצמי מזמן, וזה לא שפעם הייתי שקועה כל היום בטיפול עצמי. אבל היה יותר זמן לנשום, ולחשוב רק על עצמי, ולא על אחרים בעיקר.
אני מאוד מודעת לעצמי, וחושבת שגם אם יש משהו שעשיתי ושאחרים חושבים שזה לא יפה לעשות או להגיד (לדאוג לאחרים), אני תמיד אומרת שאני בסיטואציה הזאת חושבת עליי ועל העתיד שלי. אז בגלל זה יש שרואים בי סנובית, או נלחמת "סתם" באנשים. אבל יש קווים אדומים, שגם אם לא נראים טוב לסביבה, אני מעדיפה להתרחק כדי לא להיפגע (לשמור על עצמי).
מדהים איך המציאות מתבטאת בחלום.
תודה רחי היקרה, על תגובתך המקיפה! אכן מדהים איך המציאות מתבטאת בחלומות של כולנו. יש להם מהר מעצמנו לעצמנו. הם משקפים את המשאלות או המצוקות שלנו ולפעמים נותנים לנו רמזים איך לטפל בהן. צריך רק להבין את החלום, שהוא כמו סרט קולנוע ולתרגמו לשפת יום יום.

למעלה