ניהול הבית - רעיון שעלה לי

ניהול הבית - רעיון שעלה לי

אם יש לכם מקום שאתם חושבים שצריך לעזור לכם לארגן אותו, צלמו אותו ואנו ננסה לתת טיפים, איך לסדר ולעצב את החדר או הסלון או כל פינה אחרת שמחד יהיה יותר מקום ומאידך יראה מסודר יותר. תיכף אעלה תמונה של ארון בגדים, לפני ואחרי (שתדעו שאני גם מסדרת בין הודעה להודעה
)

טליW

New member
../images/Emo62.gifזה רעיון מצויין

מי שמוכן לצלם ולחשוף (מבטיחים שלא נצחק, הרי אנחנו מבינים את זה) - תצלמו, תעלו לכאן, ויהיה יותר קל לנסות ולייעץ. כל מי שיש לו תמונות של לפני ואחרי - גם מוזמן להעלות, בכדי שנשאב רעיונות. אני הולכת לעשות "בוק" בסופ"ש, ולהעלות תמונות של פתרונות שעוזרים לי בבית, או סתם תמונות להגברת המוטיבציה

azaria

New member
לא חוכמה להראות בית מסודר

תצלמי את הבלגן, ואז את אותו מקום מסודר. ותסבירי איך ומה. סתם לראות איזה יופי איך מסודר אצל אחרים לא ממש מגביר לי את היכולת לעשות משהו לגבי הבלגן שלי. רק מגביר את התיסכול. לפחות ככה זה אצלי. אם יש כאן כאלה שכן יפיקו משהו מתמונות של "הנה איך יכול להיראות הבית שלכם" - אז ת'פדלי. לא יפריע לי, למרות שגם לא יעזור.

טליW

New member
בכלל לא התכוונתי למסודר...

להיפך, אפילו כתבתי שלא נצחק. תמונות של מסודר התכוונתי ב"לפני ואחרי" - לא בשביל ליצור תסכול, נהפוך הוא, בשביל הרעיונות. מבטיחה לך שאצלם את חדר הארונות שאני מתכוונת להכנס בו בסופ"ש... תוכל רק להתעודד ממנו
הדלת בקושי נפתחת. מעבר לזה, אם יש כאן מישהו שאצלו הכל פיקס, ורוצה לתת לנו רעיונות - אני תמיד שמחה לשמוע ולראות. אני לא נולדתי עם כפית מסודרת בפה. אני המצאתי את המושג "בלאגניסטית", אבל נכנסתי לתהליך של "גמילה", והוכחתי כנגד כל הסיכויים, שזה אפשרי. בכלל לא מנקודה של התנשאות, אלא להיפך, מנקודה של הבנה. אני בלאגניסטית בדם, ועולה לי בבריאות שיהיה מסודר.

רציתי לצלם

וגיליתי שאין סוללות, אז צירתי
מבטיחה להעלות תמונות בקרוב ולקוות שיום אחד אעלה תמונות של אחרי

טיפ קטן לסידור ארון בגדים

כדי שהבדגים יראו מסודרים ומקופלים באופן זהה, אני נעזרת בקרטון ומקפלת איתו (כמו שעושים בחנויות) את הקרטון גזרתי מקופסא של נעליים. מניחים את הקרטון על החולצה. בחלק של הגב.מקפלים את הצדדים עליו ומושכים אותו החוצה וממשיכים בקיפול הרגיל של החולצה. אם עושים ככה את כל החולצות- כולן תהינה באותו רוחב ותראנה כמו חיילים בארון. לא כל פעם אני מקפלת ככה אלא עושה "מבצע מלביש" פעם בכמה זמן ומארגנת את החולצות בחזרה לצורתן. אני מסדרת גם לפי צבעים וזו חגיגה לעיניים.

azaria

New member
שיפור למתקדמים. ואני נכשלתי במכינה!

מה שאת מתארת מעורר אצלי ריר של הערצה, קינאה, וחזון אחרית הימים. חולצות אצלי לא ממויינות לפי צבעים. גם לא מקופלות עם קרטון. אפילו לא מקופלות בכלל. חלקן תלוי על ידית דלת חדר השינה. אבל הרוב נמצא אי שם בתוך הערימה של הכביסה הנקיה(?) על הספה בסלון....

את החולצות שאמורות לעבור גיהוץ

אני מניחה בערמה ואחרי הגיהוץ תולה אותן, אז גם לי יש ערמה של "ממתינות לטיפול". ערמת הכביסה הנקיה המחכה לקיפול - עומדת מבויישת לצד המיטה בחדר השינה ומשרה אוירה לא חגיגית במיוחד. מדי פעם אני שולפת ממנה בגד עוד לפני שהוא מקופל ועובר לארון- תאמין לי, זה חוסך זמן ....

חחחחחחחחחח

כמוני כמוך, למרות שעניין הכביסה התחיל להפריע לי בעין כשהיא על הספה... אז ככה: הבת האמצעית שלי אוהבת לקפל, אז היא מקפלת את הבגדים שלהם ושלושתם מכניסים לארונות... שיטה שמצאתי לגביי הגרביים הנעלמות: כשאני תולה את הכביסה אני מניחה שתי זוגות גרביים על החבל ואם יש רק גרב בודדה אני משאירה אותה על החבל עד שבת הזוג שלה מצטרפת אליה, ככה לא מצטברות לי ערמות של גרביים בודדות על הספה...

azaria

New member
גרבים מארגנים כזוג עוד בשלב ההורדה

כמו שמגלגלים אותם לזוג אחרי הכביסה, אבל רק בחלק העליון ביותר. כך יש גליגול או שנים קטנים בחלק הפתוח של הגרבים. זה מחזיק את הזוג ביחד לכל משך הכביסה. החלק העליון ממילא אינו מלוכלך כל כך. מספיקה לו הכביסה העדינה יחסית שהוא עובר כך בעודו מקופל. והחלק שבתוך הנעליים ועל כפות הרגליים זוכה לכביסה הראויה לו. וכשמוציאים מן המכונה - כל זוג מחובר לעצמו. פותחים את הגילגול הקטן ותולים כזוג. בהורדה מן החבל - אני מגלגל את הזוגות כך שאין לעולם גרב בודדה. (מלבד סל כביסה מלא בגרביים בודדים שהצטברו עם השנים... ושאי אפשר להיפטר מאף גרב משם. כי הוכח מדעית שמספר ימים אחרי זריקת גרב משם - מופיעה בת הזוג שלה כבדרך פלא! גם גרבים שנעלמו לפני שנים!)

אם אני אעשה את זה, יקח לי שנים../images/Emo6.gif

גם ככה אני שונאת לקפל. אבל שמעתי על הרעיון הזה, ובהחלט הארון יוצא פיקס

אני עושה את זה תוך כדי צפיה

בטלויזיה - בתוכנית שלא מצריכה 100 אחוז תשומת לב. למדתי מהנסיון שלי שקיפול כביסה יכול להיות משעמם מאוד אם אין מה שיסיח את דעתי.

אותי זה מבלבל

גם אם אני רואה את התוכנית הכי משעממת בעולם זה יסיח את דעתי מקיפול הכביסה (כי אני לא אוהבת לקפל) אני צריכה להיות שקועה נטו בכביסה. לכבס ולתלות אני אוהבת מאוד, זה אחלה זמן בשבילי להיות עם המחשבות שלי ועם עצמי, בד"כ עוש את זה בשעות הבוקר כשהילדים בבי"ס... ים רעיונות עולים לי לראש בזמן הכיבוס והתליה... לגביי כלים, אני אוהבת שמישהו מעסיק אותי בשיחה (פלאפון זה נהדר) וגם בסידור הכללי של הבית, נותן לי מוטיבציה מוזרה כשאני מדברת עם מישהו בטלפון תוך כדי.... פעם היה לי חבר שכל שיחה איתו בטלפון הייתה מכניסה לי אנרגיה של עצבים והייתי מסדרת את הבית כל הלילה (פעם בגללו אפילו צבעתי את כל הבית
)

טוב, האמת שטלויזיה אני כמעט

לא רואה, לא מבזבזת את הזמן על תכניות שאני לא אוהבת
ולקפל ליד המחשב אי אפשר - אז אני מוצאת את המוזה ומקפלת. השבוע בעלי קיפל בגדים והיתה אנדלמוסיה שלמה. הבגדים שלי היו אצל הילדים ולהיפך. פשוט מזעזע

azaria

New member
זה כמו הבעל שעושה כלים לראשונה.

אחרי הצלחת המי יודע כמה שנשברת, אומרת אישתו: גירסא א: טוב, טוב, לך תראה טלביזיה. אני כבר אעשה את כלים, שלא ילך כל סט הכלים! הגירסא שאבא שלי אוהב לספר: וי וי וי, נראה לי שאתה צריך עוד הרבה הרבה תירגול...

../images/Emo41.gifאני מתחילה ראשונה

כדי לתת לכם אומץ
(נראה לי שהיום לכולם נתקע הלשון בחוץ
) אז בתמונה הזו - חדר שמשמש כמחסן. רואים כמה בלאגן יש אך מצד שני אין לי מקום לאחסן. אשמח לטיפים איך לסדר כדי שיראה יותר אסתטי.

תמונה של המקום הכי מסודר בבית../images/Emo13.gif

לא לשים כלום על השולחן!! כך חזית הבית לפחות תראה מסודרת.

כביסות שמוינו לפני כניסה למכונה

מחלקת לפי צבעים ונושאים. מגבות לחוד, בגדים לחוד. צבעים כהים לחוד - כחול ושחור יחד. אדום לחוד (זה הצבע השולט בבית
) מה שצריך הרתחה - הולך להרתחה. כך הבגדים לא נפגעים, אין ערבוב של צבעים. לא תמצאי אצלי חולצה לבנה שהפכה לורודה

Mariasha

New member
אפשר לעזור?

למרות שקשה להתרשם טוב מהתמונה, וללא מידות ותוכנית של המחסן. - את השטיחים אפשר לשים בפינה, אחד ליד השני. - לסדר מתלה לאופניים על הקיר - מדפים פתוחים עד התקרה יכולים להכיל המון!!! - ו כמובן הכי אהוב עלי: לזרוק את הדברים המיותרים

למעלה