נגד העצומה

talg100

New member
נגד העצומה

אני באופן עקרוני מעדיף שכמה שפחות יתנו וכמה שפחות יקחו. כלומר שלא יכירו בהוצאות על מטפלות ומצד שני שלא יוסיפו מיסים כדי לממן את ההכרה במטפלות וכדי לממן את הפקידים והניירת במס הכנסה. כך יחסך הרבה כסף וזמן על בירוקרטיה. ובנוסף, מי יהנה אם יכירו בהוצאות?, העניים לא יהנו, כי הם ממילא לא לוקחים מטפלת, ואם כן, אז הם ממילא לא מגיעים לסף המס לכן הם לא יהנו מהחזר מס.

charming31

New member
למה נגד?? זה מצב של מנצחים בלבד!!!

מה הקשר??? אם לא לעניים אז גם לא למעמד הביניים?? חוץ מזה שהעניים (בעיקר נשים יצטרפו למעגל העבודה כיוון שיוכלו לשים את הילדים במעון!!) מה אם אני עובד ומרוויח משכורת בסדר (ממש לא עשירון העליון) אסור לי לנסות ולשפר את מעמדי?? יש לי שני ילדים בגנים על כל ילד אני משלם למעון 1850 ש"ח מעון סה"כ 3700 ש"ח משכנתא - 2500 ש"ח ארנונה - 500 ש"ח חשמל - 450 ש"ח תקשורת - 400 ש"ח (כולל טלפון, סללורי, כבלים וכו') אוכל - 1500 ש"ח (כולל כל הקניות לבית) לימודים (לי ולאישתי אחרת לעולם לא אעבור למשכורת טובה יותר) -1500 ש"ח סה"כ לפני שהכנסתי שונות, 10,150 ש"ח אישתי מרוויחה 4500 ש"ח אני מרוויח 6500 ש"ח ביחד 11,000 ש"ח עכשיו תבין כי אני, למרות שאני מרוויח "בסדר" לא מצליח להתקיים ללא עזרת ההורים מה שקרה בשנים האחרנות הוא: שמעמד הביניים שעד היום החזיק את המדינה על כפיים הולך ונדחק אחורנית לכיוון המעמד הנמוך. מה אתה מציע לי לעשות?? להפסיק ללמוד? הרי אז לעולם לא אצליח להעלות את משכורתי. יש אינטרס מובהק למדינה לתת לי ללמוד וכך להעצים את הכנסתי ולזכות בהכנסה נוספת ממיסוי לאורך שנים אם המדינה תתן לי היום עזרה באמצעות הכרה על המעונות אני אוכל להמשיך ולהתקדם, ובעתיד להמשיך ולהכניס לה כסף רב הרבה יותר באמצעות מיסים. זה צריך להיות אינטרס של המדינה לסבסד את המעונות!!! יותר אנשים יצאו לעבוד, יתפנה כסף (בעיקר למעמד הביניים) להמשיך וללמוד. המדינה בטווח ארוך תרוויח הון על הסיפור הזה, וכך גם העניים יוכלו להרוויח כיוון שבעתיד יתפנה עוד כסף (ממיסוי על משכורות גבוהות יותר, ויותר משכורות כי יותר נשים יצטרפו למעגל העבודה). כמו כן אצל העניים נשים יוכלו לצאת לעבודה כיוון שהם יוכלו לשים את הילדים במעונות ולקבל על זה החזר. זה מצב של מנצחים בלבד!!!

למעלה