משרה זמנית בתוך תקופת אבטלה

שלום,
בפברואר האחרון פוטרתי מעבודתי ונקבעה לי זכאות עד ינואר 2022 של 100 ימים.
ניצלתי 60 ימים עד כה ומצאתי משרה שמוגדרת כמשרה זמנית שתימשך ככל הנראה עד יוני.
בחוזה העסקה רשום שהמשרה זמנית ללא יותר מ18 חודשים.

באם אתפטר מהמשרה הזמנית הנ"ל, האם אהיה זכאי לדמי אבטלה שנותרו לי ( ללא תקופת צינון במקרה התפטרות).

באם אסיים את התעסוקה הזמנית, עדיין ישארו לי ימים עד ינואר 2022 - אם כי במקרה כזה אוכל לנצל את תום אך לא לאחר ינואר 2022.
במקרה זה, האם אצטרך לצבור ותק נוסף של 12 חודשי תעסוקה? האם 6 תלושי משכורת (גם אם אין 12 חודשים, מתוך חפיפה עם התקופה שנוצלה באבטלה) יספיקו כדי להקנות לי זכאות נוספת?

אודה להבהרות.

אורנה01

Active member
מנהל
שלום,
בפברואר האחרון פוטרתי מעבודתי ונקבעה לי זכאות עד ינואר 2022 של 100 ימים.
ניצלתי 60 ימים עד כה ומצאתי משרה שמוגדרת כמשרה זמנית שתימשך ככל הנראה עד יוני.
בחוזה העסקה רשום שהמשרה זמנית ללא יותר מ18 חודשים.

באם אתפטר מהמשרה הזמנית הנ"ל, האם אהיה זכאי לדמי אבטלה שנותרו לי ( ללא תקופת צינון במקרה התפטרות).

באם אסיים את התעסוקה הזמנית, עדיין ישארו לי ימים עד ינואר 2022 - אם כי במקרה כזה אוכל לנצל את תום אך לא לאחר ינואר 2022.
במקרה זה, האם אצטרך לצבור ותק נוסף של 12 חודשי תעסוקה? האם 6 תלושי משכורת (גם אם אין 12 חודשים, מתוך חפיפה עם התקופה שנוצלה באבטלה) יספיקו כדי להקנות לי זכאות נוספת?

אודה להבהרות.
שלום לך,
סיום חוזה דינו בדין פיטורין.
תוכל להעביר את מכתב סיום העסקה עם חוזה העסקה באתר שירות אישי.
תוכל להרשם שוב באתר שירות התעסוקה, ללא צורך בתביעה חדשה,
שכן זו תקפה לשנה מיום הרשמה ראשון באתר שירות התעסוקה.
אין צורך להעביר תלושי שכר, שכן תנאי הזכאות קובעו לשנה.
בברכה.

אורנה01

Active member
מנהל
מוסיפה עוד...
אם תתפטר מעבודתך, בטרם סיום החוזה,
תהיה תקופת המתנה של 90 יום.
ראה מהי סיבה מוצדקת מתוך אתה מובטל:
אם אכן קיימת אחת הסיבות המוצדקות,
תוכל להעביר באתר שירות אישי את מכתב ההתפטרות עם הסיבה להתפטרות,
כך יוכלו לקבל החלטה בהתאם לסיבת ההתפטרות.
בברכה.

אורנה01

Active member
מנהל
מוסיפה עוד לשאלתך האחרונה....
ניתן לצבור 6 חודשי עבודה רק עד 30.6.2021
במקרה שתעבור את 30.6.2021 יפעלו כמפורט בתביעה חוזרת לדמי אבטלה:
"הגשת תביעה חוזרת
תביעה חוזרת לדמי אבטלה אפשר להגיש רק לאחר שחלפו 12 חודשים מתחילת הזכאות הקודמת. אם לא חלפו 12 חודשים, אין צורך להגיש תביעה חדשה, תוכל להמשיך לקבל דמי אבטלה במקביל להתייצבות בשירות התעסוקה, כל עוד נשארו לך ימי אבטלה לנצל.

בתביעה חוזרת חלים תנאי הזכאות כמו בכל תביעה.

על פי החוק, מובטלים שעדיין לא מלאו להם 40 שנה, והם מגישים יותר מתביעה אחת לדמי אבטלה בתוך 4 שנים, יופחתו להם תקופת תשלום דמי אבטלה וסכומי דמי האבטלה באופן הבא:

• תקופת תשלום דמי האבטלה - התקופה המקסימלית עבור כל התביעות לדמי אבטלה לא תעלה על 180% ממספר הימים המרביים. כלומר מי שקיבל דמי אבטלה עבור כל הימים המרביים, ולאחר מכן הגיש בקשה נוספת לדמי אבטלה, ולא חלפו 4 שנים מיום תחילת הזכאות הקודמת, יקבל בפעם השנייה דמי אבטלה רק עבור 80% ממספר הימים שמגיעים לו. לאחר מכן הוא לא יהיה זכאי יותר לדמי אבטלה עד לתום 4 השנים.
  • סכום דמי האבטלה בתקופה הנוספת לא יעלה על 85% מדמי האבטלה המרביים.
    בעקבות משבר הקורונה, מובטל חוזר יהיה זכאי לדמי אבטלה בשיעור מלא מ- 1.8.20 עד 30.6.21."
מתוך איך מגישים תביעה לדמי אבטלה:

תודה.
לפי הפקידה בשירות ה תעסוקה, נאמר לי שגם אם אני מתפטר אז אני זכאי לאבטלה שכן נשארו לי ימים מהזכאות הקודמת.

לפי מה שאת אומרת, התנאים הללו של ביטוח לאומי עושים לי את כל העסק של משרה זמנית כלא כדאית בכלל, או שאני טועה?

אורנה01

Active member
מנהל
תודה.
לפי הפקידה בשירות ה תעסוקה, נאמר לי שגם אם אני מתפטר אז אני זכאי לאבטלה שכן נשארו לי ימים מהזכאות הקודמת.

לפי מה שאת אומרת, התנאים הללו של ביטוח לאומי עושים לי את כל העסק של משרה זמנית כלא כדאית בכלל, או שאני טועה?
אתה אמור לשאול רק בביטוח לאומי ולא בשירות התעסוקה.
בברכה.

למעלה