משימת הזוגות

gOLDqUIN

New member
משימת הזוגות

הפעם ראינו מי באמת יודע מה שהוא עושה ויודע להסתדר עם אחרים גם.

לא הבנתי את צילה למשל. את הולכת לבשל עם מישהו נוסף, מה את ממציאה עכשיו מנה של בשר ממולא באנשובי? נראה לך שאיתן ינחש שזה מה שאת רוצה להכין? ברור שלא ולכן הוא זרק לה את רוב המרכיבים.

עידו דרס ברגל גסה את ג'וש שלא ממש הבין את הכיוון של עידו. ג'וש בכלל לא נראה מתאים לתוכנית.

נוף וליאור כלכך רצו להסתדר אבל לא ממש הבינו אחת את השניה כמו הזוגות האחרים. לא זרמו עם הבחירה הראשונית.

מזל שמשימת ההדחה לא בזוגות

כל הכבוד לזוגות שהצליחו להבין מה כל אחד רוצה ולזרום עם זה.

Erb2010

New member
פרק חלש של עונה גרועה

פרק חלש ביותר: אף אחד מהזוגות לא ממש הפיל אותי מהכיסא- והבעיה נובעת גם ממשימות שמאפשרות גם למי שמכין מנות גרועות לעלות למרפסת בנוסף לבחירה גרועה של מתמודדים- רובם לא ממש יודעים לבשל ברמה טובה באמת, איך נתנו לכל מיני ״ יצורי מטבח ״ כמו שלמה, צילה וליאור שבקושי יודעים לבשל להגיע לנבחרת ולשלב כל כך מתקדם- זו בעיה שמפיקי התוכנית יצטרכו לתת עליה את הדעת.

לגבי ג'וש

העדינות שלו הכשילה אותו- בגלל שהוא בחור כ'כ עדין,הוא לא התווכח. עידו טיפוס הרבה יותר 'כוחני' ממנו. (ושוב,בגלל זה אני כ'כ מחבבת את ג'וש).

אני חושבת שזו טעות,לקבוע על סמך משימת הזוגות הזו,אם גו'ש מוכשר או לא. גם אני,עובדת נורא בצוות. שנאתי תמיד עבודות צוות בבי'ס. יש אנשים שזה מתאים להם,יש אנשים שלא,ובמטבח- בד'כ אנחנו 'לבד',ולא בעבודת צוות.

לגבי ליאור- נו,ליאור לא יכולה להצליח כשאחיה לא לידה. ראיתי שוב קטע מתוכנית ה'אגרטל',וניזכרתי- אחיה נתן לה שם 'טיפים' של עזרה. הפעם,אחיה לא היה כלל לידה(הוא היה בקבוצה השניה,כך שלא החליף איתה מילה כל המשימה) .

איתן,לדעתי,פשוט החליט שהוא יעשה מה שהוא רוצה,בלי נסיון להתחשב במה שבחרו כבר. זו ההתרשמות שלי,אם כי יתכן ואני טועה והוא פשוט לא הצליח 'לקלוט' כלל מה רעיון המנה שצילה חשבה עליו.
שלמה עשה מאוד בחכמה,כשהשאיר קבב אחד מוכן.זה היה רמז מאוד ברור לשי. אני לא כ'כ מבינה למה רושפלד פסל את השימוש בעצם כשיפוד- זו שפוט דרך דקורטיבית,ובישול מיקצועי הוא כבר מזמן גם אסתטי,עם 'גימיקים' לעיניים.אני חושדת,שרושפלד שוב בחר לנגח את שלמה,לאו דווקא בגלל פרופר מה שקרה בצלחת...

אני מחזיקה אצבעות לג'וש,שלא יחטוף צעקות מעידו. ברור לי שזה עלול לקרות,עידו עלול לצעוק על ג'וש שבגללו הם לא עלו למרפסת,.וג'וש יותר מידי עדין,הוא יקח את זה קשה,ולא יענה לעידו.הלוואי שאני טועה....
ריקי הולכת ומתבהרת,כמועמדת לשלשיית הגמר. אני מוכנה להמר שהיא תהיה אחת מהשלושה...

הדסהש1

New member
הפרק היה מבולגן..והשופטים היו לדעתי

פשרנים מידי...נראה מה ילד יום...

uma cuica

New member
צילה הלכה על מנה ספיצפית ביותר

ואיתן לא ממש יכל לנחש על מה היא חשבה (אלה אם כן יש לו כוחות טלפטיים שאנחנו לא יודעים עליהם) לכן הוא לא הבין מה היא רצתה והחליף למשהו שנראה לו יותר פרקטי לעשות. חכמים אלה שבחרו מבחר של דברים ונתנו מרחב תמרון לבאים אחריהם ואז הבן זוג הראשון המשיך, מצד שני יש את מסרט וג'וש שבחרו פשוט לזרום עם הקיים, אבל עדיין זה טעות להביא מנה ספציפית.

kriz

New member
משימה בעייתית

באמת בגלל שהיו כאלה שחשבו להכין משהו שאין סיכוי שבן הזוג יצליח להבין מה הוא רצה.
יש גם את הבעיה של הרצון לשלוט במטבח (אצל צילה, ריקי ועידו זה בלט במיוחד), שאני יכולה להבין אותו אבל במשימה כזאת צריך לשים את השליטה בצד ולנסות ללכת יד ביד עם בן הזוג.

אכן משימה בעייתית. אני הייתי עושה אותה כך:

מבשרת למתחרים שהם עתידים להיות בזוגות,ובשלב זה לא מגלה את זהות הזוגות!.
מודיעה שהמשימה ברוב הזמן תהיה יחידנית,ולקראת הסוף,כל זוג יקבל זמן זוגי של חצי שעה,'לשדך' בין שני המרכיבים שלהם,בעזרת רוטב,תבלין וכו'.

המשימה יוצאת לדרך,כאמור אף אחד לא יודע מי בן זוגו,ולכן כמובן מאוד מתלבט מה להכין?... מנסה למצוא משהו שיוכל לקבל 'טוויסט' בקלות,מתכון גמיש שיוכל 'להשתדך' עם דברים רבים.
בחצי השני של המשימה,מתגלים הזוגות,והם מקבלים את הזמן לעשות את המנה אחידה.
באמצעות המשימה הזו,רואים איך המתחרים מסוגלים לאלתר,איך הם מסוגלים לפתור בעיה של 'שידוך' בין מאכלים רחוקים זה מזה,
ומין הסתם- יצאו צלחות מענינות מאוד.

kriz

New member
אהבתי אבל קצת בעייתי

כי יש כאלה ששומרים כשרות למשל (ג'וש) ונראה לי שלמשל נוף לא משתמשת ביין...
כך שזה יכול להגביל קצת את האנשים. במקרה של עידו וג'וש - עידו ידע שג'וש הוא בן הזוג שלו ולכן לא בחר משהו לא כשר (אם כי את האמת? לא הייתי מופתעת אם היה בוחר משהו לא כשר
)

צודקת,אז הנה שכלול קטן:

מראש ייקבע,שהבישול חייב שלא לכלול בשר,ולא יין. זה יכסה את בעית הכשרות,לשתי הדתות.

גם אני החזקתי אצבעות שעידו לא 'יתקיל' את ג'וש... אולי בגלל ה'סכנה' הזו,נתנו לבני הזוג אופציה להחליף פרודוקטים?... לו עידו היה לוקח שני מרכיבים ש 'מתנגשים', ג'וש היה ודאי מייד מחזיר אחד מהם למזווה.

דוריק30

New member
חדשה ומנסה לחוות את דעתי על הפרק...

לדעתי היה לפרק פוטנציאל טוב, אם היו נותנים לבן הזוג השני (זה שלא בחר במוצרים) יותר זמן עבודה בפעם הראשונה של החילופים, אז לא היה מצב לסו-שפים שרק עושים את ההכנות ומחכים לראות לאן תתפתח המנה. זה היה יכול להיות מעניין לאן המנה תגיע כמו שקרה לצילה ואיתן.
זו משימה זוגית ולא של אדם אחד שמוביל. שניים מהזוגות שזכו פעלו בצורה הזו.
ואם להגיד לג'וש שהיה צריך להיות אסטרטיבי יותר, אז למה אצל מסרט וריקי זה מתכון מוצלח? היא ויתרה ולא עשתה כלום מעצמה רק גילגלה את הארטישוק הירושלמי (שריקי בחרה) ועטפה אותו בשומשום (שעליו היא קיבלה ביקורת)

וכמו ששי אמר על המשחק עם המילים, יודעים איפה מתחילים אבל לא יודעים איך יסיימו. חבל שזה לא ממש קרה ומי שכן עבד ככה הוא שנכשל

שלום לחדשה. לגבי ההבדל בין

ריקי כמובילה ועידו:
ג'וש הרגיש שנעשות טעויות,והיה עדין מכדי לעמוד על כך שדברים ייעשו שונה. עידו אפה את תפו'א בחום חזק שחוכך מבחוץ,בלי לתת זמן לפנימיות להתרכך.ג'וש לא יכול היה לתקן את זה.

ריקי היא כנראה בשלנית ממש מעולה,ולכן במקרה שלה- אין צורך בהרבה שיפורים.
שימי לב גם- השופטים אמרו,שהמנה של עידו וגו'וש,לא נשאה שום דבר ג'ושי בתוכה. לעומת זאת,הם אמרו,שאצל ריקי ומסרט,הכדורים של הארטישוק היו היד של מסרט.
הרעיון של המשימה היה אומנם מעניין,אבל מפספס את כל עניין כשרון הבישול... ועושה מזה יותר משחק פנטומימה ניחושים,אלא אם כן אחד מבני הזוג,לוקח על עצמו להיות סו שף,ואז הוא סו שף,שזה אומר בעיקר 'למלא פקודות',והרבה פחות ליזום,להיות יצירתי,לקחת החלטות.

kriz

New member
אצל עידו וג'וש

השליטה של עידו הייתה יותר וולגרית לטעמי. יותר מדי אגואיסטית.
גם אצל ריקי הייתה שליטה מלאה, והיא לא התביישה להגיד את זה אבל היא לא דרסה את מסרט. עידו ממש דרס את ג'וש.
ג'וש רצה להגיש את תפוחי האדמה במנות אישיות ועידו פשוט ביטל אותו בהינף יד והחזיר לסיר הגדול.

LemonLimeLilach

New member
מצד שני

עידו כבר סידר את תפוחי האדמה בדרך ספציפית וג'וש ביטל את זה

נראה לי שלא הייתה להם דרך להצליח. ג'וש לא יכול היה לנחש שעידו לא רוצה שיהפכו את הדג או מה הרעיון שלו עם התפוחי אדמה, ומהצד של עידו ג'וש הרס לו את המנה.

אבל זה בדיוק העניין...המנה היא לא של עידו

היא הייתה אמורה להיות של שניהם...
היה רגע שעידו אמר שהוא מקווה שגוש לא יגע יותר במנה ואז הוסיף את המילה "שלנו"

למעלה