משיח נאו יש לי שאלה.

הוא טוב

New member
הרי

תחית המתים אצל צדיקים גדולים תתאפשר מיד בביאת משיח,וגם אליהו יהיה אז.איך יעבדו בבית המקדש - משה ואהרון עמהמ.בעיה שאנו לא יודעים איך בדיוק תהליך ביאתו של גואל צדק יהיה אבל אני רחוק מלראות בדברי רמב``ם סתירה לדברי גמ` ,הגם שלא זכור לי שיש שם מחלוקת כ``ש

הוא טוב

New member
המשך

בפתח, ויש פסק דין של רבנים שרבי נביא וכו` ויש פסק שהוא ב-ח-ז-ק-ת משיח וכו` אבל אין שום מקור /או שתגיד/ לפרסם שרבי הוא משיח שיבנה את בית המקדש.אדרבה יש כתי``ק שמחר בעז``ה אפרסמו כאן . לגבי שינה בסוכה הדבר תלוי בצער. אם אני לא מרגיש צער, גם מזה שאני לא<

משיח now

New member
אתה ממש גורם לי להרגיש לא נעים...

סיכמנו שנמשיך פעם אחרת, ואתה ממשיך לשאול ולא נעים לי להשאיר אותך בלי תשובה. ההוראה של הרבי לפרסם- הבאתי לך משיחת שופטים תשנ"א . בית מקדש אין עדיין, כי המשיח עדיין פועל פעולותיו בעולם ( "ייכוף כל ישראל", "מלחמות ה'" וכ'ו ), אבל עדיין לא סיים פעולותיו ולכן ממילא אין ביהמ"ק ואין עדיין גאולה! האדמו"ר האמצעי חש בצער ולכן לא ישן בסוכה, והרבי נאמן למנהג אבותיו ולכן נוהג כמותו! אבל בו כרגע נעצור פה לבינתיים. לילה טוב.

הוא טוב

New member
תגובה

רבי הורה לפרסם שיש נ-ב-י-א, ולא שהוא משיח.האם כל עוד שבית המקדש לא נבנה אנחנו יכולים לדבר, מבחינה הלכתית, על יותר מ`חזקת משיח` ? (ושאלת תם צדדית בתור נקודה שאני מתחבט עליה מי היה נשיא בזמן רבי עקיבא הוא או בר כוכבא ?)

למעלה