מצות ועצירויות האם יש קשר בין אחד

מירי,

New member
הנחרצות הזו "נורא מפחידה"....

אין לי ניסיו או ידע מיקצועי - ו"דווקא" בגלל זה נורא הפיחיד אותי לקרוא פה כל פעם מחדש שחייבים כמה טיטולים עם קקי וכל פעם משני הצדדים... אצלנו תמיד היה פעם בכמה ימים, ומשני הצדדים... היא יכולה להיות על צד אחד מעל שעה ואז מה. להעביר אותה לצד השני לעוד 'איזה שעה'? גם ככה ההנקה לוקחת לנו המון זמן....(מבחינתי זה מתכון ישיר ליאוש...) אין לי עודף חלב ואני לא מאלה שמשפריצות לקלומטרים (
זה הצבע שלי מרוב קינאה בהן) אבל לא פחתה לי כמות החלב, אני יודעת שאני מספקת אותה ולמרות שאפילו לא שאבתי כמה ימים היצלחתי השבוע (בחופש) לחזור להנקה מלאה... אז נכון שאת כותבת מתוך ידע מיקצועי, אבל לא להפחיד ככה....

אני מחזירה אותך כמה שורות למעלה

נכון שיש יוצאים מן הכלל, וזה בסדר, אבל כל יוצא מן הכלל צריך להיבדק ויש לוודא לגביו שההנקה אכן תקינה.

מירי,

New member
אולי... ועדיין לא צריך להפחיד....

צריך להבהיר שברוב המיקרים זה לא תקין וכדאי לעקוב ולהתייעץ אבל לא לשים "מליון" סימני קריאה והדגשות שרק ככה צריך להיות- תאמיני לי זה מפחיד... (במיוחד אחרי שפעמיים ניכשלתי עם ההנקה).

שוקולד גרם לגוזל שלי לכאבי בטן

אבל בגדול אכלתי כמעט הכל וכמעט לא היו גזים

תקראו זה חשוב../images/Emo70.gif

אני רוצה לשתף אותכם במה שקרה לנו גם כדי לפרוק קצת, אך בעיקר כדי שתדעו להזהר מזה (כי לי לא היה מושג עד כמה זה מסוכן
). (
כולל קצת תיאורים גרפיים, אז למי שרגישה במיוחד שתקפוץ ישר למסקנה למטה...) אלה בת 7 חודשים. לפני כשבוע שמנו לב שהיא לא עשתה קקי 4 ימים. לא נשמע הרבה כל כך, נכון? אבל מה, ראיתי שכל פעם שהייתי מחליפה לה היא הייתה מנסה ללחוץ ובוכה. גם שמתי לב שיש לה ממש "פקק" של צואה קשה שחוסם את פי הטבעת. היא הייתה מנסה ללחוץ, ה"פקק" היה מגיח - אך לא יוצא. המסכנה הקטנה הייתה מתייאשת ובוכה בכאב/תסכול. הגיע הערב וכל העניין הזה ממש לא נראה לי. התקשרתי לכללית קול כדי לשאול אם יש להם עצות כיצד לעזור לקטנה. מיד שאלו אותי:"מה, לא לקחת אותה לרופא
" והמליצו לי מיד להזמין רופא הביתה. כמובן שנבהלתי נורא, אך קיוויתי שזוהי זהירות יתרה. התקשרתי לרופא, אשר דרש שמיד נגיע אליו (7 בערב...). כעבור חצי שעה אנחנו אצלו והוא מודיע לנו שאם הוא לא מצליח לשחרר את הפקק, יהיה עלינו לנסוע למיון, שם מטשטשים את התינוק, ובמקרים קשים אף מנתחים
איזה פחד
. הטיפול התחיל והיה פשוט מזעזע וטראומתי מאוד מאוד. אלה הקטנה והמסכנה שלנו על הגב, בעלי מחזיק לה את הרגליים באוויר, אני מנסה לנחמם אותה בליטופים ובהחזקת ידיה הקטנות (לא עזר כמובן...) והרופא מבצע 'חוקן כפפה' (למי שלא יודעת מה זה שתגיד תודה... רק תאמינו לי שזה היה נראה בדיוק כמו לידה!
). אל תשאלו כמה בכי (גם שלי) וצרחות (של הקטנה) היו שם. פשוט זוועה
למזלנו הרופא הצליח לשחרר, ולא היה צורך במיון. לדברי הרופא, ללא התערבות ה"פקק" היה ממשיך להתייבש והמצב היה רק מחמיר
. המסקנה מכל הסיפור הזה היא שמאוד מאוד חשוב לשים לב בנושא של יציאות, ואם יש חשש לעצירות
לא להזניח בשום אופן
אני מאוד מקווה שלא תכירו מקרוב
אך בכל זאת תאחסנו בזיכרון. בנתיים התאוששנו, ועכשיו אנחנו תקועים עם שאלות חדשות של "מה הלאה?
" אבל זה כבר לשרשור אחר... שיהיה המשך חג שמח לכולם

הילהל

New member
אכן מבהיל

אני מניחה שהלאה - לשים לב לתזונה שלה, לדאוג לנוזלים שהיא מקבלת, לפירות וירקות עשירים בסיבים. שווה להתייעץ עם מישהו שמבין בתזונה של תינוקות (אולי אחות/רוםא/תזונאית?)

לגבי ההמשך...

הפסקנו בנתיים את המוצקים וגם את הברזל (בדיוק הכפלנו את המינון, אולי זה היה הגורם...) על מנת לתת למערכת שלה להתאושש, ובכדי להפריד את האסוציאציה של קקי = כאב. בנתיים היציאות חזרו להיות רכות של יונקים (תענוג
). אנחנו רוצים להתחיל שוב מהתחלה, כל דבר בנפרד, וכמו כן לעלות את הברזל משלוש טיפות לשש בהדרגה (ולא במכה כמו שעשינו) ולקוות שהפעם הכל יהיה בסדר
.

מרב.

New member
מה זה ה"פקק" הזה?

האם זה היה הקקי שחסם או משהו במבנה- לא הבנתי מה גרם לעצירות. (דילגתי על תיאור הטיפול, אני נחרדת רק מלדמיין את זה, סליחה- ומזל שאתם כבר אחרי זה!)

ה"פקק" הארור הזה היה פשוט

קקי יבש שהיא לא הצליחה להוציא ולכן גרם לחסימה. לגבי מה גרם לעצירות, גם אנחנו לא ממש יודעים - או המוצקים (ובמיוחד הפירות) או הברזל... וכן, באמת מזל שאנחנו כבר אחרי!

בכוונה לא שרשרתי... ../images/Emo4.gif

זה באמת היה נראה לי חשוב שאמהות יקראו וידעו שדבר כזה יכול להיות. בשרשור הזה זה בטח יבלע לגמרי, וחבל.

דלית 3

New member
להיפך - כל הודעה חדשה באחת השאלות

האחרות תקפיץ גם את ההודעה החשובה שלך להתחלה. לולא השירשור, היא היתה עוברת לדפים האחוריים ואחרי 3 ימים לא קופצת בכלל.

צימעס

New member
משהו לא ברור לי...

למה, לפני חוקן-הכפפה האכזרי (מותר? כך הבנתי ממך), הוא לא ניסה נר, או חוקן (הקטנטנים, מכירה?)? שאלתי היום חברה, רופאת ילדים (עובדת במיון) על השיטה, והיא אמרה שהיא עושה את זה לפני שהיא קוראת לכירורג, כי היא יודעת שהוא יעשה את זה, והיא עדינה יותר, וגם האצבע שלה קטנה יותר (איכשהו, אין כירורגיות, רק כירורגים). שלא נדע

niritcat

New member
דבר אחד שאולי כדאי

לנסות להשמיט מהתפריט זה חלב פרה ומוצריו. אצל הרבה מהתינוקות זה גורם לגזים. אז את יכולה לנסות להוריד אותו מהתפריט לשבוע, ותראי אם יש שיפור. חוץ מזה, באמת שזה אינדווידואלי, אבל אני זוכרת שאני הייתי מוכנה לצום ורק לא לגרום לה לכאבי בטן אז בכל זאת, דברים נוספים עם פוטנציאל לגרום לגזים הם - קטניות, ברוקלי, כרובית, ואגוזים למיניהם.

POOH*

New member
לגבי אוכל...

לגבי מצות אני לא יכולה לענות לך כי אנחנו לא שומרים... מצטערת... לגבי אוכל... אחרי כל מיני נסיונות גיליתי שיש הרבה דברים שהשפיעו על גיא: חלב - כל מוצרי החלב. עגבניות. אורז ברוקולי, כרוב, כרובית וכד'... והיו עוד ששכחתי... פשוט לאט לאט הורדתי דברים וראיתי שזה באמת עוזר לה וכשהגזים הפסיקן [בסביבות גיל 3 וחצי חודשים] התחלתי לאט לאט לחזור לדברים וחלק ראיתי שעדיין מפריעים לה... לדעתי את צריכה פשוט לנסות ולראות - מה שעושה לך לא טוב יעשה גם לו לא טוב. ותבדקי מעבר לזה אם יש דברים שעלייך לא משפיעים ועליו כן. ותזכרי שתמיד יש את האפשרות גם שהוא אחד מאותם ילדים שסובלים מגזים ולא משנה מה את אוכלת... POOH

למעלה