מצוקת הבדידות. מה הפתרון?

גיטרה

New member
מצוקת הבדידות. מה הפתרון?

מצבם של מי שאינם נשואים, בחברה הדתית הוא שפל במיוחד, בעיקר בגילאים מבוגרים. אדם דתי מוגבל באפשרויות שלו, אין מי שבאמת ידאג לו ליצירת קשר שמתאים לו באמת, אינו יכול להרשות לעצמו מה שרעו הלא דתי יכול להרשות לעצמו, וכך הוא ``נופל בין הכסאות`` של איסורי ההלכה, `איסורי` החברה הדתית, והאימפוטנטיות שהחברה הדתית מפגינה כלפי מצבם של מי שאינם נשואים עדיין כי אינם יכולים או אינם מסוגלים למצוא בן/בת זוג בכוחות עצמם. אני למשל בסביבות הארבעים וחמש, לא נשוי, כל אותם ``שידוכי מצווה`` התררו כ-חרטא אחת גדולה.המצוקה האישית היא קשה מנשוא. אין שום גוף או אדם רציני, אבל באמת רציני, לא `כאילו`, שיעזור במציאת ויצירת קשר עם בת זוג. לפעמים אני חושב, למה כזהו המצב בחברה הדתית? האם זה לא מעיד על משהו דפוק בחברה שאינה יודעת לדאוג למנויים עליה, שאינם יכולים לדאוג לעצמם בדבר כ``כ אלמנטרי וכ``כ חשוב? האם זה בסדר להיות במצב כל כך לא אנושי? ועוד עם איסורים והגבלות בין מהצד הדתי או מהצד החברתי? האם יש מישהי/מישהו במצב דומה? מרגיש/מרגישה מצוקה דומה? תודה על ההקשבה

י. ניסן

New member
בעיה מצערת, גם בציבור החילוני

לא פעם אפשר למצוא במדורים בעיתונים מכתבים מאנשים מבוגרים, בסבבות הארבעים, שהחברה לא מספקת להם פתרון למציאת בת זוג. החברה הצטמצמה רק לסביבת העבודה ואף שלדתיים יש את קהילת בה``כ - נשים בד``כ אינן מבקרות בו תדיר. במקום אחד מצאו פתרון בערבי חברה בבית הקפה השכונתי. לפי מה שנכתב בעיתון, היוזמה הצליחה מאוד. אפשר גם ליזום ערבי לימוד משותפים, יחד עם שמירת הצניעות. בוודאי יש לא מעט רבנים שישמחו לגלגל יוזמות ורעיונות שיוכלו להתפרסם במודעות בבתי הכנסת. צריך רק למצוא אותם.

אל יאוש

חבר יקר ! קראתי בצער את מצוקתך . ואני כאדם דתי , אומנם נשוי ב``ה , מבין לליבך . אולם דע לך שכל המאבק שלך והקשיים שלך הם טבעיים ועל זה כבר אמרו חז``ל - לפום צערא אגרא = לפי הצער השכר. נדמה לך בהשוואה לחיים החופשיים של שכנך החילוניים שהם חיים באושר , אולם דע לך שזה קשקוש ! וזו רק אשליה ! רבים מכוכבי המדיה שנראים מאוד חייכנים כלפי חוץ , הם מבפנים אנשים לא כל כך טובים , ועוזרים . הראיה : שחלקם למרות האהבה המופגנת והמוחצנת התגרש מבת זוגו. אחת הסיבות לכך שהחילונים לא מבינים שבשביל אהבה אמיתית , צריך לשים כמה סייגים . הרב קוק מסביר שביהדות כל בעל פורש מאשתו למשך תקופת נידתה (כשבועיים מתוך חדש בערך) ואדרבה דווקא תקופת ניתוק זו מגבירה את האהבה בחינת`` מושכני אחריך נרוצה `` כמו למשל ביחסי הורים - ילדים , אתה מבין שגם אם אמא אוהבת את בנה היא לא תיתן לו לעשות הכל , גם לא לטפס עליה ולפגוע בכבודה , כי לצד אהבת הורים צריך גם שיהיה מינימום של כבוד ויראה מההורים ! כך גם באהבה בין בני זוג צריך לקבוע סייגים מסויימים , מניעת מגע לפני הנישואים וזאת על מנת לשמור על אש האהבה ! דע לך חביבי שאתה פשוט מושפע מסביבתך , ולכן נדמה לך שהם החילונים מאושרים וחיים בכיף , אך דע לך שבתוך תוכם המצב שונה - אני מכיר בחורה חילונית ש`חברה` הרביץ לה למרות שהם חיו ב``יחד`` ואני מכיר עוד חברה של אשתי חילונית שהתלוננה בפניה של אשתי שהיא יצאה עם בחור חילוני לדייט וכבר בפגישה הראשונה , עוד לפני שהספיקו לפתח היכרות מעמיקה הוא שלח לה ידיים והיא מאוד לא אהבה את זה ! . לצערנו אנו חיים בחברה מתירנית שמשדרת מסר שחופש =שמחה וכיף . אך האמן לי אני חי ליד החילונים ונדמה לי שהדתיים , עם כל המוגבלות , מאושרים יותר . ולו היית חי בחברה דתית סגורה , היית חושב אחרת . אישית אני לא לוחץ על חבריי הרווקים בני השלושים + להתחתן , אני מכבד אותם ומכיר בערכם , אם כי ברור שכשפונם אליי אני משתדל לעזור בשידוכים ,סוף סוף זו מצוה חשובה . לסיום אאחל לך כל טוב ואל תדאג אי``ה אקווה שבעתיד תהיה יותר מאושר וכפי שאומרים בברסלב : `` הכל יתהפך לטובה ``

בעלי תשובה בעולם החרדי

בעיית בעלי התשובה שהישיבות שלהם הלכו בתמימות `` חירדו`` אותם בעל כורחם, ולאחר תקופת האופוריה , נמצאים בחברה שהם נטע זר בתוכה , מה גם שמנעמי `` העולם הזה`` עדיין קורצים להם. עבדכם הנאן התגרש לפני שבועיים בגלל שידוך כושל שלא מתאים לאדם שרגיל להתאים לעצמו את בת הזוג, ושנשבר לו כבר מהחרדים לתגובותיכם אשמח!

ahmad

New member
חתונה

אני רוואק בין 32 עשיר צסודאר חי בקנאדא רוצה להתחתן עים בחורה בתולה באת 25 - 30

שבור

New member
תגובה לגיטרה

אני נאלץ בצער להסכים עם דברייך אך המצב עם גרושים/ות בציבור הדתי גרוע הרבה יותר כנראה שהחברה הדתית עדיין לא מסוגלת לעכל אנשים שונים מדפוסי ההתנהגות שלה

welcome to the club

בהחלט מזדהה זה נורא מתסכל, ובטח עוד מלאן מזדהים\הות למה הכוונה ב``איסורי החברה הדתית``? אם תוכל לפרט אודה לך

בועזון

New member
יש תשובה

כבר אמרו חז``ל -``אין הדבר תלוי אלא בי`` אל תבקש למצוא ``אשמים`` במערכת - תתחיל לעבוד חביבי!! פיתחו לי פתח כפיתחו של מחט ואני אפתח לכם פתח כפיתחו של אולם. ב ה צ ל ח ה !!!

למעלה