מצויין

treefingers

New member
מצויין

הפורום הזה נפל עלי בדיוק כשהתחלתי להתעניין בתחום! ובכן, אם כבר, אז מישהו יכול לתת לי המלצות על אלבומים טובים להתחיל לשמוע את הז´אנר (אני מעדיף להתחיל מאמביינט ומוזיקה אלקטרונית בסגנון).

המלצות

למרות שהפורום יעסוק בהרבה יותר מכך, אני מכיר בעיקר את הזרם המינימליסטי של רייך וגלאס. ולכן גם לא אוכל מי-יודע-מה להמליץ על מה שרצית (אני מקווה שיש כאן מישהו שכן). אך אמביינט אחד אני כן מכיר - זה של בריאן אינו Music For Airports ארבע רצועות מאוד רגועות, בהחלט מוריד לי את לחץ הדם כשצריך. מאז שרכשתי אותו רץ לי בראש הרעיון לנסות ולהאזין לזה כשאני אשכרה נמצא בתוך טרמינל.

המלצות

אמביינט "קלאסי": The sinking of the titanic - Gavin Bryars : יצירה קונצפטואלית שמדמה את השקיעה האיטית של הטיטאניק The Tijd - Louis andriesses - יצירה מאוד לא מייצגת של המלחין ההולנדי: שקטה מאוד, סטטית ובהחלט מייצגת נאמנה את שמה ("זמן") Hoodoo Zephyer - John Adams - גם כאן, יצירה מאוד לא מייצגת. מעין פסקול סינטיסייזרי למדבר. מינימליזם "קלאסי" (1 מכל יוצר) The Photographer - Philip Glass. לא אחת מה masterpieces שלו, אבל בהחלט דיסק נהדר להתחיל איתו: לא קשה לשמיעה, לא ארוך מידי, ומכיל את כל היסודות של המוזיקה הגלאסית Music for 18 musicians - Steve reich (רצוי את ההקלטה החדשה) - כמעט אמביינטי אבל הרבה יותר מזה. מוזיקה רוגעת ומעוררת זו זמנית. The Staat - Louis Andriessen - יצירה חזקה מאוד של "הילד הרע" של המינימליזם: שילוב של פיליפ גלאס וסטרווינסקי ויש עוד הרבה, אבל לאחר כך....

למעלה