מע"מ ומס תשומות בהחזר הוצאות תיקון רכב

startup4

New member
מישהו גרם נזק לרכב שלי ורוצה להחזיר לי את עלות התיקון ששילמתי. הוא מבקש ממני חשבונית מס על הוצאות התיקון שהיו לי. אין בעיה. אבל אז עלי להעביר 17% מע"מ למדינה בעוד שיכולתי לנכות רק 2/3 מהמע"מ כאשר רשמתי את עלות התיקון בניהול החשבונות שלי. אז אפסיד כסף אם זה נעשה ככה. איך אני עושה את זה נכון כדי שלא אפסיד כסף?

אים שילמתה 100 ש"ח תיקון כולל מע"מ . והוא משלם לך 100 ש"ח . כולל מע"מ. אתה לא מפסיד כלום . כי פעם קיזזתה . ופעם שנייה החזרת . התוצאה היא אפס 0

startup4

New member
עצמאיים רבים יכולים לקזז רק 2/3 מהמע"מ בהוצאות רכב. אז אפסיד.

מורכב העניין אים זה רכב פרטי. רכב מיסחרי . 2/3 זה רק על הוצאות דלק . לא על נזק מתאונה . ברכב פרטי . אתה מקזז את המע"מ . מוצאי קבלה משלם את המע"מ. איפו יש צדיקים. שמוכנים לשלם לך את התיקון ? חיברתה שאלה יפה . שלא קיימת במציאות . שבת שלום
גם בקניית רכב פרטי בסכום של 50-60 אלף ש"ח . לא ניתן לקזז את המע"מ 2/3 . רק רכב מעל 3.5 טון

roheshbon

Member
אתה מתקן את הרכב במוסך ומקבל חשבונית מהמוסך.
אם הפוגע שיפה אותך במלוא סכום התיקון אז אתה לא יכול להכיר בהוצאה ולא לקזז מעמ.
תן לפוגע העתק של חשבונית התיקון וזהו.

השואל חיבר שאלה . על מנת להראות שגילה את אמריקה . אים הלקוח משלם לטו על התיקון . זה הכנסה לכול דבר . צילום העתק מהחשבונית וקבלת כסף. זה העלמת הכנסות . קיבל כסף ולא משנה עבור מה . ולא הוציא חשבונית . זו כוונתו .

roheshbon

Member
השואל חיבר שאלה . על מנת להראות שגילה את אמריקה . אים הלקוח משלם לטו על התיקון . זה הכנסה לכול דבר . צילום העתק מהחשבונית וקבלת כסף. זה העלמת הכנסות . קיבל כסף ולא משנה עבור מה . ולא הוציא חשבונית . זו כוונתו .
זה שיפוי (החזרת המצב לקדמותו) , אם הוא עוסק הוא צריך להפיק מסמך שהוא קיבל כסף (קבלה) אבל בהחלט זו לא הכנסה והתקבול לא מדווח בדוח השנתי.

startup4

New member
תודה לך על תשובתך roeheshbon! :)
הבעיה היא שלא היה ברור מההתחלה שהוא יפצה אותי. נדרשו חודשים להגיע להסכם זה. הייתי בטוח שאצטרך לשלם על זה בעצמי ולכן הכנסתי את ההוצאה לניהול החשבונות שלי עם 2/3 קיזוז במע"מ. אז ההוצאה כבר במערכת. אם אני מוציא חשבונית מס בערך אותו סכום אני אפסיד כי אני לא יכול להוציא חשבונית מס עם 2/3 מע"מ. מעניין איך זה נעשה נכון. לא יכול להיות שאני הפרילנסר היחיד בארץ שמוחזר לו הוצאות רכב ששילם ונרשם בספריו לפני כן. אם אינך יודע אם תקבל החזר, הדרך הנכונה חייבת להיות רישום ההוצאה בספרים, לא?

roheshbon

Member
תודה לך על תשובתך roeheshbon! :)
הבעיה היא שלא היה ברור מההתחלה שהוא יפצה אותי. נדרשו חודשים להגיע להסכם זה. הייתי בטוח שאצטרך לשלם על זה בעצמי ולכן הכנסתי את ההוצאה לניהול החשבונות שלי עם 2/3 קיזוז במע"מ. אז ההוצאה כבר במערכת. אם אני מוציא חשבונית מס בערך אותו סכום אני אפסיד כי אני לא יכול להוציא חשבונית מס עם 2/3 מע"מ. מעניין איך זה נעשה נכון. לא יכול להיות שאני הפרילנסר היחיד בארץ שמוחזר לו הוצאות רכב ששילם ונרשם בספריו לפני כן. אם אינך יודע אם תקבל החזר, הדרך הנכונה חייבת להיות רישום ההוצאה בספרים, לא?
אם הפוגע שילם לך ללא מוערבות חברת הביטוח , תרשום שוב הוצאה אבל הפעם בסימן הפוך ובכך תבטל את הרישום הקודם.
אם חברת הביטוח שילמה אז הרישום שונה

אים הוא רוצה להכניס את החשבונית שלך. בתור הוצאה להנהלת חשבונות שלו. אסור לו כי אתה לא מוסך. פקיד שומה ישאל אותו מה זה? אתה לא מוסך . אתה לא יכול ליכתוב לו תיקון רכב . ולא כול העצמאים הם טלית שכולה תכלת. אפשר להחליק את העניין בשושו

למעלה