מעשה קונדס או פגיעה על רקע דתי?

חגיתלה

New member
תופעה והשלכותיה המסוכנות לחברה הישראלית?

זו אינה הסתה? להגדיר אוכלוסיה שלימה במדינה תופעה? ואז להגדירה מסוכנת לחברה? חנה את קצת נסחפת כאן בהצהרות והגדרות. והרי זו הסתה...

זו קביעה וניתוח מצב

זה שאינך מקבלת אותו אינו מצדיק להפנות את החיצים אלי באופן אישי או להשתמש במניפולציות של "פגיעה ברגשות". יש להרבה בני נוער דתיים הרבה סיבות לצום ביום כיפור על פגיעה ממשית מעצם החסימה: בזכויות, בכבוד האדם ובחופש הפרט של הזולת. עצם הכחשת האירוע והסרת אחריותך האישית כבת הקהילה ושל כל חבר/ה בקהילה לדברים הנעשים בשם הקהילה ובסיסי ה"ערכים" המשותפים, לכאורה - היא חטא שבין אדם לחברו שאין לי מושג איך יהדות ודתיות מתיישבת איתו. כפי שאמר כאן מישהו - לא כל הדתיים הם באמת דתיים. ממה שאני רואה, קוראת ושומעת סביב ארועים מעין אלו - יש מצב שאני ושכמותי יותר דתיים מרוב הדתיים

חגיתלה

New member
נקודה מופרכת?!?

חנה באמת. תנהגי בהתאם להמלצות של עצמך. הנקודה אינה מופרכת. היא אכן התרחשה. בהמשך השרשור ענו לך על כך. מדוע אינך קוראת לראשי הציבור החילוני להתנהג כשם שקראת לראשי הציבור הדתי? או אולי כאן זה לא משקף על ציבור שלם אלא רק על קבוצה מסויימת? חנה נאה דורש נאה מקיים.

חגיתלה, להבנתי

בריונים דתיים היכו בריונים חילוניים ואלו באו וכדרכם של בריונים היכו אותם חזרה. גם משפחות הפשע מנשקות מזוזות. אז? זו סיבה לייחס את גינויים ל"הסתה חילונית"? כלשון הטוקבקיסטים: פחחחחח. הניסיון העלוב - מראש הפוליטיקאים הדתיים ועד לאחרון חברי הקהילה - להתבצר באי לקיחת אחריות על נושא חסימת הרחובות והתפרצויות של אלימות-השבת כגון אלו, נשארות לא פחות ולא יותר ממה שהן. שמעתי היום על מחקר (של דתיים) שסוקר את הכרוניקה הזו של ההכחשה ואי לקיחת אחריות - ואת נזקיה העצומים לקהילה הזו עצמה. תתבגרו חברתית וקהילתית. אתם עושים בהכחשה הזו נזק לכולנו, אבל בעיקר לעצמכם. זה סוג של יושרה מעורערת שפוגעת לבסוף בחוסן הפנימי של אנשיה שלה. מיום ליום אני פוגשת בקבוצות שאני מנחה יותר ויותר דתל"שים. שאלת את עצמך למה נוצר השבר בקהילה עצמה?

למעלה