מערכת כלי מטבח שמדמיינת את התחתית של לונדון מחדש

מצב
הנושא נעול.

Ccyclist

Well-known member
חזירים בכל פינה... (אחרון)

מערכת כלי מטבח שמדמיינת את התחתית של לונדון מחדש
אלן, יורם, וכל מי שביקר בלונדון במרוצת השנים - לא תכירו את "מפת התחתית" או הסדר ההגיוני שבעיר בתמונות הבאות. אינני יודע אם מדובר בחוסר השקעה או בעירבוב מודע (מפת התחתית המקורית מוגנת בזכויות יוצרים) אבל חוסר ההגיון בקווים ובמיקום התחנות הוא מזעזע ומשעשע כאחד.
חזירים בכל פינה... (אחרון)
מראה נורמלי בכל סופר ספרדי...

נראה לי שתרבות זה עניין אישי, כל אחד והתרבות שלו.

לי הטלפיים נראות ביזאריות.
ללא קשר לעובדה שאני צמחוני - באנגליה מוכרים בשר באריזות יפות ומתורבתות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אמרת שזה לא קשור לעובדה שאתה צמחוני, אבל לולא היית צמחוני, הייתי אומר לך שזאת צביעות לאכול בשר אבל להזדעזע מהמראה שלו.

Ccyclist

Well-known member
"צביעות היא מחלה אנגלית" (אוסקר ווילד)

אמרת שזה לא קשור לעובדה שאתה צמחוני, אבל לולא היית צמחוני, הייתי אומר לך שזאת צביעות לאכול בשר אבל להזדעזע מהמראה שלו.
כך שם החיה הוא ממקור גרמני (אנגלוסקסי) ושם הבשר המוגש לשולחן הוא ממקור לטיני-צרפתי (האצולה הנורמאנית).

גם לעברית לא חסר: עוף כיופמיזם לתרנגולת,

כך שם החיה הוא ממקור גרמני (אנגלוסקסי) ושם הבשר המוגש לשולחן הוא ממקור לטיני-צרפתי (האצולה הנורמאנית).
גם לעברית לא חסר: עוף כיופמיזם לתרנגולת,
בקר כיופמיזם לפרה, ועוד.

alantan

New member
המממם... העניין הוא שיופמיזם באנגלית משמש פעמים רבות

מה דעתך על "מילים מכובסות"?
כשעשוע לשוני כאשר הצד השני לא התכוון כלל להשתמש ביופמיזם. לדוגמא מישהו אומר למישהי שהוא בדיוק לקח את הכלב שלו לטיול. היא שואלת אותו "האם כשאתה אומר 'כלב' הכוונה שלך היא ליופמיזם?" מין הומור בריטי שכזה.
&nbsp
בגלל שיופמיזם היא מילה שמקורה ביוונית, אין יותר מדי חשיבה לגבי משמעות המילה ולכן היא אינה סותרת שימוש קלת דעת כפי שתארתי. אבל להגיד "האם כשאתה אומר 'כלב' הכוונה שלך היא למילים מכובסות?" לא בדיוק משיג את אותה המטרה.

Ccyclist

Well-known member
יופמיזם בן 3 מילים עם מילה במבנה W**K !?!

כשעשוע לשוני כאשר הצד השני לא התכוון כלל להשתמש ביופמיזם. לדוגמא מישהו אומר למישהי שהוא בדיוק לקח את הכלב שלו לטיול. היא שואלת אותו "האם כשאתה אומר 'כלב' הכוונה שלך היא ליופמיזם?" מין הומור בריטי שכזה.
&nbsp
בגלל שיופמיזם היא מילה שמקורה ביוונית, אין יותר מדי חשיבה לגבי משמעות המילה ולכן היא אינה סותרת שימוש קלת דעת כפי שתארתי. אבל להגיד "האם כשאתה אומר 'כלב' הכוונה שלך היא למילים מכובסות?" לא בדיוק משיג את אותה המטרה.
כל היופמיזמים האלו של " Verb the Noun " אמורים לכסות על פעילות אחת בלבד שמתחילה ב W ונגמרת ב K. הכלב הוא החלק התמים ביותר בביטוי הכפול הזה.
&nbsp
בכל מקרה - הנה המערכון של מיטשל ו-ווב שעוסק בד"ר אסקווית' שלא משתלב היטב בבית חולים עם רמיזות כפולות-משמעות בשנות ה70...
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=wcBOX1JBcjQ

alantan

New member
שמעתי כבר הרבה שלא קשורים למילה במבנה הנ"ל

כל היופמיזמים האלו של " Verb the Noun " אמורים לכסות על פעילות אחת בלבד שמתחילה ב W ונגמרת ב K. הכלב הוא החלק התמים ביותר בביטוי הכפול הזה.
&nbsp
בכל מקרה - הנה המערכון של מיטשל ו-ווב שעוסק בד"ר אסקווית' שלא משתלב היטב בבית חולים עם רמיזות כפולות-משמעות בשנות ה70...
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=wcBOX1JBcjQ
שמעתי כבר הרבה שלא קשורים למילה במבנה הנ"ל
כנראה שבאמת walking the dog נתקע לי בראש אבל זאת לא חייבת להיות אפילו מילה שקשורה במבנה שלה או במשמעות הכפולה שלה.

טשאפק 2

New member
לשון נקייה זה המושג הנכון

ד"ר גוגל מציע "לשון נקיה" או "לשון סגי נהור"
לשון נקייה זה המושג הנכון
כך למשל "אותו מקום" הוא לשון נקייה למקום מסוים בגוף האשה.

"סגי נהור" זה שימוש במילה ההפוכה בדיוק מהכוונה, מסיבות שונות, שיכולות להיות לשון נקייה (בתנ"ך - "בירך אלוהים ומלך" במשמעות "קילל") או גם סרקאזם - "זה שהציע להגן על הרכבת לשדרות באמצעות עוד רכבת הוא ממש גאון אסטרטגי" במשמעות "אידיוט".

ועוד מתוך "חמון חמון"

הספרדים הגאונים עשו על זה סרט מצויין
הנה טעימה (תרתי משמע)

https://www.youtube.com/watch?v=LEzXp8IjzZA

פנלופה הסקסית בתפקיד שפרסם אותה. (שנת 92')
ועוד מתוך "חמון חמון"
שימו לב לחבייר ברדם הצעיר, כיום גדול שחקני ספרד, וכמובן גם בן זוגה של פנלופה. הכל התחיל עם קצת חמון....

https://www.youtube.com/watch?v=F8kgMDFIJEg

מצב
הנושא נעול.
למעלה