מעבר לפורטוגל

shlomiis

New member
שלום.. מעוניינים להוציא דרכון פורטוגלי ולעבור לפורטוגל. איזה זכויות יהיו לנו מתוקף הדרכון הפורטוגלי? נגיד בתי ספר לילדים וכו'? איך זה עובד? האם יש קהילה יהודית גדולה?

E

eliyahu yitshak

Guest
שלום מאליהו יצחק אני ממוצא ספרדי לגבי הוצאת דרכון הענינים יגעים ואולי זה יתבטל בקרוב בינתיים רוצה לחקור שורשים [גם בספרד] ולשלב זאת עם עבודות לזמן מה לשם כך זקוק למידע וקשרים נרחבים[אין לי חוץ מאולי קרובים רחוקים בספרד ממוצא טורקי] איבריה מוכרת לי מטלביזיון אספניולה[דובר לדינו וקסטליאנו יכול להסתדר עם מעט לטינית בפורטוגל[דובר עוד שפות ועוד כישורים] בקשר לקהילות יהודים וישראלים הם אפשר לקבל מידע לשם עבודה אצל בעלי עסקים? האם מכתב זימון עבודה יכול להקל על התהליך? האם עבודה דרך אתרי עבודה בחול כולל טיסה ודיור יותר קלי מהירים ופשוטים? מחפש דרכים פשוטות ויעילות בלי בלבולי מוח האם אתם עוסקקים בזה? יש מידע למסור? אם לא אנא הפנו אותי לגורמים המתאימים צרו קשר מהיר בבקשה 0525584774 תודהשלום.. מעוניינים להוציא דרכון פורטוגלי ולעבור לפורטוגל. איזה זכויות יהיו לנו מתוקף הדרכון הפורטוגלי? נגיד בתי ספר לילדים וכו'? איך זה עובד? האם יש קהילה יהודית גדולה?

E

eliyahu yitshak

Guest
בנוסף לנל אינני יודע מה להוסיף אולי שלחו לי פרטים על עסקים יהודיים ואחרים המעסיקים ישראלים בעלי ניסיון מגוון דוברי שפות רצוי עם סידור לינה ומזון ועל אפשרויות התעסוקה לזרים באיבריה כולה תודה

R

ROT DORI

Guest
היי, הזכויות לאזרח: סוציאליות, בריאות, חינוך (גן עד אוניברסיטה), רווחה, לפחות כמו בארץ. כמובן שבתי ספר. בנוסף, ישנם בתי ספר/גנים בינ"ל / חצי בינ"ל - דו לשוניים, אנגלית+פורטוגזית. ישנה שמועה על בי"ס ישראלי קטן שנפתח לפני כשנתיים באיזור קוימברה. עם הביקוש הגדל, מאמין שתוך שנים ספורות יהיו בתי ספר יהודיים בליסבון ופורטו. קהילות עם משפחות יהודיות/ישראליות יש בעיקר בליסבון ופורטו. יש קהילות קטנות יותר באלגרב בדרום - לאורך ערי החוף, בסילבר קוסט (במרכז), וקהילות קטנות במזרח המדינה (חוות). בנוסף יש בת חב"ד בעל מבנה חדש וגדול בקשקאיש.
בהצלחה!

למעלה