מסתבר ש...

Chocoholic

New member
מסתבר ש...

(וסליחה על שאני לא משרשר, פשוט לא ידעתי לאיזו מההודעות בשירשור הארוך ההוא לענות) ... הייתה סצינת Psych רומנית. בבירור קצר מול אמי, היא זכרה את Pheonix ואף מנתה חלק מחברי הלהקה; היא ציינה שהם היו מופיעים מדי פעם בהופעות שאירגנו סטודנטים ואלו היו ההופעות הכי טובות משום ששם הם היו פחות מצונזרים, לעומת הטלויזיה והרדיו (גם לשם הם הגיעו). את Mondial היא גם זכרה אך רק בשם. עידכונים נוספים בקרוב...

melancholy man

New member
פסייח רומני...

איזה מזל שפתחתי את הפורום הזה...תסבירו לי על מה אתם מדברים לעזעזל? סתם, טוב לדעת, אישית אני מסוגל לשמוע רוק אנד רול אם אני לא מבין את המילים, אבל סבבה, מעניין לדעת.

LadyG

New member
לפחות אני לא היחידה

שלא מבינה כלום. תיכף משהו שכולם מבינים בו. עוד כמה דקות.

Jflyaway

New member
רגע, רגע... אני אסביר ../images/Emo13.gif

הההממממ... אז ככה. כמו שכולנו מניחים, הייתה מוסיקה נהדרת לא רק בארה"ב ואמריקה, אלא בכל העולם. לצערינו, חברות התקליטים והמפיצים לא טרחו לאפשר לנו, ובעיקר לבני ישראל, נגישות לפרודוקטים הללו שבאו מקצוות הפלנטה. למעשה - עד לאחרונה, האוצרות החבויים לא היו נגישים בכלל - לאף אחד. אבל עכשיו, עם עידן האינטרנט, הרבה יותר קל לכולם, ובנוסף לזה - חבר המתלהבים הגלובלי גדל במידה ניכרת, ונוצר ביקוש לפולק ולפסייק מכל המדינות האקזוטיות (והלא כל כך אקזוטיות
) בעיקבות הביקוש נוצר היצע. החלו הוצאות מחודשות בדיסק של הרבה פסייק בעיקר מארה"ב, UK, אוסטרליה, הולנד, גרמנייה, ספרד, איטליה, צרפת, וכו'.... אלא שעם האוכל בא התיאבון, וה PSYCH ENTHUSIASTS החלו להעביר אלבומים (מן האוספים שלהם) לדיסקים, ולעסוק בחלפנות בתוך קהילת המתלהבים והאספנים. כאן נכנסים לתמונה גם הצ'כים, ההונגרים, הקוריאנים, הפולנים, הבאסקים, הבלגים, הני-זילנדים, הטורקים, והישראלים
מדובר בחתיכת חגיגה. מדובר באורגייה של פסיכדליה מדובר בתחיית הפאקינג מתים, ואנו אסירי תודה. עכשיו ביננו... לא ממש צריך "להבין" בזה, כי הנה אני למשל עד לפני שנתיים לא ידעתי שיש PSYCH רומני, כלומר: לא הבנתי בזה כלום. אבל היום אני "קצת" מבין.... ולעיתים נתקל בסקרנים שאין להם מושג, ומחלק חלקים מן העוגה. וכך קרה שאפילו לגמד סוחר הקטטרים יש פתאום פסייח הונגרי ורומני. הוא היה אמיץ וסקרן והעיז להגיד: "תן לי"... ולא תאמינו... הוא אומר: "זה מצויין"
ופה בפורום יש לנו שני סוגי אנשים: 1. אלו שמבינים בזה היום, ורוצים מידע. כמובן שלא נחסוך מהם את המידע, כי אנחנו נחמדים,
. 2. אלו שלא מבינים בזה, אבל בגלל שמריצים פה מידע, עלולים להסתקרן ולטעום מזה. אלו למעשה, בחלקם לפחות, צרכני הפסייח הגלובאלי של מחר. ולסיכום הטיזה (אני מרגיש פתאום כמו הולדן!): ITS JUST AN ADVENTURE SO PLEASE DO NOT FEEL ALIANATED

Chocoholic

New member
אתגר לאספני הסייק

Psych סיני, מימי המהפיכה השנייה של מאו, יש לכם?
מעניין אותי איפה היה הגבול. בינתיים, חיפוש לא מעמיק העלה אתר על סייק ופרוג טורקי... ואיזה אוסף, שנקרא "Hava Narghile" (?!) המאחד את מיטב להקות ילדי הפרחים של טורקיה!

Jflyaway

New member
יש לי האוסף הזה.

אכן מדליק. מלך הפסייק הטורקי היה אגב: ERIN KORAY (מקווה שהאיות נכון) - ה"הנדריקס הטורקי"

modulo1000

New member
הבה נרגילה

שם נפלא לתקליט פסייך אגב גם הצרצילים ניזונו מפסייך טורקי ....מיקי גבריאלוב אני מת על הסאונד הטורקי הוא עוצמתי ומשלב מזרח ומערב לא כשעטנז אלא הם פשוט מזרח שעושה מוזיקה מערבית והמקצבים היחודיים חודרים גם בלי שבכח יתכוונו לכך לכן זה אוטנטי ולא "מוזיקת עוךם" מאוסה

Jflyaway

New member
אגב שוקו

הייתי בסין. חיפשתי ואין
הונג קונג - יש סינגלים של גראז'... קוריאה - יש הרבה PSYCH ו CAMBODIA - יש!!!!

Chocoholic

New member
וייטנאם ?

אחרי הכל, עם כל החיילים האמריקאים שהיו שם, בטוח שהם ספגו כמה השפעות, ביחד עם כל הנאפלם...

modulo1000

New member
אבל תאילנד כן

יצאו 3 אוספים חדשים ...של GO GO תאילנדי השגתי בינתיים אחד מהשלושה.....מדליק

Gil Keltch 1

New member
לגבי פסייח מזרח תיכוני ומזרח אסייתי

לאלו שחוששים מבעיית השפה ורוצים בכל זאת לחוות את רוח הפסייח התורכית מומלץ להתחיל עם האלבומים האינסטרומנטלים MUSTAFA OZKENT ORKESTRASI – GENCLICK ILE ELELE ו MOGOLLAR – DUM~TEK שניהם מומלצים בחום גם באיראן פעל למרבה הפלא אמן פסייח בשם KOUROSH YAGHMAIE אשר הקליט בתחילת שנות ה70 שורה של קטעים ששילבו מוזיקה פרסית עם השפעה חזקה של פרוקול הרום ועם נוכחות דומיננטית של אורגן פרפיסה . בלבנון פעל הגיטריסט עומר חורשיד (OMAR KHORSHID) שאלבומו RHYTHMS FROM THE ORIENT מוגדר לפעמים כיצירת פסייח מדהימה, תכלס מדובר במוזיקה ערבית רגילה לחלוטין שמבוצעת על גיטרות חשמליות עם אפקטים שונים בשילוב מיני מוג ודרבוקות. סצינה פסיכדלית/מתקדמת קטנה אך איכותית פעלה גם באינדונזיה ובפיליפינים אבל אני אפרט בהזדמנות אחרת כבר.

מורנא007

New member
היתה לי הרגשה שהדום טק יוזכר כאן

הודות לך שמעתי את האלבום בזמנו, ולאחרונה נודע לי שהלהקה (MOGOLLAR) חזרה לפעילות והופעות בטורקיה. זהו אלבום פסיכדלי - פולק רוק מזרחי. מומלץ

Gil Keltch 1

New member
Mogollar ../images/Emo84.gif

דום טק הוא אלבום מושלם בעיני החסרון היחיד שלו הוא אורכו כ-35 דקות, מעבר לזה זהו אחד האלבומים המקסימים ביותר בהם נתקלתי. הקטע "שירילי היי" תמיד גורם לי צמרמורת פשוט מדהים מוגולר חזרו לפעילות לפני כבר כ10 שנים לדעתי ומקטעי וידאו שראיתי כוחם עוד במותניהם, צריך להביא אותם לישראל!

modulo1000

New member
סין היא כמו רוסיה בטוטליטריות ולכן

אין פסייך סיני כמובן שה א- טונליות של האופרות הסיניות הם פסיכדליה מלפני מאות שנים

melancholy man

New member
אחלה

תראה, בהחלט כל מה שאמרת נכון, ואישית אני שמח ללמוד, למרות שכמו שאמרתי, קצת קשה עם הקטע הזה של לא להבין, אבל כמו שאני שומע מוסיקה עממית ברזילאית, או יוונית, או אפילו מצרית וטורקית, אולי אני אצליח יום אחד להפתח גם לרוק בכל מיני שפות שאני לא מבין. מה שבטוח, בפורום הזה יש מקום לכולם.

Jflyaway

New member
אני חבר גם בפורום נוסף

שם מדברים לעיתים על CAMEL, RUSH, לינרד סקינירד, KANSAS ו ELP אז האמן לי, אני יודע איך המרגש של לא להבין (קריצה) ....

למעלה