מסקנות הבחירות עד כה

dory30

Well-known member
כמובן שהתוצאות יכולות להשתנות ובכל זאת:
*הנבל ימשיך כנראה לכהן כר"מ, כמו גם אשתו ה--ה ובנו הס--ר.
* לפיד לא מספיק משכנע את רוב הציבור- ככל הנראה יסיים מתחת ל-20
* אם בנט יתמוך בקיסר צריך להוציא עליו חוזה
* סמוחטיץ' ובן כסיל ימח שמם וזכרם ימשלו בכיפה
* חובה לערער על כל הקלפיות (יש עתיד) מחשד לזיופים ולהטיית בחירות
* כל מבודד וחולה שלא הצביע- לבדוק אם לא היו שם מאנקי ביזנס.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מצאתי שוני מיוחד בין מסקנותיך בעקבות הבחירות למסקנות שהיו לך לפני הבחירות :).
הרוב מחורטט, קצת קללות ותארי גנאי שלא עושות רושם על איש ומלמדות יותר על הכותב. הא ותו לא. מנטרה שחוקה וידועה שאין בה שום חידוש. בקיצור, בזבוז זמן של שרשור.

dory30

Well-known member
לא מצאתי שוני מיוחד בין מסקנותיך בעקבות הבחירות למסקנות שהיו לך לפני הבחירות :).
הרוב מחורטט, קצת קללות ותארי גנאי שלא עושות רושם על איש ומלמדות יותר על הכותב. הא ותו לא. מנטרה שחוקה וידועה שאין בה שום חידוש. בקיצור, בזבוז זמן של שרשור.
מישהו חייב אותך לקרוא אותי? אגב, לאן נעלם שחר?בלע את הכובע? אין צורך למסור ממני ד"ש, אין לי געגועים לזומבי הזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
מישהו חייב אותך לקרוא אותי?
כן. הבת שלי באה בזמן שנחתי והודיעה לי חגיגית שמר דורי30 פתח שרשור חדש. היא קראה לי לקרוא אותו לאור רצינותו ורמת העניין הגבוהה בדבריו בדרך כלל.
אגב, לאן נעלם שחר?
אעדכן אותך מיד כשאמונה למייצגו כאן בפורום.
בלע את הכובע?
וכי למה שיעשה דבר כזה?
אין צורך למסור ממני ד"ש, אין לי געגועים לזומבי הזה.
זה בינך לבינו. לגבי תואר הגנאי כרגיל, לדידי אנשים שכותבים כך מעידים רק או בעיקר על עצמם והרבה פחות על מושא כתיבתם.

אבח"י

Well-known member
אל תריבו ילדים, ישנם עוד 12 מנדטים בחוץ.
נחכה ונראה. לעת עתה גיבור היום הוא מחמוד עבאס. אין מראה משובב נפש מלראות את ביבי ואת הבן המכוער בעל הפה המטונף מריירים כאחוזי תשוקה למראהו.
ולעת עתה די לי בזה.

dory30

Well-known member
אל תריבו ילדים, ישנם עוד 12 מנדטים בחוץ.
נחכה ונראה. לעת עתה גיבור היום הוא מחמוד עבאס. אין מראה משובב נפש מלראות את ביבי ואת הבן המכוער בעל הפה המטונף מריירים כאחוזי תשוקה למראהו.
ולעת עתה די לי בזה.
ותודה לאריק הבורר. (y) זהו מנסור עבאס. ואגב- מנסור זה בערבית מנצח. נאסר זה ניצחון, כמו נסראללה= ניצחון האל. נקווה שייעשה צדק ונצא מעבדות לחירות.

Nathan Drake

New member
* לא בטוח שביבי ימשיך כר"מ. תוצאות הבחירות מדברות בעד עצמן
* נכון, לפיד לא משכנע את רוב הציבור. צריך לבדוק כמה אחוז מהציבור הם 17 מנדטים.
*זה תלוי אם ביבי יתן את המנדט להרכבת ממשלה לביבי.

Nathan Drake

New member
ואללה? מה הן מספרות?
1. מספרות שלביבי אין 36-37 מנדטים כמו שציפה שיהיו.
2.מספרות שאפילו עם ה"אס"(בנט), לביבי עדיין אין ממשלה והוא צריך לשבור מוסכמות ולהכניס את הערבים כדי להרכיב ממשלה.
3. מספרות שלצד השני יש אפשרות להרכיב ממשלה
4. גם אם 3. תיאורטי, הוא שקול לסיכוי של 2.

דיברגנט חדש

Well-known member
2.מספרות שאפילו עם ה"אס"(בנט), לביבי עדיין אין ממשלה והוא צריך לשבור מוסכמות ולהכניס את הערבים כדי להרכיב ממשלה.
1. מספרות שהימין התחזק וכיום יכול להקים ממשלה, רק צריך לדלל את האגו של העריק שמפחד להיות גנץ מס' 2.
2. מספיק לו 2 ח"כ שישובו הבייתה או את סער לשם כך.
3. תוסיף את המילה 'דימיונית' והמשפט שלך יהיה נכון.
4. ממש לא שקול.

Nathan Drake

New member
1. מספרות שהימין התחזק וכיום יכול להקים ממשלה, רק צריך לדלל את האגו של העריק שמפחד להיות גנץ מס' 2.
2. מספיק לו 2 ח"כ שישובו הבייתה או את סער לשם כך.
3. תוסיף את המילה 'דימיונית' והמשפט שלך יהיה נכון.
4. ממש לא שקול.
1. מי לא התחזק? הימין הקיצוני, הימין מרכז, אפילו השמאל מרכז והשמאל הקיצוני התחזקו. אפקט ריבוי מפלגות קטנות.
2. עריקות יכולה להיות לכל כיוון. למה מאיפה הגיעו אלקין ושרן השכל?
3. לא אני אמרתי "אם תרצו אין זו אגדה"
4. שקול כי לשניהם יש את אותו הסיכוי ביחס לסיכוי לבחירות #5. זה הניצחון הקטן גדול

דיברגנט חדש

Well-known member
1. מי לא התחזק? הימין הקיצוני, הימין מרכז, אפילו השמאל מרכז והשמאל הקיצוני התחזקו. אפקט ריבוי מפלגות קטנות.
2. עריקות יכולה להיות לכל כיוון. למה מאיפה הגיעו אלקין ושרן השכל?
3. לא אני אמרתי "אם תרצו אין זו אגדה"
4. שקול כי לשניהם יש את אותו הסיכוי ביחס לסיכוי לבחירות #5. זה הניצחון הקטן גדול
1. יש כמות מוגבלת של 120 מנדטים כך שלא ניתן שכולם התחזקו כי צריך גם מישהו להחלש ואם הימין היה בבחירו הקודמות עם אלו ששבו הבייתה עם 60 מנדטים, היו הוא עם 65 מנדטים בלי אלו שכנראה ישובו הבייתה, קרי במתמטיקה פשוטה, אם צד אחד עבר את החצי (50%), הצד האחר הוא בוודאות פחות מהחצי, קרי נחלשת |נחמה|
2. נכון, אך הימין באופיו יותר לויאלי ולכן לא יערקו, בטח שלא לאחר בחירות.
3. נכון, הרצל אמר.
4. ממש לא, הרבה יותר קל ליצור ממשלה כעת הצד הפוליטי שלך זהה מאשר כאשר אתה בתפזורת של שמאל קיצוני עם ימין שנוטה לקיצוניות (סער) עם דתי ציוני (בנט) ואני כבר לא מתייחס למחבלים וכל זה לא מספיק וצריך להוסיף לו את החרדים שבסבירות ששואפת לאפס יסכימו לערוק.

Nathan Drake

New member
1. יש כמות מוגבלת של 120 מנדטים כך שלא ניתן שכולם התחזקו כי צריך גם מישהו להחלש ואם הימין היה בבחירו הקודמות עם אלו ששבו הבייתה עם 60 מנדטים, היו הוא עם 65 מנדטים בלי אלו שכנראה ישובו הבייתה, קרי במתמטיקה פשוטה, אם צד אחד עבר את החצי (50%), הצד האחר הוא בוודאות פחות מהחצי, קרי נחלשת |נחמה|
2. נכון, אך הימין באופיו יותר לויאלי ולכן לא יערקו, בטח שלא לאחר בחירות.
3. נכון, הרצל אמר.
4. ממש לא, הרבה יותר קל ליצור ממשלה כעת הצד הפוליטי שלך זהה מאשר כאשר אתה בתפזורת של שמאל קיצוני עם ימין שנוטה לקיצוניות (סער) עם דתי ציוני (בנט) ואני כבר לא מתייחס למחבלים וכל זה לא מספיק וצריך להוסיף לו את החרדים שבסבירות ששואפת לאפס יסכימו לערוק.
1. 2 המפלגות הגדולות של הבחירות הקודמות נחלשו. מפלגת כחולבן נחלשה משמעותית כי התפצלה ליש עתיד,תלם וכחולבן. תלם נמחקה עם פרישתו של יעלון.
אי אפשר לומר שהימין מרכז נחלש כי הקולות של ביבי וקולות שמנה וסלתא של כחולבן עברו לגדעון סער ולבנט וחזרו לעבודה. אי אפשר לומר שהשמאל נחלש כי העבודה עם 7 מנדטים אחרי שבקושי עברו את אחוז החסימה בבחירות הקודמות ומרץ עם 6 מנדטים. אי אפשר לומר שהשמאל הקיצוני נחלש כי רע"ם עם 4 מנדטים.

דיברגנט חדש

Well-known member
בכוו
אי אפשר לומר שהשמאל הקיצוני נחלש כי רע"ם עם 4 מנדטים.
בכוונה השמטת את המשותפת? צנחו ל-6 מנדטים ועם רע"ם הם 10 מנדטים לעומת 15 שהיו להם.
אי אפשר לומר שהשמאל נחלש כי העבודה עם 7 מנדטים אחרי שבקושי עברו את אחוז החסימה בבחירות הקודמות ומרץ עם 6 מנדטים.
בוודאי שאפשר כי כחול לבן כי, שכתבת בעצמך, צנחה, חלק מקולותיהם הלכו לעבודה וחלק למרץ אך חלק נוסף הלך לימין כפי שהראתי לך ע"ס המתמטיקה, שבבחירות האלו יש לימין 65 מנדטים לעומת הבחירות הקודמות שהיו לה 58 מנדטים.

Harrington

Well-known member
מנהל
מעניין אבל לא באמת משנה הרבה (גם לא ממש מפליא לאחר שיו"ר הליכוד קרא במשך ימים להצביע למפלגות אחרות).
אמת כנראה.
את זה לא מצאתי בתוצאות הבחירות ובדיבורן בעד עצמן כטענתך.
לא הוא לא. נתניהו יוכל לקיים את 2 רק אם תהיה הסכמה מלאה בנושאים מסוימים. 3 בלתי אפשרי כממשלה יציבה לאורך זמן בשום צורה, עקב סתירות מהותיות מדי בין המפלגות חברות הגוש.

בכל מקרה, אני חולק על דבריך ש"התוצאות מדברות בעד עצמן". גם לשיטתך יש כאן שלל (או כמה) אפשרויות ואין כאן שום תוצאה חד-משמעית, לא לרעת ולא לטובת אף צד או קבוצה/עמדה. המשמעות בפשטות היא שהתוצאות ממש לא "מדברות בעד עצמן", אלא ההיפך. לא ניתן ללמוד מהן שום דבר מיוחד.

Nathan Drake

New member
מעניין אבל לא באמת משנה הרבה (גם לא ממש מפליא לאחר שיו"ר הליכוד קרא במשך ימים להצביע למפלגות אחרות).

אמת כנראה.

את זה לא מצאתי בתוצאות הבחירות ובדיבורן בעד עצמן כטענתך.

לא הוא לא. נתניהו יוכל לקיים את 2 רק אם תהיה הסכמה מלאה בנושאים מסוימים. 3 בלתי אפשרי כממשלה יציבה לאורך זמן בשום צורה, עקב סתירות מהותיות מדי בין המפלגות חברות הגוש.

בכל מקרה, אני חולק על דבריך ש"התוצאות מדברות בעד עצמן". גם לשיטתך יש כאן שלל (או כמה) אפשרויות ואין כאן שום תוצאה חד-משמעית, לא לרעת ולא לטובת אף צד או קבוצה/עמדה. המשמעות בפשטות היא שהתוצאות ממש לא "מדברות בעד עצמן", אלא ההיפך. לא ניתן ללמוד מהן שום דבר מיוחד.
1. גם יו"ר יש עתיד קרא למצביעים להצביע למפלגות אחרות, אז באמת זו אנקדוטה שלא משנה הרבה/מאוזנת בין הצדדים.
2.(y)
3. נכון שהסיכוי תיאורטי, כי זה אומר שכלב וחתול יצטרכו לשבת יחד באותו השלחן, אבל הסיכוי עדיין קיים בדיוק כמו הסיכוי שכלב אחר וחתול אחר יצטרכו לשבת באותו השלחן.(אם תרצה, שונרא וגדי באוירת החג).
4.תיאורטי, כי הוא מסתמך על התגמשויות צבועות מהעבר.(בנט לא לגמרי הוכיח שפיו וליבו שווים, אגב, גם ליברמן נכשל במבחן הזה).

נתפסת ל4 מילים, אבל גם במלים "לא בטוח" ישנן שתי כוונות שונות.
התוצאות מדברות בעד עצמן = בניגוד ל3 מערכות הבחירות הקודמות בשנתיים האחרונים, הסיכוי שביבי יהיה רה"מ נחלש והסיכויים התיאורטים שלו להיות ר"מ שווים לסיכויים התיאורטים של בנט/לפיד להיות ראש ממשלה, עם נקודת זכות נוספת לבנט, כיון שלפיד מוכן לוותר ולתת את הכתר למי שיפיל את ביבי.
כמובן שכל האפשרויות תיאורטיות ומעשיות בו זמנית. זו הדמוקרטיה הישראלית שנפלנו לתוכה והפכנו לקורבנותיה.

Harrington

Well-known member
מנהל
1. גם יו"ר יש עתיד קרא למצביעים להצביע למפלגות אחרות, אז באמת זו אנקדוטה שלא משנה הרבה/מאוזנת בין הצדדים.
הדיון שלנו הוא בשאלה האם אכן "תוצאות הבחירות מדברות בעד עצמן". אם המטרה היא לערוך תחרות בין הצדדים כדי שכל אחד יוכל לטעון שהצד שלו חזק יותר, אינני מעוניין להשתתף. יש כאן מספיק דיונים כאלה.
3. נכון שהסיכוי תיאורטי, כי זה אומר שכלב וחתול יצטרכו לשבת יחד באותו השלחן, אבל הסיכוי עדיין קיים בדיוק כמו הסיכוי שכלב אחר וחתול אחר יצטרכו לשבת באותו השלחן.(אם תרצה, שונרא וגדי באוירת החג).
כאמור מעלה, הדברים לא דומים. חתול וכלב שהחליטו להסתדר ואין ביניהם סתירות מהותיות, יכולים לעבוד נהדר ביחד. חתול וכלב שהחליטו להסתדר מחוסר ברירה בלבד (אם כי זה נכון חלקית כמובן גם לצד קבוצת נתניהו) אולם יש ביניהם סתירות מהותיות באופן שתוך כדי נהיגה כל אחד יבקש לנהוג וכל מי שיישב זמנית בכסא שליד הנהג בכל זאת יניח ידיו על ההגה וימשוך לכיוונים אחרים מהנהגים האחרים, זה כמובן הרבה פחות יציב.
4.תיאורטי, כי הוא מסתמך על התגמשויות צבועות מהעבר.(בנט לא לגמרי הוכיח שפיו וליבו שווים, אגב, גם ליברמן נכשל במבחן הזה).
בנט דווקא הוכיח שפיו וליבו שווים. אלא שפרשנויות והערכות התשקורת לא תואמות לא את דבריו ולא את החלטותיו. הוא לא שינה, נכון לעת הזאת, מאומה מדבריו ועמדותיו ולא קיבל שום החלטה שסותרת את דבריו.
התוצאות מדברות בעד עצמן = בניגוד ל3 מערכות הבחירות הקודמות בשנתיים האחרונים, הסיכוי שביבי יהיה רה"מ נחלש והסיכויים התיאורטים שלו להיות ר"מ שווים לסיכויים התיאורטים של בנט/לפיד להיות ראש ממשלה, עם נקודת זכות נוספת לבנט, כיון שלפיד מוכן לוותר ולתת את הכתר למי שיפיל את ביבי.
ראשית אני לא מסכים איתך. לטעמי הסיכויים של מחנה הרל"ב קלושים. ודאי אם אנחנו מדברים על קואליציה יציבה לקדנציה מלאה. זאת מהטעמים שכבר כתבתי למעלה (הסתירות המהותיות בין עמדות המפלגות בנושאים השונים שעל הפרק). אולם בכל מקרה כאמור, גם אם אזרום איתך בעניין הספציפי הזה, אני לא חושב שנכון/ניתן לדבר כאן על תוצאות חד-משמעיות ש"מדברות בעד עצמן". אגב, גם הסיכוי של נתניהו להרכיב ממשלה לא ירד מסיבוב לסיבוב. למעשה, הסיכוי שלו בבחירות האלה גבוה מהסיכוי שהיה לו בבחירות הקודמות. אמנם שם זה הצליח בסוף באדיבות גנץ, אבל הסיכוי היה נמוך מאוד ובלעדי 'בגידת' גנץ זה כלל לא היה אפשרי.

R 1 3

Well-known member
מסתמן שלנאשם אין 61 גם עם בנט. הציונות הדתית היא הזהום הכי מסוכן.
לימינה תהיה בעיה של איילת המנוולת מול חזרזירה נטולת תוספתן שתאסור
לתת לה משרד שר ואז גם להם יתנפח התוספתן.
מכל התחלואה הזאת יש מצב שגנץ יחלץ לעזרה כמו שעבריין חוזר לזירת הפשע..
והכי סביר בחירות חמישיות לקראת ראש השנה.

למעלה