מנחה לשבת

מצב
הנושא נעול.

mrngin

New member
../images/Emo51.gif ענקית על התמונות וההסברים

חופשת התרעננות - היום החמישי
התכנית ביום החמישי הייתה לנסוע לעיירה בשם Wattens, הסמוכה לאינסברוק. זאת, כדי לבקר בעולם הקריסטל של Swarovski, זאת בשליחות בתנו הנמצאת בעסקי החרוזים. משם, נותיר את הרכב בחניון תחנת הרכבת וניסע לעיר ברכבת. בסיום היום, ניסע מערבה לחיפוש צימר לקראת היום הבא.
ענקית על התמונות וההסברים

davidfainshtein

Member
מנהל
תענוג, כרגיל!

מנחה לשבת
התכנית השאפתנית שלי היא לסיים את תיאור הטיול שלנו באיטליה ואוסטריה בשרשור הזה. אני מקווה שכוחי יעמוד לי. אך קודם, תמונה אחת מביקור חטוף אתמול, בעירו של מנהלנו היקר ובליוויו המסור. הנה פורטרט של תחנת האוניברסיטה בה ביקרנו. מנהל המשמרת האדיב, בני, לאחר שבדק ומצא שאפשר לתת לנו להסתובב קצת, איפשר לנו להתרשם מן התחנה לאחר שהושלמה. עבורי, לאחר שביקרתי בתחנה (גם אז בליוויו של ערן) עוד בשעה שהייתה ברובה שלד ערום והרציפים רק עמודי יסוד, זו הייתה בהחלט חוויה יפה. מן ההדמיות חשבתי שהבניין יהיה קצת יותר "שקוף", אבל גם כך הוא עושה רושם יפה.
תענוג, כרגיל!

תודה רבה, מעניין מאד.

מנחה לשבת
התכנית השאפתנית שלי היא לסיים את תיאור הטיול שלנו באיטליה ואוסטריה בשרשור הזה. אני מקווה שכוחי יעמוד לי. אך קודם, תמונה אחת מביקור חטוף אתמול, בעירו של מנהלנו היקר ובליוויו המסור. הנה פורטרט של תחנת האוניברסיטה בה ביקרנו. מנהל המשמרת האדיב, בני, לאחר שבדק ומצא שאפשר לתת לנו להסתובב קצת, איפשר לנו להתרשם מן התחנה לאחר שהושלמה. עבורי, לאחר שביקרתי בתחנה (גם אז בליוויו של ערן) עוד בשעה שהייתה ברובה שלד ערום והרציפים רק עמודי יסוד, זו הייתה בהחלט חוויה יפה. מן ההדמיות חשבתי שהבניין יהיה קצת יותר "שקוף", אבל גם כך הוא עושה רושם יפה.
תודה רבה, מעניין מאד.

Golf Bravo

New member
חופשת התרעננות - היום השישי

מנחה לשבת
התכנית ליום השישי הייתה להתמקד בשני מקומות. הראשון, גשר טריזנה המפורסם. הגשר ממוקם בכניסה לעמק Paznauntal, אותו ניתן לראות במרכז המפה. כדי שננצל את מלוא שעות האור, לנו בעמק עצמו בכפר Kappl. אחר כך תכננו לצאת מערבה, בכביש 316 לכיוון St. Anton ואולי אפילו להמשיך מערבה משם.

Golf Bravo

New member
Trisannabrucke 1

התכנית ליום השישי הייתה להתמקד בשני מקומות. הראשון, גשר טריזנה המפורסם. הגשר ממוקם בכניסה לעמק Paznauntal, אותו ניתן לראות במרכז המפה. כדי שננצל את מלוא שעות האור, לנו בעמק עצמו בכפר Kappl. אחר כך תכננו לצאת מערבה, בכביש 316 לכיוון St. Anton ואולי אפילו להמשיך מערבה משם.
Trisannabrucke 1
תכניות לחוד ומציאות לחוד. התעוררנו לבוקר קריר ורטוב מאד. הגשם לא פסק מלרדת עד לפנות ערב. בדרך כלל גשם דק, אבל לפעמים גם התחזק. עננים נמוכים ישבו על ההרים סביב. אבל כל זה לא פגם בהנאה של הצפיה בגשר הזה. התמונות, לצערינו, שקפו את כמות האור.

davidfainshtein

Member
מנהל
זו תמונה גדולה מהחיים!

Trisannabrucke 1
תכניות לחוד ומציאות לחוד. התעוררנו לבוקר קריר ורטוב מאד. הגשם לא פסק מלרדת עד לפנות ערב. בדרך כלל גשם דק, אבל לפעמים גם התחזק. עננים נמוכים ישבו על ההרים סביב. אבל כל זה לא פגם בהנאה של הצפיה בגשר הזה. התמונות, לצערינו, שקפו את כמות האור.
זו תמונה גדולה מהחיים!
לא יודע למה אף אחד לא שם לב לזה ודילג עליה. התמונה הזו כ"כ מלאה באווירה . כמו מסרט הוליוודי על ימי הביניים.

Golf Bravo

New member
Trisannabrucke 2

Trisannabrucke 2
הגשר כל כך גבוה שאפשר לחלוף בכביש תחתיו ולהכנס לעמק מבלי להבחין בו. כך קרה לנו. עצרתי תחת העמודים בניסיון לצלם הישר למעלה, אבל הגשם לא איפשר צילום.

Golf Bravo

New member
Trisannabrucke 3

Trisannabrucke 3
לבאים מכיוון האוטוסטרדה, או כביש 316, אל העמק, כדאי לשים לב מתי חולפים תחת הגשר ומיד אחריו קיימת פניה שמאלה של כביש צר ותלול המטפס לכיוון המצודה ומאפשר נקודת תצפית נוחה ויפה אל הגשר. אני רק מדמיין לעצמי את התמונה הזו ביום שמש בהיר.

davidfainshtein

Member
מנהל
שטויות. ככה הרבה יותר יפה!

Trisannabrucke 3
לבאים מכיוון האוטוסטרדה, או כביש 316, אל העמק, כדאי לשים לב מתי חולפים תחת הגשר ומיד אחריו קיימת פניה שמאלה של כביש צר ותלול המטפס לכיוון המצודה ומאפשר נקודת תצפית נוחה ויפה אל הגשר. אני רק מדמיין לעצמי את התמונה הזו ביום שמש בהיר.
שטויות. ככה הרבה יותר יפה!

Golf Bravo

New member
Trisannabrucke 4

Trisannabrucke 4
למי שמטפס בכביש הקטן הזה, צפוי רווח נוסף. הבתים הנראים בתמונה משכירים צימרים ללילה. לו הייתי מגלה אותם יום קודם, לא היה לי ספק היכן הייתי ישן.

Golf Bravo

New member
Trisannabrucke 5

Trisannabrucke 5
גם למי שמחליט שלא לסטות מן הדרך בין אינסברוק לסנט אנטון, קיימת תצפית טובה על הגשר, עם מפרץ חניה גדול ואפילו משקפת (המופעלת במטבע אירו).

Golf Bravo

New member
St. Anton

St. Anton
המשכנו לסנט אנטון בגשם בלתי פוסק. עיירת הנופש הזו, הפורחת בחורף, נראתה נטושה לחלוטין, בקושי היה איש ברחובות. על הפופולריות של העיירה הזו ניתן ללמוד מתחנת הרכבת החדשה שלה. התחנה הישנה, אשר הייתה בתוך העיירה (כך לפחות קראתי), הועתקה אל צלע ההר שמעבר לנהר. תחנה מודרנית הבנויה למעשה במפלס מדורג מתחת לרציפים. אולם הממתינים סגור ומחומם (כן, היה קצת קריר). בגלל מיקום התחנה הרכבת נכנסת ויוצאת מן התחנה במנהרות. שימו לב לחלוקת הרציף למקטעים, לפי סדר A,B,C.

Golf Bravo

New member
St. Anton 2

St. Anton 2
בתחנה שני רציפים לארבע מסילות. הרציף המרוחק היה סגור לצערי בעת שהייתי במקום. התמונה צולמה ממרכז התחנה לכיוון מזרח, ניתן להבחין במנהרת הכניסה לתחנה ממזרח ההודעה הזו עלתה קצת באיחור, בגלל אזעקה וקצת פיצוצים פה באיזור.

mrngin

New member
"אקווריומים"

St. Anton 2
בתחנה שני רציפים לארבע מסילות. הרציף המרוחק היה סגור לצערי בעת שהייתי במקום. התמונה צולמה ממרכז התחנה לכיוון מזרח, ניתן להבחין במנהרת הכניסה לתחנה ממזרח ההודעה הזו עלתה קצת באיחור, בגלל אזעקה וקצת פיצוצים פה באיזור.
"אקווריומים"
ראוי לשים לב לאותם "אקווריומים" מזכוכית על הרציפים, שנועדו להמתנת הנוסעים, תוך כדי שהייה במרחב מחומם ונעים, מוגן מרוח, גשם ושלג. מנסיון אישי מדובר בפתרון יעיל מאד לטובת הציבור. ראוי מאד מאד שרכבת ישראל תגבש את הפתרון הזה בעיקר בהיבט של "מרחב ממוזג" על הרציפים בקיץ, שיכול גם לשמש מיפלט מהרוחות בחורף.

אורי404

New member
../images/Emo45.gif וגם הגנה טובה יותר משמש.

"אקווריומים"
ראוי לשים לב לאותם "אקווריומים" מזכוכית על הרציפים, שנועדו להמתנת הנוסעים, תוך כדי שהייה במרחב מחומם ונעים, מוגן מרוח, גשם ושלג. מנסיון אישי מדובר בפתרון יעיל מאד לטובת הציבור. ראוי מאד מאד שרכבת ישראל תגבש את הפתרון הזה בעיקר בהיבט של "מרחב ממוזג" על הרציפים בקיץ, שיכול גם לשמש מיפלט מהרוחות בחורף.
וגם הגנה טובה יותר משמש.

Golf Bravo

New member
קרונית בסנט אנטון

קרונית בסנט אנטון
עמדה ברציף השני, מנותקת מחשמל. מדי כמה דקות נשמע מכיוונה רעש דומה לדוד או מדחס. כנראה שיש בה איזשהו מקור כוח עצמאי לצורך הרמת הפנטוגרף. הקרונית מסדרה 543, אינני יודע אם מדובר בסתם קרונית אחזקה, גרסה גדולה של קרוניות הפיירמונט שלנו.

קרונית תחזוקת חשמולת מסדרה X534

קרונית בסנט אנטון
עמדה ברציף השני, מנותקת מחשמל. מדי כמה דקות נשמע מכיוונה רעש דומה לדוד או מדחס. כנראה שיש בה איזשהו מקור כוח עצמאי לצורך הרמת הפנטוגרף. הקרונית מסדרה 543, אינני יודע אם מדובר בסתם קרונית אחזקה, גרסה גדולה של קרוניות הפיירמונט שלנו.
קרונית תחזוקת חשמולת מסדרה X534
הקרונית שצילמת, מסדרה X534 של הרכבת הלאומית האוסטרית OeBB, משמשת לתחזוקת חשמולת (קווי הזנת החשמל לרכבות, Catenary/Overhead) והיא חלק מסדרה גדולה של יותר מ-80 שיוצרו משנות ה-60 עד תחילת שנות ה-80. מאמר קצר (בגרמנית) על קרוניות אלו קיים בויקיפדיה. ברכבת האוסטרית, ציוד הנדסי מקבל במקום סימול סדרה של ארבע ספרות (כמו 1016 או 2068 שראינו בשרשורים הקודמים), סימול בן שלוש ספרות שלפניו האות X. בהתאמה, כשקטרי עיתוק הועברו לשירות מחלקת ההנדסה שם, שינו ל הם את סימול סדרה בהתאם, על-ידי הסרת הספרה השנייה (שממילא אין לה כמעט משמעות בשיטה שלהם) והוספת X בהתחלה.

Golf Bravo

New member
אותה קרונית מצד שני

אותה קרונית מצד שני
שימו לב לרשתות המסיביות במדרון המגנות על התחנה ממפולות שלג בחורף.

Golf Bravo

New member
רכבת 562

רכבת 562
מוינה לברגנץ, חוצה למעשה את כל אוסטריה מגדת הדנובה במזרח ועד לגדות אגם קונסטנץ במערב.

Golf Bravo

New member
שילוט על הרכבת

שילוט על הרכבת
בחלון דלת הכניסה בכל קרון מופיע שילוט נוסף, למי שלא שמע את הכריזה ולא ראה את הלוחות האלקטרוניים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה