מלנומה (הודעה 2)

מלנומה

עברת את הנתוח הנכון. כריתה לעומק צריכה להעשות כמו לרוחב, כך שלא נעשה שום דבר מיוחד ולא צריך להדאיגך. זה היה מתוכנן ולא יכלו לראות ולהחליט שום דבר חדש בנתוח. איני יודע למה שלחו אותך ל-PET. זה נראאה לי מיותר לחלוטין, סליחה שאני אומר. אין שום הצדקה במלנומה 0,7 לבצע PET ואיני יודע מי אישר בקופה שלך בדיקה כזו. לטעמי מכניסים אותך לחרדה מיותרת עם כל הבדיקות המיותרות. נכון שמדובר בסרטן, אך כאמור במצב די מיקדמי וכל הסיכוי שהחלמת מזה. הרגישי טוב

orly87

New member
מלנומה (הודעה 2)

שוב שלום שלום פרופ' שפיר שבוע שעבר קיבלתי טלפון מהרופא אשר ניתח אותי (הורדת פצע/נקודה מיד ימין) לדבריו התוצאה של הביופסיה היא ממאירה ומדובר במלנומה 0.7 מה שמצריך ניתוח נוסף לניקוי יסודי. מאז אינני מתפקדת כולי בהיסטריה של מה יהיה ....אני בחרדה גדולה ומדמיינת רק רע... אודה על דיאגנוזה שלך ועל הצעה להמשך טיפול. התשובה ההיסטופתולוגית היא: בדיקה מאקרוסקופית התקבל קטע עור בממדים 1*8 .0*.0.3 ס"מ פני השטח אפורים צהובים גבשושיים. בדיקה מיקרוסקופית Right arm- skin showing malignant melanoma, Clark level lll , Breslow thickness- 0.7 mm with dense lymphocytic infiltrate. No evidence of ulceration or regression. One lateral margin is involved by melanoma in situ. snomed:t-01000'm-87203 אני עוברת ניתוח נוסף ביום ג' הקרוב ואת היעוץ האונקולוגי אני אמורה לפגוש ביום ד' (חשוב לציין כי הרופא ערך לי בדיקה ידנית לבדיקת הבלוטות ולדבריו אין נפיחות מה שמעודד) הוא הסביר לי שהגודל 0.7 הוא גבולי כי מ0.8 קיימת חדירה לשכבה האפידורמית מתחת לעור?! אודה על דיאגנוזה נוספת שלך לגבי התשובה ולגבי המשך טיפול בכלל. בתודה מראש אורלי

מלנומה שטוחה

מדובר במקרה שאת מתארת במלנומה בשלב מוקדם למדי, כשעוד אין חדירה עמוקה ממש. הסיכוי הוא מצויין שאחר הכריתה הנוספת הכל יהא בסדר ותמשיכי את חייך הרגילים ללא כל בעיות. בעומק כזה הסיכון לגרורות קטן ביותר ואין שום הצדקה להיכנס לחרדה. הטיפול הנכון הוא כריתה נוספת של כ- 1 סמ' עור מכל הכיוונים וזהו זה. שתהיי בריאה ורגועה.

למעלה