מכתב גלוי לתרמילאים ישראלים

נ ע מ ה ק

New member
אנחנו רגישים

( הקדמה קצרה - אני מצטערת שפרצתי לפורום בלי אפילו להגיד שלום... אני קוראת בפורום כבר הרבה זמן, אבל עוד לא יצא לי לכתוב בו.... אני סטודנטית בשוויץ, נעים מאוד) ולעניין - אנחנו סופר רגישים לאיך ישראלים נראים בחו"ל. נכון, את הישראלי המכוער קל מאוד לזהות - כי הוא מכוער. אבל את הישראלי היפה והמנומס אנחנו לא מזהים - פשוט כי הוא משתלב בסביבה. אבל האם אנחנו יותר גרועים מעמים אחרים? פעם אחת יצא לי לשאול קולגה בריטית לדעתו, והוא טען ( והוא היה אומר לי גם את הרע ביותר ) שאין לא מושג על מה אני מדברת. הוא ידע להגיד שהתייר הגרמני הוא סיוט. שהבריטים לא הרבה יותר טובים. שהאטלקים קולניים. אבל הישראלים? הוא לא שמע על התנהגות רעה במיוחד של ישראלים. ראוי להגיד שלבחור כבר יצא לטייל בלא מעט מקומות. אז המסקנה שלי מהשיחה הזו היתה - ראוי שתופעות כדוגמאת הכתבה ימוגרו. אבל אולי מספיק כבר להיות כל כך ביקורתיים כלפי עצמנו? בסך הכל, אנחנו די נחמדים...

Ronit FL

New member
שלום גם לך

אנחנו לא יותר גרועים מעמים אחרים ושיפסיקו לבלבל לנו על מיתר הריגשי!

Mירב

New member
מזעזע.

חוץ מהעילגות, הגמל פשוט לא רואה את הדבשת של עצמו.

מהומה רבה על לא דבר.

היא צודקת, היא טועה, אנחנו יותר טובים, אנחנו יותר גרועים. מה זה משנה? זה היה הנסיון שלה ממטיילים ישראלים, היא לא דיברה עליכם ספיציפית. אני לוקח אחריות רק על עצמי, ודואג להתנהג בנימוס בכל מקום אליו אני מגיע. נימוס = לכבד את האחר. אני ממש לא אחראי לכלל המטיילים הישראלים, ובטח לא לשם שהם מוציאים לישראל. אם מישהו מחליט לפסול אותי על סמך נסיון קודם שיש לו עם ישראלים, זבש"ו. במקום לריב על מי יותר גרוע, אם כל אחד היה לוקח אחריות על עצמו, כל הדיון הזה היה מיותר.

למעלה