מכינים היום הפגנה חשובה למחר

MoonShield

New member
לא נראה לי....

רק מהצילומים ששידרו בערוץ 2 ראיתי יותר מזה...

קשה לי מאוד להאמין לגירסת צה"ל

במיוחד כאשר אפילו "פוקס ניוז" סותרים אותה, אבל אני יכול רק לקוות. זה קצת יותר חשוב מפוליטיקה, לפחות בעיני.

לצערי צה"ל ומדינת ישראל שקרנים

אבל אם באמת ההסברה הישראלית הצליחה להחזיר לחיים 16 אנשים ולהפוך ילדים לחמושים אז כל הכבוד!

Deathatred

New member
השמאל חייב התנצלות לעם

על ההסתה הזדונית, על ההשמצה הפרועה ועל הוצאת הדיבה הזאת. מדהים איך השמאל נכון לקנות כל שקר פלשתיני וכל עלילת דם כנגד ישראל. והוא אפילו לא טורח לבדוק את העובדות. הארץ מדווח: רק 8 הרוגים ולא ברור עדיין בדיוק ממה. http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/429376.html

ziv fc

New member
מה זה משנה כמה הרוגים.

כמעט בטוח שזו היתה יריה של פגז מטנק, הם לא היו מפוצצים את עצמם. פגז כזה של טנק היה יכול להרוג הרבה יותר.

תראה

"הם לא היו מפוצצים את עצמם" במקרים מסוימים מאוד, הנחת היסוד הזו דווקא קורסת. אם כי מן הסתם זה לא רלוונטי לכאן ואתה צודק.

ziv fc

New member
אני בטוח

שאם היה פיגוע עם 8 הרוגים ישראל היתה מגיבה בחומרה.

ziv fc

New member
צודק...

הדימיון היחידה היא שבשני המקרים נהרגו חפים מפשע, ואליו התכוונתי.

MoonShield

New member
שני דברים

א. אנחנו לא יודעים את זה. ב. זה עדיין לא משנה את התוצאה

MoonShield

New member
צודק

הטיעון שלי היה שטחי ולא מבוסס. בכל אופן, מקרים של הרג אזרחים חפים מפשע קורים כל כך הרבה פעמים שקשה לי להאמין שצהל עושה הכל כדי למנוע אותם. אני לא יודע אם מישהו התכוון שהפגז יפגע בקהל (ורבים בארץ שמחים על כך שפגע) אבל אני בטוח שמקרים כאלה נובעים מהגישה חסרת הזהירות של צהל בשטחים. לשיקול של פגיעה באזרחים לא נותנים את המשקל הראוי לו בגלל ש"זאת מלחמה ובמלחמה גם חפים מפשע נהרגים". החיילים יודעים שגם אם יהרגו פלסטיני ללא כל הצדקה הם יקבלו את כל הגיבוי מצהל, ויצאו מקסימום עם נזיפה. ראינו את מדיניות האצבע הקלה על ההדק כבר הרבה פעמים, ראינו את חיילי צהל יורים לעבר מפגינים, וראינו שהם לא נענשו לאחר מכן. אני לא מאמין שהדברים הם "מקריים לחלוטין" כפי שטוענים בצהל, אני סבור שמישהו התכוון שחפים מפשע יפצעו או יהרגו - גם אם לא בסדר גודל כזה. מכאן גם ההקבלה שלי לפיגוע, שאמנם נבעה מסערת רגשות אך אני עדיין עומד מאחוריה.

אתה בהחלט צודק

להוציא כמובן, הפיסקה האחרונה. שוב, גם בין חוסר אחריות פושע ופיגוע אין מה להשוות.

אה, ומה שמשנה זה כמה נהרגו.

לירות פגז של טנק לתוך הפגנה זה בסדר גמור. אם זה בטעות הורג מישהו- אז זה לא. זה ההגיון שלך, צחי?

Deathatred

New member
לא ברור שהם נפגעו מירי הפגז

הפלשתינים נתפסו על חם על שקר, למה אתה ממשיך להאמין להם? אגב, ידוע שהציר שבו הם צעדו היה ממולכד במטעני צד. שנית, שאלת את עצמך למה לעזאזל אזרחים צועדים לשטח שמתנהל בו קרב ?!?

למעלה