מכבסת המלים הגדולה

מצב
הנושא נעול.

lernery

New member
וגם בלקנא בך על זה שאתה עושה מיליונים

וגם בלקנא בך על זה שאתה עושה מיליונים
יסביר לי כבודו - למה כל המכללות ככלל וקרית אונו בפרט, מעניקות המון מלגות ממלגות שונות, ועדיין הציונים הנדרשים לקבלת המלגות נמוכים משמעותית מציוני הקבלה לאוניברסיטאות? למה כולם רוצים לאוניברסיטה? כי הם לא מבינים שיש לכם את המרצה הכי טוב בארץ? אתה לא באמת מאמין בזה, נכון?

zivhi

New member
אבל כל אפס שנכנס לשוק הרוויח

מה אני אגיד לכם
את התיסכול שלכם אתם מוציאים עליי , זה שאכלתם הפסדים בינואר לא צריך לגרום לכם להתנפל עליי. ואם כואב לכם איך שאני מדבר " יעוף למעלה" , "אכלתם הפסדים" אז יש לכם בעיה ,זה שאתם מדברים בשפה עברית תקינה לא עושה אותכם מבינים , אתם מתיימרים להבין ואני מעביר את זה בכיף במושגים כאלה. אני סטודנט שנה רביעית לראיית חשבון , ואני רואה את השוק איך שאני רואה ובשנתיים האחרונות חוץ ממניית טבע כל השקעות שלי נתנו תשואה יפה מאוד , ובנובמבר 07 מימשתי את כל ההשקעות שלי במניות, חוץ ממניית טבע כי ידעתי ששנת 2008 הולכת להיות לא משהו בכלל , והנה בנתיים הכל הולך לפי התיכנון שלי . (ואני מוכן להתערב שגודל התיק שלי יותר גדול משל שנייכם ביחד). אז אל תתנגחו איתי ותחשבו שאתם מבינים גדולים . שבת שלום.
בשנתיים האחרונות...והבעיה היא שכל אחד כזה חושב שהוא מומחה להשקעות או למסחר. השנתיים האחרונות מוכיחות רק שבתקופות של כלכלה טובה ומגמת עליות ברורה, לא צריך להיות גאון, רק צריך להיות חשוף איכשהו למניות.

NS101

New member
זה כל כך נכון

בשנתיים האחרונות...והבעיה היא שכל אחד כזה חושב שהוא מומחה להשקעות או למסחר. השנתיים האחרונות מוכיחות רק שבתקופות של כלכלה טובה ומגמת עליות ברורה, לא צריך להיות גאון, רק צריך להיות חשוף איכשהו למניות.
זה כל כך נכון
ואני מוכן לנדב דוגמא לגביי, אפילו. יום אחד החלטתי, עוד לפני שבאמת ידעתי דבר או חצי דבר, שאנחנו בדרך לעוד מהלך של עליות. אז מה קניתי? טאואר. כן, כן, טאואר, החברה המפסידה ההיא ששורפת מזומן כאילו אין מחר. למה? כי אמרתי לעצמי 'מה זה משנה, כל מטאטא יורה גם ככה, אז הנה חברה שירדה לא מעט, אז אולי היא תתקן'. קניתי, באותו היום הייתה איזה שמועה שרצה לגבי חוזה או משהו, המניה עלתה 6.5% אחוזים בנאסד"ק ומכרתי אותה ביום שלאחר הקניה ברווח כזה. מגוחך? כן. מביך? קלות. הכסף ירוק? בהחלט.

diablo123

New member
ונוסיף על זה שבעלי עניין אוספים מניות בכמויות

קודם כל
אתמול 2 אחוז נאסדק למעלה , היום כבר בחוזים העתידיים נאסדק אחוז וחצי למעלה , אני מקווה שהיום ייסגר ירוק ואז כבר תהיה חגיגה בתל אביב ביום ראשון. דבר שני, תראה איך אירופה תיקנה את עצמה ועוד תתקן , והשוק האסיאתי גם התחיל לעוף למעלה. דבר שלישי לא אני ולא אתה יודעים מה יקרה אלא הן רק הערכות, ואני לא מאמין שמשבר המשכנתאות צריך לפגוע בכל העולם , בכל זאת אין מלחמת עולם . ודבר רביעי היה כבר משבר משכנתאות וארהב ידועה בכך שהיא מתאוששת מהר . אז אתה בא ואומר 3 שנים עד שנגיע ל1200 שהיינו שם לפני 3 שבועות . בוא נתערב על ........ מה יש לך להציע ?

zivhi

New member
אותם בעלי ענין

אותם בעלי ענין
שחררו מניות כמו משוגעים בחצי השנה האחרונה. תעיף מבט בגרף שלך 75,נדלן ויתר, ותראה על מה מדובר. עכשיו הם מתחיליןם לאסוף בחזרה, זה נכון, אבל עדיין בכמויות קטנות. אף אחד פה לא אומר שאין עכשיו הזדמנויות, יש ויש, אבל כנראה שבתוך כמה חודשים תהיינה הזדמנויות טובות יותר.

KobeRider

New member
לדבר על השוק זה נחמד והכל

מכבסת המלים הגדולה
פייר, כואב לי הראש מכל הניתוחים והפרשנויות. "כל אחד רוצה" של שלום חנוך מעולם לא היה רלוונטי יותר. ביזפורטל,דה-מרקר,גלובס,יאהו פייננס,סיקינג אלפא, הפורום הזה והפורום של טלנירי, זה כנראה יותר מדי בשביל בן אדם פשוט אחד. יש כאלו שטוענים בתוקף שהסתיימו הירידות, יש כאלו שמספרים שאנחנו רק במערכה הראשונה. השכל הישר אומר לי שהאפשרות השניה היא כנראה ההגיונית, אבל הקוצים של הגדר עליה אני יושב מתחילים לעקוץ אותי. כל כך הרבה ניירות קורצים לי, רק היום(כנראה שלא), בזיל הזול. בואו נכבס עוד קצת, מה אתם חושבים שיהיה ? מה אתם עושים כרגע - לונג כרגיל ? שורט ? גדר? אני, נראה לי אשאר עם מרבית הכסף על הגדר. יש כמה דברים טובים ללונג ויש קצת שורטים. אבל הרוב על הגדר. יש לי הרגשה שמעוף תלת ספרתי הוא בלתי נמנע. מה אתם חושבים? סופ"ש נעים.
לדבר על השוק זה נחמד והכל
אבל לטייפ יש מעט מאוד מקום בשיקולים. בעצם, אין לו שקלול בכלל. את מי זה מעניין מה השוק עושה? לא שווה להקדיש לזה אפילו דקת מחשבה או רגש. רק לשם השעשוע, ואז זה כבר תלוי אם נהנים מזה או לא.

la DVD

New member
במקום לאכול את עצמך על מתי השוק יעלה או ירד

מכבסת המלים הגדולה
פייר, כואב לי הראש מכל הניתוחים והפרשנויות. "כל אחד רוצה" של שלום חנוך מעולם לא היה רלוונטי יותר. ביזפורטל,דה-מרקר,גלובס,יאהו פייננס,סיקינג אלפא, הפורום הזה והפורום של טלנירי, זה כנראה יותר מדי בשביל בן אדם פשוט אחד. יש כאלו שטוענים בתוקף שהסתיימו הירידות, יש כאלו שמספרים שאנחנו רק במערכה הראשונה. השכל הישר אומר לי שהאפשרות השניה היא כנראה ההגיונית, אבל הקוצים של הגדר עליה אני יושב מתחילים לעקוץ אותי. כל כך הרבה ניירות קורצים לי, רק היום(כנראה שלא), בזיל הזול. בואו נכבס עוד קצת, מה אתם חושבים שיהיה ? מה אתם עושים כרגע - לונג כרגיל ? שורט ? גדר? אני, נראה לי אשאר עם מרבית הכסף על הגדר. יש כמה דברים טובים ללונג ויש קצת שורטים. אבל הרוב על הגדר. יש לי הרגשה שמעוף תלת ספרתי הוא בלתי נמנע. מה אתם חושבים? סופ"ש נעים.
תמצא לך דרך שבה אתה מעריך את שווין והפוטנציאל של חברות או ניירות אחרים ותתמיד בהשקעה הזו ובדרך הזו

zivhi

New member
הגיוני, אבל..

תמצא לך דרך שבה אתה מעריך את שווין והפוטנציאל של חברות או ניירות אחרים ותתמיד בהשקעה הזו ובדרך הזו
הגיוני, אבל..
אם אני מנתח מה חברה שווה, ומגיע למסקנה שמחיר המניה הנוכחי שלה מאד אטרקטיבי, זה מסתמך על מה שאני יודע כיום. התפרצות של אינפלציה, שינויים בשערי מטבע, ירידת כח הקניה של הלקוחות - אלו הם נעלמים כרגע. כולם מדברים על זה אבל מהי העוצמה-לא ידוע. ומן הסתם זה ישפיע על ביצועי החברה בעתיד.

cracked

New member
דוחות דוחות דוחות

הגיוני, אבל..
אם אני מנתח מה חברה שווה, ומגיע למסקנה שמחיר המניה הנוכחי שלה מאד אטרקטיבי, זה מסתמך על מה שאני יודע כיום. התפרצות של אינפלציה, שינויים בשערי מטבע, ירידת כח הקניה של הלקוחות - אלו הם נעלמים כרגע. כולם מדברים על זה אבל מהי העוצמה-לא ידוע. ומן הסתם זה ישפיע על ביצועי החברה בעתיד.
דוחות דוחות דוחות
ושוב דוחות. כנס לדוח החברה באתר של מאיה(בעיקר השנתי). יש שם הערכה לגבי הסיכונים שיש בשוק ומידת השפעתם על החברה. זה בד"כ אפילו מופיע בטבלה מסודרת ויפה. תראה מה הסיכונים והאם הם רלוונטיים לתקופה. דרך אגב- שום דבר לא מתפרץ ביום אחד. את המילה סאב פריים שמענו די הרבה בתקופה האחרונה(גם כשעוד היה גל עליות). אותו דבר פועל גם לגבי אינפלציה..יש מגמות ממושכות.. תהליכים גדולים קורים לאט בד"כ.

cracked

New member
וכרגיל

דוחות דוחות דוחות
ושוב דוחות. כנס לדוח החברה באתר של מאיה(בעיקר השנתי). יש שם הערכה לגבי הסיכונים שיש בשוק ומידת השפעתם על החברה. זה בד"כ אפילו מופיע בטבלה מסודרת ויפה. תראה מה הסיכונים והאם הם רלוונטיים לתקופה. דרך אגב- שום דבר לא מתפרץ ביום אחד. את המילה סאב פריים שמענו די הרבה בתקופה האחרונה(גם כשעוד היה גל עליות). אותו דבר פועל גם לגבי אינפלציה..יש מגמות ממושכות.. תהליכים גדולים קורים לאט בד"כ.
וכרגיל
אנשי ניתוח טכני לא יסכימו איתי.

NS101

New member
למה את אומרת כך?

נו ואז מה ?
שיטה בטוחה לא להרויח כסף
למה את אומרת כך?
אם יש לך שיטה או רעיון על פיו אתה בוחר חברות שעומדות בקריטריונים מסוימים. אם השיטה הזו משקללת תמחור לעומת רווחים עכשוויים ופוטנציאל, אופי עסק וצפי כללי למגזר- אני לא רואה את הבעיה, להיפך.

מי ערב שהמניות האלה בכלל יעלו ?

למה את אומרת כך?
אם יש לך שיטה או רעיון על פיו אתה בוחר חברות שעומדות בקריטריונים מסוימים. אם השיטה הזו משקללת תמחור לעומת רווחים עכשוויים ופוטנציאל, אופי עסק וצפי כללי למגזר- אני לא רואה את הבעיה, להיפך.
מניות שאין להם אבא בבורסה גם אם המניות הכי טובות בעולם יכולים במקרה הטוב להשאר באותו מצב

NS101

New member
אין ערובה לשום דבר בחיים

מניות שאין להם אבא בבורסה גם אם המניות הכי טובות בעולם יכולים במקרה הטוב להשאר באותו מצב
אין ערובה לשום דבר בחיים
אבל ישנן שיטות שמצליחות בדיוק כמו שיש כאלה שלא. למעלה נרשם בסה"כ מתווה מאוד מאוד כללי, אי אפשר להגיע עליו אוטומטית שזה לא נכון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה