מילון לעת מצוא לפוליטיקה העכשווית

shayCn

New member
ההסתה היא חלק מהמדיניות הימנית

אמנם הבנו מזמן שההסתה נעשית על מנת לשחר את 'הכלבים' לטרף שהוא לא הם ובכך להרוויח זמן על הכיסא, אבל בגדול, זו דרך של הימין לגרום לבוחר להבחין בין אויב לחבר. זה הבסיס לימניות. להדגיש את נושא הביטחון ע"י סימון האויב בלייזר.
אבל זה לא הכל. לליכוד יש עדיין השקפה ימנית בבסיס, אבל הליכוד גם מבין שהמציאות בשטח שונה מהאידיאולוגיה המיושנת שלו, אז הוא מטשטש את המצע לבוחר, כדי לזכות גם במתנדנדים מהשמאל ולנגוס במפלגת העבודה.
יוצא ככה שהבוחר מצביע לביבי בגלל שהתפיסה השמרנית השתמרה שביבי ילחם על הבית ולא יפגש עם הפלסתינאים או חמאס ובעיקר ינהג ביד קשה מול החמאס, עד כאן חשיבת הבוחר הדימונאי. בתכלס, הוא משקר אותם כשמתעדכן מול המציאות בשטח.
ראיתי אתמול בבוקר אצל ניב רסקין את אורנה פרץ, אותה תושבת קרית שמונה מלפני כמה חודשים שביבי השתעמם ממנה בגלל שדרשה בית חולים עם שרותים למטופלים כבעבר במקום המיון הפרטי שפתחו. היא לגמרי שינתה את דעתה, חזרה לאהוד את ביבי וקראה להמשיך עם הליכוד..העבודה המנטאלית שביבי מבצע בשטיפות מוח שלו הם מעל ומעבר כל דמיון.
&nbsp

דינהמית

New member
ראשית לליכוד אין מצע כך שאין מה לטשטש

שנית הסתה איננה מדיניות ימנית (או שמאלנית), הסתה היא הסתה.
בישראל הליכוד בראשות נתניהו משתמש בהסתה אבל השימוש לא הופך אותה לימנית.
&nbsp
אתה צודק בכך שחלק מבוחרי הליכוד מחפשים אפולוגטיקה לבחירה שלהם שלא מסתדרת עם עובדות והגיון ולכן נוקבים בסיסמה "ימין".
אבל כאן בדיון אנחנו מדברים על עובדות והגיון ולכן כפי שאמרתי, העובדות מראות חד משמעית שהליכוד הוא שמאל בטחוני מדיני.

shayCn

New member
כשהליכוד משתמש בשיטתיות בהסתה שחוזרת על עצמה שוב ושוב

אז זו 'הדרך' של הליכוד. ככה הם משיגים תוצאות. ועצוב ששאר חברי הליכוד תומכים ומחזקים אותו, כי הם יודעים שהוא הסיכוי הכי טוב שלהם לשמור על הכיסא.
בעבר, אכן מצע הליכוד נחשב ליד חזקה בביטחון. כיום, לפחות בעשור וחצי האחרונים, בטחון וליכוד זו רק סיסמא חסרת תוכן.
אני יכול להבין למה את מחשיבה את הליכוד כשמאל. המדיניות הפסיבית מול החמאס והרגעתו בכסף, נחשבת לפחדנות, ההיפך הגמור מביטחון אבל לטעמי, זה נובע בגלל שביבי הוא הפחדן, זה ששם לו למטרה שבירת שיא כהונה לפני בטחון המדינה והאינטרסים הלאומיים.
ואחר כך הפחדן הזה עוד ישווה את עצמו למסי. הוא הכי רונאלדו שיש.
&nbsp

דינהמית

New member
אני לא טענתי שהליכוד לא משתמש בהסתה, ברור שזו דרכו

אני אומרת שהסתה לא מראה על מדיניות של ימין, הסתה היא רק הסתה.
אתה רואה איזושהי דרך ימנית במדיניות של הליכוד ב 5-10 השנים האחרונות? מדיניות עקבית?
ומבחנתי להרוס את הדמוקרטיה ושלטון החוק לא נחשב מדיניות ימנית אלא סתם אנטי דמוקרטיה, אפשר להיות סופר ימני ודמוקרט קיצוני ואפשר להיות שמאלני אנטי דמוקרט.
&nbsp
ואני חוזרת על העובדה, לליכוד אין מצע. פשוט אין נייר כזה לא ימני ולא שמאלני.

shayCn

New member
אני לא רואה בכלל מדיניות כל שהיא של ביבי

ובכוונה אני אומר ביבי ולא ליכוד, כי אין ליכוד כשמפלגה שלמה נעמדת על הרגלים האחוריות כדי להגן עליו. אין שום תחרות בליכוד כי הכל נקבע אצלם מראש. ביבי יהיה ראש הממשלה, השאר יחזקו אותו וכך ישמרו על הכסא, קרי מקום העבודה הקבוע שלהם.
עושים לעצמם ולביתם, ובדרך כזו קשה למצוא מדיניות לימין או לשמאל.
מדיניות פאסיבית לא מאפיינת את השמאל. בעצם, מאז כהונתו של יצחק שמיר אני לא זוכר מדיניות פאסיבית. אלא ששמיר לא החזיק כלכך הרבה תיקים והעצים בכוונה את כוחו, אבל הפאסיביות התאפיינה בועידת מדריד והיתה אחד הגורמים לנפילה ולמהפך של המערך מאוחר יותר.
אל תשכחי שהליכוד גם הגיע ללא מצע לשלטון. ביבי בעיקר קטל את השמאל, אבל כתעמולת בחירות. הוא לא בא ואמר "אני בא לשנות א,ב,ג".
הוא כן אמר שהוא "ימוטט את שלטון החמאס" ומכיון שלא הרחיב יותר מדי, זה נתפס כמצע שלו. וכמו שאמרתי, שקרן נשאר שקרן. הוא לא מימש את כוונותיו, להיפך, חיזק את שלטון החמאס ונתן להם לגיטימציה להמשיך ולהבעיר את כל השטחים שמשדרות ומערבה.
והאמת, גם לעבודה אין מצע חוץ מ'להחליף את ביבי'. היחידים שמגיעים עם מצע מוכן בינתיים הם לפיד וכחלון ואולי גם אורלי לוי. בינתיים לא ידוע לנו מה המצע של גנץ,בנט ויעלון. החרדים והערבים כנראה ימשיכו עם אותו מצע קבוע.

דינהמית

New member
אז למה אתה חושב שהליכוד מפלגת ימין

אם כל האג'נדה של הליכוד היא שמירה על האינטרסים של נתניהו והגמדים?
מה כל כך ימני בזה?
&nbsp
&nbsp

shayCn

New member
'אמוטט את שלטון החמאס' זו אג'נדה ימנית

מכיון שלא מימש וביצע את הבטחותיו אז הוא שקרן ורמאי אבל לא שמאל.
ובכלל למה את רוצה לצבוע את ביבי כשמאלני? ומשתמע כאילו שמאל זו מילת גנאי.
מה רע בלהיות שמאלני חובב שלום? כל עוד השמאלניות לא קיצונית כמו דעתו של רון דבליו, ותומכת בדיעה של מדינה יהודית ודמוקרטית אז אין לי בעיה לחיות איתה.
גרושתי למשל, היתה שמאלנית קיצונית. יקירת מפלגת מרץ. אבל אצלה זה הגיע לדיעות כמו לאסור על ברית מילה כי זה פוגע בילד. לא להאמין כלל בשום דבר בתוספת פמיניזם רצחני.
קשה לי לחיות לצד טיפוסים כאלה לאורך זמן..

דינהמית

New member
בינתיים החמאס מוטט את שלטון הליכוד

ולהניה לקח 48 שעות להפטר מליברמן.
התלהמות היא לא אג'נדה, היא התלהמות.
&nbsp
מה הקשר בין ברית מילה וימין או שמאל?
&nbsp
אתה לא יכול לדבר ימין ושמאל כשאין הגדרה למהם ימין ושמאל,
כרגע בהתאם לספר 1984 ההגדרה החדשה לשמאל היא כל מי שלא חושב שכל מעשיו של נתניהו (ומשפחתו ופמלייתו) קדושים ולכן מותר להם לשקר לגנוב ובכלל לעבור על החוק, בקיצור פאשיסט זה תואר אצולה לעומתם
ושמאל הוא כל מי שרוצה דמוקרטיה עם שוויון חופש ביטוי ושהחוק יחול על כולם.

dory141

New member
פוליטיקאים טובים בלהבטיח, לקיים זה משהו אחר

אני לוקח בחשבון לפני ההצבעה, שהמפלגה והעומד/ת בראשה בהם אבחר, יקיימו במקרה הטוב 20 אחוז מהמצע המקורי, אם בכלל יש להם מצע.

shayCn

New member
כל מי שביבי רואה כאיום, הוא סמול

כיון שליועץ המשפטי אין עדיין מסקנות, אז הוא עדיין לא נגדו, אבל אם תשאל את ביבי, אז הוא סמול. גם המשנה למנדלבליט, דינה זילבר היא סמול. וגם שי ניצן הוא סמול.
גם המפכל לשעבר הוא סמול וזה שלפניו גם היה סמול.
החוקרים שחקרו את ביבי הם סמול.
התקשורת שמבקרת אותו, או אפילו העלתה דיווחים שמוציאים אותו רע..ניחשתם נכון, גם סמול.
&nbsp
&nbsp

דינהמית

New member
אצל הביביונים גם יהודה גליק הוא איש שמאל

כי הוא העז להגיד שהוא רוצה לחשוב לפני שהוא מצביע בעד חוק שנועד למלט את נתניהו מאימת הדין.

למעלה