מיכל זה בשבילך- ובשביל כולן - אשמח

madas

New member
האמת , מאמר די מעצבן ולמרות שאני...

הנקתי הנקה מלאה עד גיל שישה חודשים ועדיין מניקה חלקית את בנותיי יש לי כמה חברות שלא הלך להן עם ההנקה וגם אחת שבחרה אפילו לא לנסות - ולא מסיבות בריאותיות ,אז מה? אני, בתור אמא שמופנית אליה ביקורת שהיא "אמא טוטאלית מדי" יכולה להגיד שיש מחיר גם להנקה - ואולי לא מדברים על זה אבל הזוגיות נפגמת ושלא נדבר על הנטל העצום שהאם המניקה "זוכה" לו בזכות ההנקה - וזה די ברור שלא כל אחת תרצה\תוכל להניק .לא חושבת שזה הופך אותן לאמהות פחות טובות וחלילה מלהשוות או אפילו להכניס באותה מאמר אמא לא מניקה עם אמא אלימה או אדישה. אני שונאת קיצוניות מכל סוג שהוא ושמתי לב שבעניין ההנקה יש בעיקר קצוות. ומכיוון שזה די באופנה להניק היום (כן כן!!! אופנה גם זה ,וץ מכל הקטע הבריאותי וכו´) אז פתאום יש מין תנועה ממש מסיונרית \פנאטית לעידוד ההנקה מוגזם בעיניי. אני מודה שיש מין "גאוות יחידה" כזו בין אמהות מניקות ובעיקר אמהות לתאומים ויש לנו סיבה להיות גאות - זה קשה והצלחנו אבל ממה שראיתיקשר ביןתינוקות לאמהות לא מניקות ואוהבות הוא קשר לא פחות עמוק. בקיצור מספיק עם זה!! די לשפוט את מי שאת לא יכולה להיות במקומה

nonana

New member
מדס הנקה= אופנה?

ואני חשבתי שזה מאז ומתמיד
עכשיו ברצינות. הכוונה כאן היא לא לשום פנאטיות אלא למציאות, הנקה טובה יותר מבקבוק על זה אין להתוכח. מי שיגיד אחרת הוא יודע שזה לא נכון, אפילו בפורמולות מציינים את זה. ואין כאן לכוונה של מא טובה יותר או פחות רק בגלל הנקה אלא, למכלול רב של דברים. ושוב פעם אני אומרת תקראי במשך (קצת ארוך) אבל די לקראת הסוף אני כתבתי שם משהו ואז תביני למה אני התכוונתי- ´אמא חסרה´.

madas

New member
הצד הבריאותי היה תמיד נכון אבל

אם תבדקי היום יותר מתמיד רואים אמהות מניקות בכל מקום - יש כאן בהחלט עניין של "טרנד" בואי למרכז ליום שישי אחד בשינקין ותביני למה הכוונה. עוד דבר תבדקי כמה מהאמהות שלנו הניקו אני מכירה המון שלא - פשוט לא ממש דיברו על זה ולא הטיפו לזה כמו היום וכמובן היתה בושה להניק בפומבי וכו´. ובקשר ליתר - קראתי, הבנתי, בחרתי להתייחס לקטע ההנקה כי עדיין חושבת שיש שם התייחסות כבדת משקל להנקה עצמה (גם בין השורות). שלא יהיו לך ספקות - כמוך גם לי אין ספק בקשר ליתרונות ההנקה גם מהצד הרגשי (מודה שלי עדיין קשה לגמול את בנותיי
מהסיבה הזו) ובקשר למכלול הדברים- הרי אין נוסחה אחת מנצחת לפיה נקבע מיהי "אמא מלאה ומושלמת" הרי זה עצם עניין האמהות - המון אינטואיציה ואהבה ולחוש את הילד \ילדים במקרה שלנו

nonana

New member
מדס- אין הכוונה לאמא מושלמת

אבל כן יש כוונה לאמא שלמה- שלמה עם עצמה, שלמה עם האהבה שלה, לא חוותה חסכים רבים מידי כילדה שהם הושלכו אוטומטית להיותה הורה. קראת מה שאני כתבתי?

nonana

New member
ד"א הנקה היא לא אופנה אלא

הבנה עמוקה, שבעצם ככה זה צריך להיות.

טל 3

New member
אני לא הנקתי את הקטנה אבל

שאבתי לה כל 3 שעות חלב במשך חודשים ואת התאומות שלי הנקתי בדיוק 5 ימים שהיו מאוד מאוד מתסכלים עבורי , אהבה של אמא לא נמדדת בשום פנים ואופן בדרך כזו , יש לי שכנה שהניקה את ביתה חודשים ואחר כך אמרה לי איזה סיוט זה היה ואיזה הקלה היא מרגישה עכשיו, אז למה? כדי להגיד הנקתי!!!!! כל אחד מעניק את האהבה שלו באופן שונה לחלוטין ואין לשפוט אף אחד!! אני אוהבת את ילדי יותר מאשר את חיי ואני מוכנה למות למענם בזה הרגע, אני מעניקה להם את כל האהבה שיש לי בלב וכמו שיש שיר אחד שמתנגן ברדיו : "ואין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא" כמה שזה נכון!!!

חיבנוקי

New member
הנקה- חוויתי את שתי האפשרויות

את דין וליעד הנקתי מלא (90%)עד גיל 7 חודשיםוכשלא הנקתי כי הייתי עייפה או כי נאלצתי לנסוע מכל סיבה שהיא הם קיבלו מטרנה. את שי ועדן ילדתי כשדין וליעד היו בני שנתיים וחודשיים והצלחתי להניק אותם בקושי חודשיים,כי היה לי קשה לשלב את ההנקה עם הטיפול בדין וליעד. היה לי מאוד קשה להחליט להפסיק את ההנקה אבל לא הייתה לי ברירה. לי ההנקה הייתה מאוד מאוד חשובה ונלחמתי על כך בכל כוחי גם כשבפגיה הלכו נגדי. אבל אני מבינה אמהות שמחליטות אחרת ואני מעדיפה אמא שלווה ורגועה שתתן בקבוק על אמא עצבנית ומדוכאת שתניק

אני בא ומה אני רואה?????

שוב מריבה על הנקה???????? הרי אמא לא נמדדת בכמות הימים שהיא מניקה ואם בכלל. הורות זה דבר שמורכב מהמון נושאים ודרכים להקשר ולתקשר עם הילדים. הנקה היא אחת מהן. אני לא מבין למה כל אלו שלא הניקו מרגישות כל כך רגישות בנושא. אני לא ראיתי ביקורת מאלו שכן הניקו אבל ראיתי שאלו שלא הניקו ראו במילים האלו מעיין מתקפה עליהן אל לאף אחת מכן להפגע אם מישהי אחת נוהגת בדרך אחת והשניה בדרך אחרת. הרי אף אחד מאיתנו לא מגדל את ילדיו באופן שווה לכל אחד מאיתנו יש את הדרך שלו האם כולנו טועים???? ואולי כולנו צודקים??? אין אמת מוחלטת ואין נוסחאת קסמים כל אחד נותן את החלק שטוב בו עצמו לילדיו ואצל כל אחד מאיתנו זה דבר שונה.

קרנושה

New member
יושבי יקירי...ת´קרב שניה

נראה לי שמשהו מאוד לא ברור לך...האימהות המניקות לא הצטרכו לומר שום דבר (ורק אנחנו נאצלנו להיתגונן) יודע למה? כי הכותבת בכתבה לקחה להם את כל המילים!! אחרי כתבה כזאת אין צורך להוסיף עוד פלפל זה היה מספיק מקומם... קראת את הכתבה? (אם לא בטח קשה להגיב ועוד להבין אותנו)... וכן, אני שלא הנקתי מאוד רגישה בנושא...למה זה לא ברור? מה הפך אותי לכזאתי? הצורך להיגונן מפני שכאלה... אך האמת שדיי נרגעתי-לאחר שיחה עם אלה נוכחתי לדעת שאני לא חייבת להסכים עם כולם...ולא חייבת להישתייך לקבוצה זו או אחרת....אני ורק אני מקטרגת את עצמי ולא אף פסיכולוג בגרוש...(עניתי הכי רגועה כעת חחחחחחחחח)... זהו להפעם... קרן

קרנושה יקירתי

לא קראתי את הכתבה אך התגובה שלי היא לא רק על התגובות בפעם הזאת אלא בכלל כל אחת בסופו של דבר מחליטה מה לעשות יש כאלו שלא מניקות כי לא יכולות יש כאלו שהמאמץ קשה להן ולכן מוותרות ויש כאלו שלא מעונינות כלל להניק ויש כאלו שמניקות עידן ועידנים הכל מותר והכל טוב כל אחת תדבוק בדרך שלה

zimes

New member
קרנושה, ../images/Emo104.gif

אני לא כתבתי כלום (כמו שיושבי אמר) כי - 1) אני לא רוצה לריב, נונונה הביאה את הדף כדי לדון. 2) אני רוצה שתאמיני לי שאני בכלל בכלל לא חושבת עלייך שום דבר רע בגלל שלא הנקת (וגם לא בגלל דברים אחרים, אבל זה לא בנושא עכשיו). ימים טובים, שיהיו

קרנושה

New member
ZIMES האמת ש.....

כל כל חיכיתי לתגובה שלך......זה היה מתבקש אך נתת לאלה לומר את הדברים (לדעתי אתם זהות בדעתם בנושא זה ולכן לא הגבת)...... הרי בעניין הזה אני ואת רחוקות כמו הצפון והדרום..... ודנו בזה...את יודעת את עמדתי בנושא ההנקה...את מכירה את סף הרגישות שלי בנדון...לא, אני לא מחפשת לריב......אני מנסה לנהל דיון.....לא הכל חייב להיות רגוע תמיד יש דברים שמקוממים אז מתקוממים! כל אחד יעמוד אחרי דעתו לא ככה צריך להיות בדיון? אני לא זקוקה לרחמים בגלל שעברתי הרבה ובגלל שלא יכולתי וכו´......אך אם נחזור לדיון על הכתבה אז אומר שוב פעם ורק משהו נוסף אחד: יש דרך לומר כל דבר הכותבת בחרה בדרך מאוד בוטה, קרה, לא מתחשבת כלל וכלל......בצורה צינית להחריד בקיצור זה יותר מהכל גרם להיתקוממות שלי......היא לא השאירה מקום לספק היא פשוט שפטה!!
גם לך יקירה..... קרן

nonana

New member
קרן את משהו

למה את חושבת שאני וזימס באותה הדיעה?
אני נתתי את הכתבה למיכל ולכן/ם משום שאני חושבת שהוא נושא מעניין לשוחח על הורות ולדעת מהי הורות טובה ומהי פחות לדעתכן. אני חושבת שכן אפשר להחשיב הורות טובה יותר. ואני גם יודעת שישנן אמהות שהן אוהבות את הילדים שלהן יותר ממה שאני אוהבת את שלי- וזה לא ´אהבה´ של רגשות אלא ´אהבה´ של עשיה (לא אני אוהבת אבל נמצאת רחוק מידי, אלא אוהבת ונמצאת מספיק קרוב).

zimes

New member
אוי אוי אוי, לא לזה התכונתי ../images/Emo104.gif

אם נונונה ואני זהות בדעותינו, לשטתך, אין טעם שאני אכתוב - כי זה בזבזני?
המאמר לא עוסק בהנקה, הוא עוסק בחוסר יכולתינו להיות אמהות שלמות, בגלל החברה בה גדלנו, בגלל המקום בו אנו חיות. בחרתי לא לדון פה בנושא, והגבתי רק אחרי יושב-על-ה, ורק כדי להזכיר לך שתעזבי בצד רגע את נושא ההנקה (שעליו אף אחד אף פעם לא בא אלייך בטענות), ותנסי לקרוא את הדברים בעיניים אחרות. ימים טובים, שיהיו.

למעלה