מחפש תוכנה כמו TeamViewer לחיבור שני מחשבים ישירות (כבל רשת או WIFI)

rafid1

Active member
מנהל
בסופ"ש התחילו לי בעיות...
המחשב למטה הוא עוצמתי (i7 מואץ) שפועל 24/7 (יותר מ 100 וואט) אז הבנתי שכדאי שאחסוך בחשמל. הוספתי NUC7 (מחשב קטנטן מבוסס i5 בגודל של ספר :)) וניסיתי לעבוד. ה NUC7 והמחשב למטה מחוברים שניהם עם כבל למודם/ראוטר והמחשב למעלה מדבר איתם בוויפיי. משום מה, מתחילות לי בעיות תקשורת ברשת הוויפיי. ה UltraVNC וה RDT מתנתקים או לא מצליחים להתחבר. האם יש תוכנה שיכולה לבדוק את מצב הוויפיי? משהו של וונידוס או עם הטלפון?
למרות שVNC יותר מתאים לשימוש ברשת מקומית (אחרי RDP של $M כמובן...) בדקתי את מה שמציעים גוגל ע"י כרום... אני חייב להגיד, שהופתעתי לטובה!...
יכוולות די מרשימות, למרות שהכל מנוהל דרך "TAB" של דפדפן. מסתבר שהם מספקים גם מוצר STANDALONE (PROXY) שגם הוא ניתן להוספה/התקנה/הפעלה בנפרד מכרום. די נוח בסופו של דבר, והיתרון הוא שהפתרון הזה טוב גם לרשת מקומית אבל גם למחשבים מרוחקים לא על הרשת.

לגבי הWIFI - אין "כלי". תחפור דרך הקונפיגורציה, תנסה לבטל את השימוש בהצפנה לבדיקה.

Haim_Gds

Member
אני משתמש באפליקציה בשם Wifi Analyzer בטלפון.
תודה, אבדוק. ד"א, חיבור הוויפיי אינו דונגל USB אלא מגבר וויפיי חזק.
בדקתי את מה שמציעים גוגל ע"י כרום
אני חושב שהתקנתי אותו בזמנו, עבד אך לא ממש התלהבתי ממנו...
לגבי הWIFI - אין "כלי". תחפור דרך הקונפיגורציה, תנסה לבטל את השימוש בהצפנה לבדיקה.
לא מבין כיצד יעזור, המערכת עובדת כבר יותר משנה ללא בעיות...
יש אפשרות לבצע חיבור "נקודה לנקודה" בין שני מחשבים באמצעות דונגל ווייפיי שמחובר לכל מחשב? אני לא ממש רוצה לנהל רשת בבית, מה שאני בסך הכל צריך זה לגשת ממחשב אחד לשני ולא הרבה יותר...

Haim_Gds

Member
אני חושב שאני מבין מאיפה הבעיה.
ה NUC7 והמחשב דסקטופ למטה מונחים אחד ליד השני אבל למחשב הדסקטופ יש כרטיס ווייפיי עם שתי אנטנות בזמן שה-NUC7 מגיע עם אנטנה פנימית...
אני חושב שארכוש ALFA AWUS052NH Wireless USB Adapter מיד 2 בתקווה שיפתור את הבעיה, בהתאם למפרט שלו הוא משדר חזק מספיק.

Haim_Gds

Member
אני מנסה להבין משהו...
האם ה UltraVNC מחבר את המחשבים ישירות או חייב לעבור דרך הראוטר? האם ניתן לאלץ אותו להתחבר בצורה מסויימת?

HelpSupport

Active member
שאלה מעניינת.

אם תחבר שני מחשבים ביניהם עם כבל תקשורת, כך שהנתב לא יהיה שותף ותגדיר כתובות IP יחודית לכל מחשב תוכל לבצע השתלטות, אבל במקרה זה לא תהיה לך גישה לאינטרנט מאותם מחשבים.

במקרה שלך - יש לך מחשבים המחוברים לרשת בצורה אלחוטית - חיבור האלחוטי הוא לנתב. מכאן נובע שאתה חייב את הנתב על מנת שהמחשבים "ידברו" ביניהם.

sys_admin

Active member
שאלה מעניינת.

אם תחבר שני מחשבים ביניהם עם כבל תקשורת, כך שהנתב לא יהיה שותף ותגדיר כתובות IP יחודית לכל מחשב תוכל לבצע השתלטות, אבל במקרה זה לא תהיה לך גישה לאינטרנט מאותם מחשבים.

במקרה שלך - יש לך מחשבים המחוברים לרשת בצורה אלחוטית - חיבור האלחוטי הוא לנתב. מכאן נובע שאתה חייב את הנתב על מנת שהמחשבים "ידברו" ביניהם.
שני מחשבים שמחוברים לאותה רשת בצורה אלחוטית, הם אף פעם לא יהיו מחוברים דרך נתב. שני מחשבים יצטרכו להיות מחוברים דרך נתב, אך ורק, אם הם נמצאים בשני רשתות שונות, שהנתב זה צריך לנתב ביניהן. וזה לא משנה גם, אם המחשבים אלה מחוברים חוטית או אלחוטית. הבלבול שלך נובע אולי מכך שאתה מכיר את הציודי קצה ביתיים, שמדובר במקרה זה במכשירים מוכללים, כמו למשל באותו המכשיר יהיה גם נתב, גם נקודת גישה אלחוטית, גם מתג ETHERNET של כמה פורטים ועוד מכשירים שונים, כמו למשל יחידה אחת או יותר של FXS, מודם DSL או רכיב ONU.
במקרה של מכשיר משולב זה, מחשבים שמחוברים עליו אלחוטית, הם לא מחוברים דרך נתב במכשיר זה, אלה דרך נקודת גישה אלחוטית שלו. וכמובן שגם במקרה זה אין צורך בנתב או בחיבור אינטרנט בכדי שהמחשבים אלה יוכלו לתקשר אחד עם השני.
גם בכדי לחבר שני מחשבים אחד לשני בצורה אלחוטית אין צורך אפילו בנקודת גישה אלחוטית וניתן לעשות את זה עם חיבור AD-HOC אלחוטי ישיר ביניהם.

HelpSupport

Active member
לשואל יש ציוד קצה בייתי משולב מודם + נתב + רכזת + ממשק אלחוטי - בקיצור הוא קורא לזה ראוטר.
אני בטוח שאת תשובתך הוא יבין טוב יותר - "האם ה UltraVNC מחבר את המחשבים ישירות או חייב לעבור דרך הראוטר? האם ניתן לאלץ אותו להתחבר בצורה מסויימת?"

sys_admin

Active member
לשואל יש ציוד קצה בייתי משולב מודם + נתב + רכזת + ממשק אלחוטי - בקיצור הוא קורא לזה ראוטר.
אני בטוח שאת תשובתך הוא יבין טוב יותר - "האם ה UltraVNC מחבר את המחשבים ישירות או חייב לעבור דרך הראוטר? האם ניתן לאלץ אותו להתחבר בצורה מסויימת?"
גם אני בטוח שאת התשובה שלי הוא יבין טוב יותר, וזה אפילו לא משנה איך הוא קורא לציוד קצה ביתי, וזה בגלל שבתוך התשובה שלי נתתי הסבר פשוט לתשובה זו ולא סתם תשובה, שאומרת שמה שכתבת לפני זה זה לא נכון כלל.

בכל מקרה, כפי שכבר הסברתי לפני זה, בניגוד למה שכתבת, הוא לא צריך שום דבר שאתה או הוא קורא לו "ראוטר" או שאפשר לכנות את זה בכל שם אחר, בכדי לחבר שני מחשבים אחד לשני בצורה אלחוטית ישירות ובכדי שאפשר יהיה להפעיל בין שני מחשבים אלה את UltraVNC או כל תוכנה של שליטה מרחוק אחרת, כמו RDP המובנית במערכת ההפעלה של WINDOWS למשל. ברגע שמדובר על תוכנה אשר לא מצריכה שום שרת צד שלישי בין שני המחשבים אלה.

נערך לאחרונה ב:

Haim_Gds

Member
במקרה של מכשיר משולב זה, מחשבים שמחוברים עליו אלחוטית, הם לא מחוברים דרך נתב במכשיר זה, אלה דרך נקודת גישה אלחוטית שלו. וכמובן שגם במקרה זה אין צורך בנתב או בחיבור אינטרנט בכדי שהמחשבים אלה יוכלו לתקשר אחד עם השני.
שוב, אני לא מבין כל כך וזאת הסיבה ששאלתי :)
שני מחשבים שמחוברים לאותה רשת בצורה אלחוטית, הם אף פעם לא יהיו מחוברים דרך נתב. שני מחשבים יצטרכו להיות מחוברים דרך נתב, אך ורק, אם הם נמצאים בשני רשתות שונות, שהנתב זה צריך לנתב ביניהן. וזה לא משנה גם, אם המחשבים אלה מחוברים חוטית או אלחוטית.
כל המחשבים מחוברים לנתב ומשם לרשת החיצונית, חשבתי כי ניתן להתחבר בין מחשב למחשב דרך הנתב אבל זה לא קורה. מצטער, לא נשמע לי הגיוני... אם שני המחשבים (או מחשב+מדפסת) מחוברים לנתב בעזרת כבל הרי הוא זה שמקשר בין שניהם גם ללא חיבור לאינטרנט.
בכל מקרה, כפי שכבר הסברתי לפני זה, בניגוד למה שכתבת, הוא לא צריך שום דבר שאתה או הוא קורא לו "ראוטר" או שאפשר לכנות את זה בכל שם אחר, בכדי לחבר שני מחשבים אחד לשני בצורה אלחוטית ישירות ובכדי שאפשר יהיה להפעיל בין שני מחשבים אלה את UltraVNC או כל תוכנה של שליטה מרחוק אחרת
אני לא רוצה לחבר בין המחשב למעלה לבין ה NUC בצורה אלחוטית, המחשב למעלה כבר מחובר אלחוטית לראוטר למטה, ממה שראיתי באינטרנט ניתן לבצע חיבור נקודה לנקודה בצורה אלחוטית אך לא ניתן להתחבר "החוצה".

מה שקורה לי עכשיו הוא (כנראה) שהמחשב למעלה שמחובר לנתב + רכזת עם ממשק אלחוטי מנסה לדבר עם המחשב החדש (ה NUC) שנמצא למטה דרך הוויפיי. בהתחלה הוא התחבר לוויפיי הפנימי של ה NUC שהוא כנראה חלש וניסה להריץ את ה UltraVNC דרכו, אני חושב שעדיין הוא לא מתחבר ל AWUS052NH
-איך ניתן לבדוק את קונפיגורציית החיבורים?
-איך מנתבים את ה UltraVNC (או RDP של ווינדוס) לעבודה דרך הראוטר.

sys_admin

Active member
שוב, אני לא מבין כל כך וזאת הסיבה ששאלתי :)

כל המחשבים מחוברים לנתב ומשם לרשת החיצונית, חשבתי כי ניתן להתחבר בין מחשב למחשב דרך הנתב אבל זה לא קורה. מצטער, לא נשמע לי הגיוני... אם שני המחשבים (או מחשב+מדפסת) מחוברים לנתב בעזרת כבל הרי הוא זה שמקשר בין שניהם גם ללא חיבור לאינטרנט.

אני לא רוצה לחבר בין המחשב למעלה לבין ה NUC בצורה אלחוטית, המחשב למעלה כבר מחובר אלחוטית לראוטר למטה, ממה שראיתי באינטרנט ניתן לבצע חיבור נקודה לנקודה בצורה אלחוטית אך לא ניתן להתחבר "החוצה".

מה שקורה לי עכשיו הוא (כנראה) שהמחשב למעלה שמחובר לנתב + רכזת עם ממשק אלחוטי מנסה לדבר עם המחשב החדש (ה NUC) שנמצא למטה דרך הוויפיי. בהתחלה הוא התחבר לוויפיי הפנימי של ה NUC שהוא כנראה חלש וניסה להריץ את ה UltraVNC דרכו, אני חושב שעדיין הוא לא מתחבר ל AWUS052NH
-איך ניתן לבדוק את קונפיגורציית החיבורים?
-איך מנתבים את ה UltraVNC (או RDP של ווינדוס) לעבודה דרך הראוטר.
אם מחשבים שלך כבר מחוברים לאותה הרשת ולא משנה איך חוטית או אלחוטית, אז ניתן לתקשר עליהם ישירות, ללא שהתקשורת זו תעבור דרך נתב. בשביל זה מומלץ שהמחשב שעליו רוצים להתחבר תהיה לו כתובת IP קבועה. את זה אתה יכול להגדיר בשרת DHCP וזה יהיה על סמך כתובת MAC של אותו המחשב, הוא יקבל על פעם את אותה כתובת IP. אופציה פחות הגיונית, היא להגדיר את כתובת IP ידנית במחשב זה.
אחרי זה אתה מתקין על מחשב זה שעליו אתה רוצה להתחבר מרחוק את שרת של תוכנת שליטה, למשל את ULTRAVNC או שמגדיר את האפשרות להתחבר עליו ב RDP המובנית ב WINDOWS. בשלב הבא אתה פותח את הפורט הרלוונטי שאותה תוכנת שרת מאזינה בו בחומת אש של המחשב זה שעליו אתה רוצה להתחבר. למשל במקרה של RDP זה 3389 גם TCP וגם UDP ובמרקה של VNC, זה טווח פורטים של 5900-5902, גם TCP וגם UDP. אחרי זה על המחשב שממנו אתה רוצה להתחבר, אתה מפעיל את צד לקוח של אותה תוכנת שליטה ומכניס בה את כתובת IP של מחשב שעליו אתה רוצה להתחבר. זה, כל מה שנשאר, זה רק להקליד את שם משתמש וסיסמה, או רק סיסמה במקרה של VNC.
בנתב אתה צריך להתעסק רק במקרה, אם אתה רוצה שלמחשב ברשת שלך אפשר יהיה להתחבר מבחוץ, מצד האינטרנט וזה כבר סיפור אחר לגמרי.

Haim_Gds

Member
תודה רבה מאוד.
אנסה בערב (או בסופ"ש...) ומקווה שזה יפתור את הבעיה. כרגע חיבור ה ULTRAVNC מוגדר למהירות מאוד נמוכה, מה שמאפשר לי לגלול דפים בדפדפן (קודם מעבר לדף למעלה/למטה לקח קרוב ל 5 שניות...) אבל עם 256 צבעים זה נהיה מגוחך מבחינה גרפית :rolleyes:

sys_admin

Active member
תודה רבה מאוד.
אנסה בערב (או בסופ"ש...) ומקווה שזה יפתור את הבעיה. כרגע חיבור ה ULTRAVNC מוגדר למהירות מאוד נמוכה, מה שמאפשר לי לגלול דפים בדפדפן (קודם מעבר לדף למעלה/למטה לקח קרוב ל 5 שניות...) אבל עם 256 צבעים זה נהיה מגוחך מבחינה גרפית :rolleyes:
אם ULTRAVNC פועל במהירות נמוכה בין המחשבים בתוך הרשת הפנימית, אז רוב הסיכויים שיש במקום כלשהו ברשת או באחד המחשבים בעיה בחיבור. ודבר ראשון שצריך לעשות, זה לזהות אותה ולטפל בה. בכל מקרה, הרבה יותר מומלץ לשליטה מרחוק להשתמש ב RDP המובנה ב WINDOWS, הוא גם פועל הרבה יותר מהר וגם נותן יותר אפשרויות מתקדמות. כמובן שזה במקרה שאם מדובר על מחשבים באותה הרשת. אם תרצה להתחבר מבוץ, אז זה כבר סיפור אחר ועושים את זה בצורה אחרת לפני שמתחברים למחשב ישירות.

haimgds

Member
משהו דפוק ב ULTRAVNC וכל מני בעיות מוזרות הופיעו. החלון שלו קופץ בזמן שניגשים אילו, מופיעה הודעת פירסומת/תקלה כל כמה דקות, ההעתק/הדבק לא פועל מפעם לפעם והגרפיקה ממשיכה להיתקע...
תודות לפורום השכן הצלחתי לחבר את המחשב שלי ל NUC7 בחיבור Remote desktop connection (איך מוצאים את סיסמת החיבור ל Remote desktop connection במחשב ללא סיסמה?... | תפוז פורומים (tapuz.co.il)) וזה עובד מצוין. הבעייה היחידה שנתקלתי בה היא עדיין שברזולוציה שאני בוחר (1600 * 2560) הפונטים מופיעים קטנים מאוד.
השארתי את ULTRAVNC פעיל ברקע כדי שאוכל להעביר קבצים אבל רוב העבודה שלי עכשיו היא עם ה RDC...

בכל מקרה, תודה על העזרה.

למעלה