מחפשות את האביר על הסוס?

מחשבiת

New member
מחפשות את האביר על הסוס?

האביר על הסוס - כך מוצאים אהבה באמת "איזה בעל אני מחפשת?" חזרה הבחורה על השאלה שנשאלה. "טוב, אני רוצה מישהו שהוא טוב לב, פיקח, אך לא יותר מדי טוב שנותן לאחרים לדרוך עליו, וגם לא מדי פיקח, שלא יעלה לו לראש, מישהו שלא כל היום הראש שלו בספרים: כלומר חברותי ומעורב, מנהיג, הרוח החיה במסיבה, אך לא מישהו מעצבן. הייתי רוצה שיהיה יפה אך לא מתנשא. רוצה ש..." היא הסתכלה על הרב שהיה ישוב מאחורי מכתבתו. חיוכו היה רחב ועיניו קרצו. "נשמע כאילו את רוצה להתחתן עם יותר מאדם אחד". סיפרתי את הסיפור הזה לעצמי ולכל מי שרוצה להקשיב עשרות פעמים. אינני יודע מה שמה של הגברת שבסיפור. מכל מקום, אני יודע את שמה של הגברת בסיפור הבא: קוראים לה חנה שרפשטיין. הנה הסיפור שלה. חנה היתה בחורה צעירה בבוסטון בשנות החמישים המוקדמות. אביה הביא את משפחתו לשם משטוקהולם. לא עבר זמן רב והוא נרצח באכזריות בשעה שחזר לביתו מבית הכנסת בליל שבת. באותה תקופה, מקרים כאלה זעזעו את השכנים כולם. חנה תספר לכם, שאחרי מות אביה הרבי אימץ אותה. שישה חודשים אחרי הרצח היא עמדה לפני מכתבתו של הרבי. "מדוע עדיין לא התחתנת?", שאל הרבי. "עדיין לא מצאתי את האדם הנכון", ענתה. "כיצד ייראה האדם הנכון?", המשיך הרבי ושאל. מתוך דמיונה של חנה, צעד אביר על סוס לתוך השיחה... הרבי צחק במלוא הפה. "את קוראת יותר מדי ספרי רומן", אמר הרבי כשבת צחוק עדיין מרחפת על פניו אך לאחר מכן הרצינו פניו. "ספרי רומן אינם חיים אמיתיים אלא דמיון. הם מלאים רומנטיקה ואהבה עיוורת. אהבה עיוורת אינה אמיתית, היא אינה אהבה". "האהבה היא חיים", המשיך הרבי. "היא גדלה על ידי פעולות קטנות של שני אנשים החיים יחד. עם הזמן הם אינם יכולים לדמיין חיים זה בלעדי זה". אהבה עיוורת זה משהו שנופלים לתוכו. אהבה אמיתית זה משהו שנבנה. ואהבה – הברומטר של נישואין מוצלחים – תלויה 20% באדם שאיתו מתחתנים ו- 80% בדרך שאנו מתחתנים עמו מדי יום. "ויבנו בית בישראל", אמר הרבי בברכה אותה שלח לאשתי חיה ולי ליום נישואינו. והכוונה לבית במובן של פנים הבית, חום, אווירה, שאינו אותו הדבר כמו בית – נכס נדל"ן (שבנייתו דווקא מהווה את אחד האתגרים הגדולים בחיי הנישואין). יהי רצון שכולנו נתברך בבניית בית נאמן בישראל – הזוגות הצעירים ואלה שחוגגים יובל ויותר לנישואיהם. בנו את ביתכם על ידי פעולות קטנות המצטרפות זו לזו. עם הזמן. מאת הרב שמעון פוזנר, מנהל בית חב"ד ברנצ'ו מירז', קליפורניה.

סוריא

New member
איזה משפט מהמם :

"ואהבה – הברומטר של נישואין מוצלחים – תלויה 20% באדם שאיתו מתחתנים ו- 80% בדרך שאנו מתחתנים עמו מדי יום." אני חושבת שכל היופי זה בעצם בזה שהאדם שאתה אוהב לא באמת מתאים למודל הראשוני האידיאלי שיצרת לעצמך, אבל פתאום כשאתה אוהב אותו, נדמה כאילו בחיים לא יכולת לאהוב מישהו שעונה למודל הראשוני.. כאילו פשוט החזקת במודל הלא נכון... והאהבה העיוורת - דווקא נראה לי שיש לה תרומה מאוד חזקה לתחילת חיי נישואין. עם כל ההתנגשויות, והיות ההתחלות קשות מעצם טבען, צריך את הרגש הנגדי לקשיים לפחות באותה עצמה של הקשיים כדי להצליח להתגבר עליהם בהחלה, עד שבונים את הדבר האמיתי... נ.ב מיותר לציין שכל הנ"ל עשה לי חשק להתחתן במיידי נכון ? זה יעבור לי אוטוטו

אחרי ניסיוני ה... באהבה עיוורת

אני חושבת שזה מיותר לחלוטין ולמען האמת.. אני לא מאמינה בזה לדעתי זב סתם תקופה של היי גמור שאין בו שום אמת יש לנו בראש את הדמות האידיאלית שהיינו רוצים לעצמנו, במציאות הדמות הזאת לדעתי אפעם לא תהיה קיימת

סוריא

New member
אבל אני רוצה את ה"היי" הגמור...

למשך תקופה מסויימת.. אני רוצה אהבה של גיל 16 משולבת בזו של גיל 50 של זוג שחוגג כסף...

אין כזה דבר

דברים כאלו באמת יש רק בסרטים וספרים במציאות כל זה אשליה.. כמובן שצריך שתהיה את ההתלהבות הנכונה, אבל.. מכאן ועד שילוב של שני הדברים הכי יפים וטובים אין כזה מצב.. לפחות ככה אני חושבת

סוריא

New member
ואולי דווקא יש ?

זה יכול להיות כמו גל... רגע אחד את חווה אהבה של גיל 16, ורגע אחר אהבה בוגרת... הכל תלוי סיטואציה, נסיבות, מקום, מצב רוח וכו'...

רגע?

אני חושבת שזה הרבה יותר מרגע.. וזה לא תלוי בשום דבר פשוט זה לא מציאותי נכון שיש את הרגעים של וואוו אהבה של גיל 16 שהיא תמימה ונעימה אבל זה לא נשמך עד שבאה האהבה הבוגרת זה תהליך שלצערי המציאות מכריחה אחרת..

למעלה