מחאת הארנונה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מחאת הארנונה

מטרת הארנונה היא לממן שרותים שהרשות המקומית נותנת לאזרח, אין לשרותים אלה קשר ברור עם גודל הדירה, מחירה או מצבו הכלכלי של בעליה - למרות שהרשויות והממשלה טוענות זאת ועושות ככל יכולתן לבלבל את האזרח ולא לאפשר לו להשוות תשלומיו לתשלומי אחרים ו/או לדעת למה הוא זכאי תמורת תשלומים אלה.
וסיפור קצר על תעלולי ארנונה שחוויתי על בשרי
1. גרתי בפתח תקוה, הארנונה שולמה לפי מספר חדרים, מה זה "חדר" נקבע לפי השטח, העיריה חייבה לפי תכנית הבניין, הקבלן השתדל לבנות "קצת פחות" מהתכנית, העיריה אישרה את תכניות הבניה שיתאימו בדיוק להגדרת "חדר" , הלכתי לעיריה,, נשלחו מודדים מחדש, עירערתי כדי להוכיח לי שהעיריה צודקת הגיעו לביתי ראש מחלקת ההנדסה וראש מחלקת הכספים, הם מדדו בעצמם, כעבור שבוע קיבלתי מכתב שבקשתי אושרה והארנונה שלי יורדת ב 40%.
2. עברתי ליהוד, שטח הדירה הוגדר 112 מ"ר, הן בתכנית והן במדידה בפועל, במשך השנים התפארו ראשי הרשות שאינם מעלים ביהוד את הארנונה, הם אכן לא העלו, הם רק "הגדילו" את שטח הדירה, דירתי, ללא כל תוספות בניה (וזה בית פרטי, אין שטחים משותפים) שגשגה וצמחה והגיעה ל 148 מ"ר - ביהוד אין עם מי לדבר, ראש העיריה שבזמנו התעלולים התרחשו היה עסוק יותר מדי בחקירות במשטרה....., אדם מאד יצירתי.
 
למעלה