מזון יבש עם מעט ריח

שלום,
מחפש המלצות על מזון יבש לחתולים (בלי התאמה בריאותית מיוחדת) שהוא ככל האפשר נטול ריח וגם יחסית איכותי.
תודה.

גורדיאן-II

Active member
שלום,
מחפש המלצות על מזון יבש לחתולים (בלי התאמה בריאותית מיוחדת) שהוא ככל האפשר נטול ריח וגם יחסית איכותי.
תודה.

אם אלו חתולי בית: אוריג'ן. אפשר גם אקאנה. איכותיים מאוד. מגיע לחתולים, וגם שומר על בריאותם.
אני משתמש בזה, ואין מזה שום ריח אלא אם כן אתקע את האף בתוך האוכל, ואולי רק לאוכל לא איכותי יש ריח חזק.

ואם יש לך בעיה עם ריח: ככל שהמזון איכותי יותר כך הם אוכלים פחות, ולכן כמות הצואה שלהם נמוכה יותר, ולכן יש פחות ריח מארגז החול.

גורדיאן-II

Active member
תודה. תוכל לציין את הסוג הספציפי של אוריג'ן שיש לך?
אוריג'ן לבוגרים, יש בטעם עוף ואני חושב שגם בטעם דגים, אבל החתולים שלי מעדיפים טעם עוף אז לא התעניינתי בטעם השני.
אותו דבר אקאנה - דרך אגב, אקאנה ואוריג'ן זה אותו מוצר, מאותה חברה, הם פיצלו את זה כדי לתפוס יותר 'שטח מדף', אין הבדל גדול בין המוצרים.

אלישבע777

Well-known member
אצלי המזון הוא אוריג'ין דגים, מזון מומלץ ע"י דימיטרי. ריחו קיים אבל חלש (הריח לדעתי הוא בעיקר כדי שבני אדם ובעיקר ילדים, לא ינסו לטעום. לא שזה מזיק אבל, אינו מומלץ למאכל אדם...) אם החתול אוהב מזון מורטב כמו החתול שלי, אז הריח מתגבר בהרבה. איני מרבה להרטיב לו את המזון, כדי שיאכל לאט ולא יתנפל על האוכל.
מניסיוני, היו קשיי אספקה עם האוריג'ין במשך כל השנה והוא גם מאוד יקר. בקרוב אתחיל מזון אחר, נראה איך החתול יקבל את השינוי. לגבי ריח הפרשות - הוא ריח סביר בהחלט. ממש לא נורא. אבל עבורי זה ריח ניחוח, כי הוא אומר לי שהכל בסדר עם החתול... (בעבר היה לי חתול עם עצירות וזה היה נורא).

גורדיאן-II

Active member
אצלי המזון הוא אוריג'ין דגים, מזון מומלץ ע"י דימיטרי. ריחו קיים אבל חלש (הריח לדעתי הוא בעיקר כדי שבני אדם ובעיקר ילדים, לא ינסו לטעום. לא שזה מזיק אבל, אינו מומלץ למאכל אדם...) אם החתול אוהב מזון מורטב כמו החתול שלי, אז הריח מתגבר בהרבה. איני מרבה להרטיב לו את המזון, כדי שיאכל לאט ולא יתנפל על האוכל.
מניסיוני, היו קשיי אספקה עם האוריג'ין במשך כל השנה והוא גם מאוד יקר. בקרוב אתחיל מזון אחר, נראה איך החתול יקבל את השינוי. לגבי ריח הפרשות - הוא ריח סביר בהחלט. ממש לא נורא. אבל עבורי זה ריח ניחוח, כי הוא אומר לי שהכל בסדר עם החתול... (בעבר היה לי חתול עם עצירות וזה היה נורא).
בעניין המחיר של אוריג'ן:
זאת שאלה של כמות, כאשר קונים שקים קטנים (בסביבות 4.5 ק"ג) המחיר הוא בסביבות 48 ש"ח לק"ג, בשקים גדולים (17 ק"ג) המחיר הוא בסביבות 32 ש"ח לק"ג, שזה מחיר סביר מאוד לאוכל משובח.
לכן כמובן עדיף לקנות את השק הגדול, וזאת תחת אחד משני התנאים:
א. שיש מקרר גדול במיוחד, ואז מחלקים את השק לקופסאות אטומות ושומרים אותן במקרר. או
ב. קונים את השק הגדול עבור 2-3 אנשים ומחלקים אותו ביניהם, כך כל אחד מקבל 6 או 8 ק"ג והאוכל נגמר לפני שהוא מספיק להתקלקל.
ג. אפשר גם א+ב.

Yukita

Active member
מנהל
בעניין המחיר של אוריג'ן:
זאת שאלה של כמות, כאשר קונים שקים קטנים (בסביבות 4.5 ק"ג) המחיר הוא בסביבות 48 ש"ח לק"ג, בשקים גדולים (17 ק"ג) המחיר הוא בסביבות 32 ש"ח לק"ג, שזה מחיר סביר מאוד לאוכל משובח.
לכן כמובן עדיף לקנות את השק הגדול, וזאת תחת אחד משני התנאים:
א. שיש מקרר גדול במיוחד, ואז מחלקים את השק לקופסאות אטומות ושומרים אותן במקרר. או
ב. קונים את השק הגדול עבור 2-3 אנשים ומחלקים אותו ביניהם, כך כל אחד מקבל 6 או 8 ק"ג והאוכל נגמר לפני שהוא מספיק להתקלקל.
ג. אפשר גם א+ב.
אלישבע, מאחר שכתבת אתמול וככל הידוע לי את מבאר שבע, אני מקווה ששלום לך ולכל מכרייך. הבנתי שבאר שבע בסדר בשלב זה. אני מקווה שאכן כך.

למעלה