מה עושים?

Galllla

New member
מה עושים?

כל חודש כשמגיעים החשבונות אני עומדת במצב שבו אין לי מושג לאן 40% מהכסף הלך. אני מדברת בעיקר על חשבונות לסופר ומזומן. המצב הוא כזה שאני מוציאה מדי חודש בין 500-700 שח יותר מהמשכורת וכך המינוס גדל . ניסיתי לשמור קבלות כדי להצליח לעקוב אך התייאשתי אחרי שבוע. אני יודעת שזה נשמע חסר אחריות אך המינוס כל כך גדול שאין לי מושג מאיפה להתחיל. אם הייתי יודעת לאן הולך הכסף הייתי יודעת במה לצמצם, אך במצב הקיים כאשר המינוס נובע מחשבונות סופר (שאין דרך בדיעבד לדעת על מה הלך הכסף) או מזומן (כנ"ל) אני חסרת אונים בנוסף, אני לא מצליחה לחסוך כלום מתוך המשכורת מה שמדאיג אותי- מה יהיה במידה ויקרה משהו? אשמח לעצות- מה אתם הייתם עושים?

ariri

New member
תנסי חודש אחד הפוך

את מתארת יפה התנהגות אופיינית למי שלא למד, ולא באשמתך, איך לנהל את כלכלת המשפחה. ללמד כאן בפורום זה קצת מורכב. אבל אם זהית כי הבעייה שלך היא בסופר, ואינך יכולה לעקוב אחר חשבוניות וקבלות נסי הפוך. הקצי לך סכום שהגיוני בעייניך להוצאה בסופר בשבוע , הוציאי סכום כזה מהכספומט ונסי להסתדר איתו שבוע ראשון וכך תמשיכי לשבוע הבא עד סוף החודש. כשאת מוגבלת בכסף שבועי את קונה את מה שאת חייבת ולא מגזימה. בהצלחה

goldy

New member
בואי ניראה ../images/Emo13.gif

הדבר הטוב ביותר שאפשר לומר עלייך הוא שאת *מודעת לבעיה*: את יודעת עליה *וגם* עושה משהו בנדון
. " אם הייתי יודעת לאן הולך הכסף הייתי יודעת במה לצמצם," __הכסף שלך? משמע את יודעת על מה אתה מוציאה אותו. "אך במצב הקיים כאשר המינוס נובע מחשבונות סופר (שאין דרך בדיעבד לדעת על מה הלך הכסף)" __את זו שקונה? את זו שמקבלת את החשבונית? "או מזומן (כנ"ל) אני חסרת אונים" __מכירה את "הדברים הקטנים שביכלל לא מרגישים אותם"? בדיוק זה. מה שאני מציע לך זה לירשום כל דבר שאת קונה: מיצד ימין את הפריט ומיצד שמאל את הסכום. קודם מתכננים, אח"כ קונים, לרבות אים "חייבים עכשיו". לא להיסתכל על התוצאה (מינוס שרק גדל) אלא על *הגורמים* שמגדילים אותו. קודם תישלטי בהוצאות בימקום שההוצאות ישלטו בך. קודם מתכננים. קודם חושבים מה צריך. עושים רשימה וניצמדים אליה.

batid

New member
טיפים כלליים../images/Emo50.gif

רכשי יומן, רשמי כל יום על מה הוצאת כסף, לא משנה מה סוג אמצעי התשלום- מזומן/צ'קים/אשראי. שבי כל סופ"ש ורשמי מה היה הכרחי ומה היה גחמה גרידא. זה שאת עוקבת אינו אומר שאת מנתחת את הנתונים שרשמת בצורה נכונה. לאחר שרשמת מה הכרחי ומה לא, החלי להכין לך סט של חוקים על מנת שדברים אלו לא ישנו. דוגמת- רשימה לקניות, משיכת מזומן בצורה מרוכזת לצרכי תשלום ספציפיים,בתי קפה/מסעדות וכדומה. שאלי את עצמך שאלות, רוב ההוצאות רשומות במסמכים רשמיים של ממסדים מסויימים, בין 30-40 % אינם רשומים בשום מסמך. שאלות דוגמא- האם ההוצאות בדרכך אל העבודה ובעבודה עצמה הכרחיות? האם ההוצאות כשאני נמצאת בבית הכרחיות? האם כשיש לי מזומנים בארנק אני מבזבז? האם אני חי מעבר לרמת החיים שלי?(מנוי למכון כושר/קאמרי וכן הלאה) מה רמת הנצילות של כל דבר?(דוגמא:האם אני הולך למכון הכושר?) הוסיפי עוד שאלות, את היחידה שמכירה את עצמך בצורה כזו שאי אפשר לשקר!!!! והכי חשוב אל תתיאשי כבר התחלת במעקב, מה שנשאר זה רק לשפר מיומנויות.

למעלה