מה מעבר .....

Master Stav

New member
כן המורה

מתנצל שדעותי שונות משלך ועולם המושגים שלי שונה ....כנראה מאד שימוש אינו ניצול ....יש הבדל עצום בין השניים

Master Stav

New member
מבין אבל לא מקבל

אני מסרב לסחוט אמוציונלית או כל סחיטה אחרת את זוגתי להכריח אותה לעשות דברים שהיא לא רוצה כמו מה ? קראת את הנסיך הקטן ...על המלך ?

Cגלית

New member
לדעתי

הגבול והמעבר הוא באהבה,בעונג ובזרימה יחד, היחד והרצון להיות שם. אם זה נגמר-הגבול מתעורר.

Dan_Kap_

Active member
בתשובה לשאלה מאד פשוטה

במה X תורם לאיכות החיים שלי
[ החליפו את X בשם השותפ/ה או הפעילות שלגביהם עולה השאלה. ] הסבר: בדסמ מיועד להנאה של השותפים בו. כאשר אחד מהשותפים נהנה/ית על חשבון פגיעה בשותפ/ה אחרים, יש כאן מעבר לכיוון של ניצול. המעבר ברור יותר כשמדובר בנזק בלתי הפיך (כמו פגיעה פיזית או נפשית) וברור פחות במקרים אחרים. המבחן בעיני הוא מבחן התוצאה - האם השותפ/ה נהנים, מרגישים שצרכיהם הגופניים והנפשיים ממולאים, האם ככל שהם נמצאים יותר זמן במערכת היחסים הם הולכים ומתרוקנים, נמעכים, נעלמים או מרגישים טוב, בעלי ערך עצמי ומתמלאים? [ לא מעט אנשים בתחילת דרכם עושים את השגיאה הבסיסית של אי הבחנה בין כאב טוב לכאב רע. כאב רע בא להזהיר אותנו מפני נזק גופני או נפשי בלתי הפיך, בעוד שכאב טוב הוא כזה שמסב לנו הנאה. ההתעלמות מכאב רע או גישה שחושבת שכל כאב הוא כאב טוב נמצאים לא רק אצל מי ש"ירוקים" בתחום אלא גם אצל שותפים פוגעניים - בין אם בזדון ובין אם מתוך רשלנות... ]

Master Stav

New member
BDSM מיועד להנאה ?

או אולי להשלמה ? מתוך לא טוב היות האדם לבדו אני לא רואה בBDSM רק הנאה אלא דרך חיים הרבה מעבר לשעשועי מיטה BDSM נועד לתת מסגרת כמו כל מערכת יחסים אחרת אני טוען שזו מערכת יחסים אינטימית יותר אבל בגדול מערכת יחסים נועדה להיות גורם תומך ולאו דווקא רק אדמה

Dan_Kap_

Active member
אני חושב

שמה שאתה כותב על מערכת יחסים בדסמית, נכון לכל מערכת יחסים אינטימית טובה.

Master Stav

New member
נכון

מערכת BDSM אינה שונה ממערכות יחסים אחרות למעט דרגת האינטימיות שבעיני גבוה הרבה יורת מחד והיכולת לשים דברים על השולחן ללא צורך ב...מניפולציות רגשיות ואני מתייחס למילה מניפולציה בצורה שלילית שלה .

Dan_Kap_

Active member
אתה מדבר על התסריט הרצוי, כמובן

כי לדעתי, תכונות של מערכת יחסים כמו דרגת אינטימיות ויכולת לשים דברים על השולחן ללא מניפולציות קיימים גם במערכות יחסים וניליות. לדעתי הן גם לא נובעות אוטומטית מהגדרת מערכת היחסים כבדסמית. בעיני, ברור שיש צורך בדרגות יותר גבוהות של אמון, תקשורת ואינטימיות בין השותפים במערכת יחסים בדסמית - אך יכולות אלו אינן מופיעות תלויות בוניליות/בדסמיות אלא ביכולות האישיות של השותפים לקשר. וכן - כולנו מכירים דוגמאות של מערכות יחסים ש"נמכרות" על ידי שולטים/ות כבדסמיות, אך יש בהן ניצול, מניפולציות ופגיעה בשותפ/ה... קצת על בשלות נפשית שיכולה לעזור להתמודד עם מצבים שכאלו כאן, ובעוד מאמרים בטאגליינס - http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=507&msgid=72244916

Master Stav

New member
מסכים איתך ולא כל כך

בוא נעשה הפרדה בין מערכת יחסים לניצול בעיני לפחות אין ניצול ( גם לא של משאבים ) במערכת יחסים אמיתית יש שיתוף יש נגיעה יש הבנה יש שמירה יש עזרה יש אפילו התפשרות אין שחור ולבן אבל בטוח שאין ניצול...זה האחרון מחרב אתמהותה של מערכת ...כלשהיא .... לגבי BDSM הדברים בBDSM לפחות בעיני הינם יותר אינטימים ולאו דווקא בשל שהדברים על השולחן כי כן מסכים איתך י, תכונות של מערכת יחסים כמו דרגת אינטימיות ויכולת לשים דברים על השולחן ללא מניפולציות קיימים גם במערכות יחסים וניליות. לדעתי הן גם לא נובעות אוטומטית מהגדרת מערכת היחסים כבדסמית. בעיני, ברור שיש צורך בדרגות יותר גבוהות של אמון, תקשורת ואינטימיות בין השותפים במערכת יחסים בדסמית - אך יכולות אלו אינן מופיעות תלויות בוניליות/בדסמיות אלא ביכולות האישיות של השותפים לקשר ומצד שני עצם ההובלה עצם המובלות ההכרה בהיררכיה מסויימת בין עם מחשבתית בין עם קיומית היא זו שמעלה כאמור על פי דעתי את מערכת היחסים הBDSMית לדרגה גבוהה יותר של אינטימיות לגבי נצלנים .... השבוע שמעתי על עוד ילדונת שרק מלאו לה 16 שנפלה בציפורני אעלק מאסטר ..... נצלנים יש בכל מקום ....השאלה מי אחראי .... ( פותח נושא חדש )

למעלה