מה יש לי???????????

zitasky

New member
מה יש לי???????????

שלום
אני בת 65, אובחנתי בפיברומיאלגיה מזה שנים, טופלתי בכל תרופה אפשרית כולל אופייטים, ע"י מרפאת כאב, ראומטולוגים, אורטופדים, נוירולגים...והכאבים רק גוברים וגוברים.
קנאביס איש מהם לא הסכים להמליץ.
כמובן שבנוסף הגיל והסטרס עושה את שלו, והגוף "מתקלקל"...קלקולים בלתי הפיכים(ארטריטיס וכו'..)
שלחו אותי לMRI אגן, והחליטו שיש לי דלקת פרקים ונשלחתי לבדיקות מקדימות לקראת קבלת תרופות ביולוגיות.
עשיתי את הבדיקות ולפני שחזרתי לקבל התרופות הביולוגיות, פניתי למומחה נוסף שבדק ואמר שאין לי דלקת פרקים ואין צורך בתרופות ביולוגיות! יש לי פיברומיאלגיה ושינויים ניווניים ונתן לי אופטלגין וטרמדקס בטיפות!
הלכתי לאיבוד
איך יתכן שמומחים ידועים בתחום גורסים אבחנות שונות, נותנים טיפולים שונים...
בינתיים החלטתי לזרוק התרופות הכימיות ולנסות פורמולות טבעיות מצמחים ..באין החלטה מה המחלה שלי...לפחות אנסה לא להזיק יותר ממה שכבר ניזוק.
אשמח לקצת סדר בבלגן
תודה

מה יש לי

הי,
הייתי שמח לעזור, אבל אין לי יכולת לחוות דיעה על אבחנות של רופאים שונים.
יתכן מאוד שיש הבדל בין דיעות של רופאים, לעיתים גם אנחנו משנים חשיבה ואבחנה של אותו חולה, כלומר במשך תקופה ארוכה חשבנו שמדובר במחלה מסויימת ובגלל גילויים חדשים האבחנה יכולה להשתנות.
כן אומר שדלקת מפרקים שמערבת עמוד שדרה לא סביר שתתחיל בגיל 65, והרבה יותר סביר שתתחיל סביב גילאי 20-30, ובגיל 65 שינויים ניווניים יותר סבירים, אם כי תמיד יש יוצאים מהכלל ולכן צריך לוודא את זה.
כן אוכל להציע לך להגיע למרכז ראומטולוגי גדול, שם לרב יותר מעודכנים וניתן לבצע הערכה של מספר רופאים אם האבחנה אינה ברורה

zitasky

New member
הנה

אם יהיה לי מייל אוכל לשלוח גם הדיסק

MRI

לפי הMR, יתכן ומדובר בדלקת מפרקים, כלומר יתכן שתרופות דוגמת נוגדי דלקת ותרופות ביולוגיות יכולות לעזור.

אם ההדמיה היא חד משמעתית בעד מחלה דלקתית, הייתי חושב בצורה חיובית מאוד לטפל בתרופות אנטידלקתיות.

אם כי זו בדיקה אחת וצריך להסתכל על כל התמונה.
כאשר יש לי מקרה לא סטנדרטי (כמו מטופל עם גיל לא מתאים וכו'), הרבה פעמים אעדיף לעשות רוויזיה על ההדמיה עם רדיולוג שאני סומך על שיקול דעתו.

למעלה