מה הכנתם לכבוד שבועות?

KarinDi

New member
מה הכנתם לכבוד שבועות?

מי אירחה ועיצבה שולחן חג מעניין? פעילויות עם הילדים? מתכונים חדשים ומגניבים? אצלי אוהבים לבן כל השנה... אני עשיתי המון פעילויות לילד סביב נושא החלב- סדרנו רצף תמונות והכנו חמאה, ניסינו להבין מהם "מוצרי חלב" ואיזה אנחנו אוהבים ואיזה לא ועוד ועוד...הכוכב העיקרי ללא ספק היה הטנא: הכנו טנא מנייר ומילאנו אותו רק בפירות, חילקנו מילים לפי הטנא המתאים והכנסנו את שבעת המינים לתוך טנא אחר (מצ"ב תמונה). יש כל כך הרבה רעיונות בחג הזה! בגזרת המתכונים הכנתי רק לחמניות גבינה. התארחנו אז היה קליל. אבל יצא טעים! אמא שלי חגגה יומולדת אתמול. היה מאתגר למצוא לה מתנה. אספר בהמשך...

דוריק30

New member
שבועות

אני כבר שבועיים עושה ניסיונות להכנת גלידה ביתית ושתהיה על תקן של בריאה. היום הכנתי לילדים והם ממש התלהבו- וזה היה ממש מפתיע. חוץ מזה הכנו מאפים חלביים פשוטים, כמו בלינצ'ס, זית בבית ועוגיות גבינה. וזהו, החג האחרון עבר ועכשו עם כל הכוח לחופש הגדול

g and n

New member
אנחנו

הכנו פוקאצ'ות, בורקסים, חמאה עם גולות בצנצנת זכוכית, עוגת גבינה בצינצנת זכוכית ופרות (כאלו שעושות מווו) תלת מימדיות. בהחלט החג האחרון ובחוסר כוח וחשק לעבר החופש הגדול... היי דוריק, לא השווינו חופשים השנה, קצת נעלמת...

דוריק30

New member
מזדההההה ../images/Emo3.gif

גם אני נכנסת לחופש אם קצת פחות כוחות משנה שעברה. היתה תקופה לא קלה- המדריך עזב ונכנסה מישהי אחרת- ומבלבלת, ועכשו אני פתוחה לשחרר ולתת למדריכה החדשה את המקום שלה. אני מסיימת לעבוד פה בסוף החופש הגדול ולמזלי כבר יש לי מחליף שיכנס לעבוד איתנו כמדריך נוסף בקייטנה, מה שיאפשר לי בכלל לשחרר ולקחת צעד אחורה. התוכנית השנה כבר די מאורגנת, נתנו לילדים לארגן חלק נכבד מהתוכנית, מה שמוריד מאיתנו בהכנות. אני יכולה לשלוח לך תוכנית במסר, אבל קצת קשה להבין ממנה מה הפעילויות. ספרי מה קורה אצלך? את ממשיכה לעוד שנה?

g and n

New member
עוזבת? לאן?

ככה את נוטשת אותי? עם מי אני אדבר? איזה כיף לך... אני ממשיכה לעוד שנה ולמען האמת מחכה לזה בקוצר רוח, קיבלתי לשנה הבאה את אחת המדריכות אם לא ה... עבדנו כבר בעבר ומאוד נהנינו ביחד. אבל בעזרת השם בפברואר אני נפרדת לתקופה מפני שהחסידה צריכה לקפוץ לביקור... לחופש קיבלתי מדריך ואני מקווה שהוא יאפס לי את הבנים. יש לכם איזה משהו מיוחד שאתם עושים השנה?

דוריק30

New member
עוזבת!!!!

זה כל כך מרגש, ובזכות זה אני יכולה לחשוב לעבור את הקיץ בשלום
לי יש גם מדריכה טובה, אחת שנותנת את קולה למען המשמעת והיא כבר לא רק השוטר הטוב. מצחיק לראות איך הם כל הזמן שואלים אותי שאלות, גם אם הם שואלים אותה הם יבואו ויבדקו איתי שזה בסדר- כשהיא נכנסה הייתי בטוחה שהיא תכנס לתבנית המדריכה הטובה והחמודה ואני אשאר בתבנית שלי, והבדיקה הזאת של הילדים מוכיחה לי כמה אני משמעותית עבורם, וזה כל כך כיף וזו מתנה (אחת מיני רבות) לקחת איתי כשאלך. ולאן פניי- אני רוצה לעסוק בפיתוח הדרכה: ספריית הדרכה, אתר באינטרנט עם רעיונות, להכין ולהעביר טיולים וסמינרים למדריכים בוגרים. יותר להתעסק במאחורי הקלעים ועם הצוות הבוגר ואולי בעוד שנה גם להדריך קבוצה של ילדים, כדי לשמור על קשר. אני מאד רוצה להשאר פה באזור, כי אני מאד אוהבת וזה קרוב למשפחה. המיוחד השנה, זה שנתנו לילדים להכין הרבה פעילויות. הכנתי להם דף עם שאלות והכוונה להכנת הפעילויות. יצא נחמד. ולצערנו ביטלו את האישורים לכנרת, שזה ממש מבאס, כי עם כל הקושי זה אחד האירועים בקיץ. אני יכולה לשלוח לך במסר את הכתובת של המייל של מדריכי המועצה- העלתי שם פירוט של פעילויות, למקרה שעוד לא סיימת להכין את החופש
מה מצב החופש אצלכם? חסרים לי 2 פעילויות, אולי תציעי משלך? ובהצלחה עם ההריון, הקיץ והילדים. צריך להיות סופר מדריכה כדי לעבור את זה, לא?

g and n

New member
זה החלום שלי

פיתוח הדרכה, אבל אין לי כ"כ איפה לעשות את זה... לנו אין מרכז הדרכה כמו אצלכם... אנחנו הקיבוץ היחיד במועצה. רעיונות נחמדים לפעילויות: "המתנה" כל ילד צריך להביא ליום הפעילות מתנה עטופה יפה עלות המתנה לא תעלה על 10 ש"ח אפשר גם להכין משהו. מחלקים את הילדים ל-2 קבוצות ועורכים משימות כל קבוצה שמפסידה צריכה להעביר את המתנות לקבוצה שניצחה (לא פותחים את המתנות לכל אורך המשחק, רק מעבירים) המשימות גם יכולות להיות ליחידים. מה שחשוב שבסוף המשחק לכל ילד תיהיה מתנה...ואז הם פותחים. * משימות מהאגדות- 2 קבוצות כל קבוצה יוצאת למשימות ומטרתה למצוא מפתח לאוצר הקסום, המשימות הן משימות הקשורות לאגדות ילדים למשל- ג'ק והאפונים- לאכול קערת אפונים. סינדרלה- המדריכים והמדצ"ים מביאים זוגות נעליים והילדים צרכיכם להתאים את הנעל למדריך היפהפיה הנרדמת- ו ובת שצריכים לתת נשיקה על הלחי הרקולס- סחיבת מקל מטאטא כאשר בכל קצה דלי מים שלגיה- אכילת תפוחים בתוך קערת מים פינוקיו- להסתובב בקיבוץ ולמצוא אנשים ולספר להם סיפור אחד אמת ואחד שקר כיפה אדומה- ללכת לכלבו לקנות סל יפה ומעט ממתקים ולהביא למרכז בריאות ועוד ועוד... אשמח לקבל את המייל, בעיקרון התכנית כבר סגורה אבל זה תמיד טוב לקבל עוד רעיונות ולהכניסם לבנק הפעילויות שלי...

דוריק30

New member
את מוזמנת ../images/Emo6.gif

כשאני אקים את האתר, אני אזמין אותך להיות שותפה ולייעץ. תודה על הרעיונות, אני שולחת לך במסר את המייל. שתהיה שבת מקסימה

KarinDi

New member
וגם את...

התוכניות שלך נשמעות מלהיבות ומרגשות כל כך! אתר באינטרנט? שווה שווה...אשמח לעזור אם אוכל! נשמח לעדכונים וחוויות...זה נשמע חוייה שונה לחלוטין! וחוצמזה- נשמח לשיתוף גם פה בתוכניות לקיץ (בשרשור נפרד כמובן), שלכולנו תהיה השראה...

KarinDi

New member
ככה את מגניבה

חדשות כל כך מרגשות בדלת האחורית?!?! בשעה טובה!!!!

דוריק30

New member
חחחחח

בדיוק חשבתי להתנצל על השיחה הפרטית שפתחנו פה
אני כבר יותר מחודש מתעסקת בחשיבה על העבודה, מה אני רוצה, איך וכמה. אז זה כבר נאמר בטבעיות.

למעלה