מה דעתכם על שיטת ששת השלבים?

מה דעתכם על שיטת ששת השלבים?

אבי (Kiru) הציע להוריד את המלה "ניסוי" מהכותרת שלה. מה דעתכם? אני יודע שכבר שאלתי את זה, בבמה כזאת או אחרת, אבל הגיע הזמן לרכז את התשובות ולהסיק מסקנות... אולי.

והאם אתם מודעים לשלב בו אתם נמצאים?

אני שואל גם מבחינת מספר השלב (למשל, "עברתי שלב שני") וגם מבחינת תוכן השלב (למשל, "בשלב השלישי יש חמש חיות, 10 טכניקות, הדרכה וקרב").

Kiru

New member
היום גיליתי דבר

חשוב בשיעור: כשמתקדמים (בשלבים ובכלל), לא לשכוח לעבוד ולשפר גם את הדברים שכבר למדנו. אם לא עושים את זה, אפשר פתאום לגלות שאמנם היתה התקדמות בקרבות, וגם חלק גדול מ-5 החיות כבר יודעים, אבל את פורמה בסיסית #3 - כמעט ולא זוכרים...

השלבים אינם כוללים רק את הטקסט

שכתוב בדף של הניסוי. מה שכתוב שם הוא רק המאפיינים המרכזיים של כל שלב. לדוגמא, השלמת שלב 3 כוללת רמה גבוהה יותר ב-4 פורמות בסיסיות, באופן כזה שאפשר להדריך אחרים בהן. זה לא כתוב ברשימת המאפיינים של שלב 3, גם כי זה די מובן מאליו (לי
).

chanda

New member
I like to have a checklist

It´s good for the type of person I am to have a list like you prepared with all the things split up into several levels. Now I don´t only know more or less where I stand, I also get a nice ego-kick out of getting ahead. Ok ego-kick is maybe to hard of a word,. I don´t think it can take credit for the motivation, that I would have had anyway I think but it definately helps with seder. What does it matter if it says "nissui" on top of the page or not? or did I not understand the question? well ? love caro

אני חושב ש.... ../images/Emo9.gif

שיטת ששת השלבים מאוד טובה........ למה? מפני עד שלא נפגשתי עם השיטה הזו"ששת השלבים" לא ידעתי כל כך במה אני מתקדם מספיק ובמה אני צריך להתקדם יותר... שיטת ששת השלבים מראה לך בדיוק היכן אתה עומד: 1.אתה יותר מודע,מבחינת ההתקדמות, אתה יודע איפה אתה נמצא, איפה התקדמת. 2.איפה אני צריך להשתפר, או על מה לעבוד יותר, ללטש יותר. אני חושב שאבי(kiru) צודק בקשר להוריד את המילה ניסוי, אני חושב שזו יותר "מפת התקדמות לימודי הקונג פו", ממש בדיוק כמו מפה... בקיצור אני בעד השיטה הזאת.... שלכם באהבה, עידודודו הלוחם

למעלה