מבקש עזרה

katann

New member
מבקש עזרה

סבתא שלי חולה באלצהיימר . היא מדברת מילה אחת או שתיים ונראה שקשה לה לדבר . הקושי בדיבור מזכיר מאוד את הקושי בדיבור של אנשים שלוקחים תרופות פסיכיאטריות חריפות .. היא לקחה בעבר ממוריט ולקחה תרופות הרגעה שאני לא זוכר אותן אבל זוכר שפעילותן היא דיכוי הדופמין וגרימת סבל ודיכאון כזה. תרופות אלה הופסקו. אבל רציתי לשאול : 1.האם הפרעה בדיבור היא חלק מהמחלה ? 2.איך קוראים לקושי בדיבור הזה והאם הוא נובע בגלל הכדורים שהיא לקחה עד לפני שנה ? 3.האם בטווח של ה 5 השנים הקרובות צפויה תרופה שתרפא אלצהיימר ? 4. האם יש אתרים באינטרנט שמסבירים את הפרוצדורה לקבל עובדת זרה לבית שתעזור לה ותלווה אותה לתמיד .

עובדת זרה

ישנן חברות שמתמחות .הם ימסרו לך את כל המידע .אני ממליץ על עובדות אוקראיניות מהסיבה שהן מקבלות 12 שעות חופש בשבוע ולא 24 שמקבלות הפיליפיניות. yan

katann

New member
שלום

איזה חברות מתמחות בזה ? והאם יש אתרים עם מידע איך משיגים עובדת זרה ?

yoramyak

New member
עובדת זרה

אני קשור עם חב איתני מור .מאוד מרוצה.נציגת החב. שמה אור טל 052347134 yan

בקשר לדיבור

איבוד השפה הוא חלק מהמחלה. לחולה אלצהיימר קשה לעיתים לשלוף את המילה הנכונה ממאגר המילים והם עלולים לבלבל במילים (למשל: לקרא לחפץ כלשהו בשם אחר לגמרי), להשתמש במילה בהקשר אחר לגמרי מהמשמעות המקובלת, ואפילו להמציא מילים חדשות.... ככל שהמחלה מתקדמת, יותר ויותר קשה לחולה לשלוף את המילים הנכונות והדיבור מצטמצם פלאים. לפעמים (בעיקר בשלבים הראשונים) חולה כמעט ולא מדבר כי הוא מתבייש וחושש שיטעה או יגיד משהו שלא צריך להגיד. מנסיוני, גרויים רבים ועידוד לדיבור (כולל סבלנות כשהוא מתקשה למצא מילה ועזרה בשליפת המילה המתאימה כשהחולה ממש מתקשה לדבר), עשויים לשפר את המצב במידה זו או אחרת.

אירילה

New member
קשיים בדיבור - אובדן אוצר מילים

קשיים בדיבור ואובדן אוצר מילים הם חלק ממחלת האלצהיימר ,אני רואה את קרוב משפחתי כשהוא מנסה לומר משפט ונתקע ,מחפש במוחו את המילה המתאימה ,לפעמים הוא מוצא אותה ולעיתים קרובות משתמש במונח ש"ליד" ,קרוב למילה למרות שבהגדרת המשפט המילה לא מתקשרת ,כמו למשל לתדלק דלק בתחנת הדלק ,יאמר "נו ,זה איפה שמכניסים פנימה לאוטו למנוע". צודק/ת עצם הענין בזה כשחולה בשלבי המחלה הראשונים נתקע ,אין להעיר לו או לדחוק בו ,מנסיון זה מלחיץ ומערער את הביטחון העצמי של החולה ומוציא אותו מהריכוז ובזה חוטאים גם לחולה וגם למחלה. אין לכעוס עליו על התמהמהות בדיבור או לומר "איזה שטויות אתה מדבר" ,מחלת האלצהיימר היא בדיוק ההפך מגדילת תינוק ,תינוק שנולד מתבגר ,מדבר ורוכש עצמאות ,נהיה איש ,אצל חולה האלצהיימר מתחילה רוורסיה בהתפתחות ,נהיים תלותים מאוד ,מאבדים את העצמאות ,מאבדים את כושר הדיבור עד כדי שתיקה ,והייתי אומר שלהעיר לחולה על דיבור ולכעוס עליו זה כמו לכעוס על תינוק בן שנה שאמר את המילה אידיוט. מדבריי הבנת בוודאי שכך מתנהגים לפעמים בני משפחה לחוליהם ועל זה אני מרחם על בני המשפחה העושים בסופו של דבר עוול לחולה ולהם עצמם. מי שראה את גברת קריסטין בריידן מאוסטרליה בכנס האחרון בספטמבר 2003 ,לא היה יכול שלא להתרשם מאישה אמיצה זו החולה אף היא במחלת האלצהיימר ,אז הייתה בשלבים ראשונים והעבירה את המסר שלא לכעוס עליה ועל החולים במחלה זו ,לא להעיר ,לא להתרגז ,כי מה אשמתם שזו המחלה שעושה זאת. תודה גרשון

קורנית

New member
עובדת זרה

אנחנו מצאנו עובדת זרה דרך חברת השמה של עובדים זרים אמי גרה בירושלים, ואם זה מתאים לך, פנה אלי במסר ואתן לך את שם החברה למרות שנדמה לי, איכשהו, שכולן אותו דבר......מתארת לעצמי שאפשר למצוא סוכנויות/ חברות כאלה גם בספרי הטלפונים, ולעשות, אולי, סקר קטן. לא ידעתי שעובדים ממזרח אירופה מקבלים פחות שעות חופש. אבל אני יודעת בבירור, שמשכורתם גבוהה יותר מלכתחילה. צריך לברר היטב לפני שמחליטים, ולהחליט לפי כל הפרמטרים, ולא רק אחד. לדעתי, הדבר החשוב ביותר הוא תקשורת. קודם כל בין החולה לעובד. אין טעם לקחת עובד שלא מדבר בשפה של החולה, ולא בשפה של שאר המשפחה. לנו, למשל, הציעו עובדת ממזרח אירופה - מה שטוב מאד לאמא שלי, כי היא מבינה אותה, אבל אנחנו לא מבינות את השפה היחידה שהיא דוברת, ולכן פסלנו אותה על הסף. לבסוף קיבלנו עובדת שכבר היתה כאן, והאישה שבה טיפלה הוצאה מהבית למוסד סיעודי. ככה יכולנו לברר עליה אצל המשפחה בה עבדה, וקיבלנו עליה המלצות טובות, וזה מה שהיטה את הכף לטובת העסקתה אצלנו.

yoramyak

New member
עובדת זרה

לצערי יש לי ניסיון עם שלוש פליפינים ואוקראינית השכר ההתחלתי הוא 550$ 50$לכל סוף שבוע שהיא נשארת ואכן רק 12 שעות חופש שזה מאוד משמעותי אוקראיניות מדברות גם פולנית ורוסית yan

mokeren21

New member
תשובות לשאלות . . . .

אני יכולה לענות לך מניסיון יש לי גם סבתא חולת אלצהיימר וגם לה יש קושי מסויים בדיבור והיא משתמשת במשפטים ומילים שדי קבועיים וחוזרים על עצמם . לצערי זה חלק מהמחלה בגלל ניוון תאי המוח האוצר מילים שלהם מצטמצם מאוד והם משתמשים באותן מילים כל הזמן הקושי הנ"ל אינו נובע מהכדורים זה חלק בלתי ניפרד מהמחלה . גם אני כמוך מחכה ומצפה שימצאו תרופה או משהו שיקבל על המחלה אבל לצערי לא שמעתי על דבר כזה . מה שנותר לנן לעשות זה לעזור להן ולעטוף אותן באהבה עד כמה שאנחנו יכולות . לגבי העובדת הזרה עד כמה שידוע לי אדם שמוכח שהוא חולה אלצהיימר( אפילו דמציה ) זכאי לעזרה מישהו שיבוא אליו הבייתה ויעזור לו הכל בהתאם לחומרת המחלה . אני ממליצה לך לפנות למוסד לביטוח לאומי או לקופת חולים שבה היא מבוטחת אמור להיות לה ביטוח סעודי שאת יכולה להשתמש בו . אני מקווה שעזרתי לך קצת אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לפמות אלי ואני אנסה לעזור .

למעלה