למישהו יש תובנה על הקרן VALUE החדשה של הראל

מצב
הנושא נעול.

DukeNukem

New member
אתה צריך להבדיל בין 2 סוגי לקוחות

בוא נגיד
שכל מנהלי התיקים אתם דיברתי (בתור לקוח פוטנציאלי) תמיד מסבירים לנו לא לבדוק את התשואה על בסיס חודשי, או שנתי, ואם אפשר גם לא רב שנתי, ואם אפשר שלא נבדוק את התשואה בכלל. למה זה טוב. ואם העזתי לשאול על "סטיית התקן" של התיק, אז הם בכלל הפכו להיות אדומים, סגולים, תבחר צבע. סליחה אדוני, אבל לא מדברים על דברים כאלה אצלנו.. גם רוצה לבדוק את התשואה שאנחנו עושים, וגם יש לו דרישות לגבי סטיית התקן, זה לקוח שברור שאין לנו מה להציע לו
עסקית, ברור שאף בעל מקצוע לא רוצה שיבדקו אותו יותר מדי. ואם יש לו נימוקים שנשמעים הגיוניים למה זה אפילו טוב לא לבדוק אותו, מעולה. בסופו של דבר כמות הכסף שהקרן מנהלת נקבעת יותר לפי הפרסום וערוצי ההפצה / הפרסום שלה ופחות לפי הביצועים. זה רק קצת בעייתי כשאותם מנהלים באים לדחוף כל מיני קרנות שעשו במקרה איזה אחוז וחצי מעל המתחרים בתקופה מסוימת, ואיך הם משווקים אותן אם לא לפי התשואה בתקופה המסוימת המצומצמת הזאת. מביך משהו. אז לדעתי אולי אחוז פצפון מהקהל הזה נכנס לקטגוריה שאתה מתאר, השאר פשוט קונים את מה ש"המומחים" אומרים להם.
אתה צריך להבדיל בין 2 סוגי לקוחות
יש את הסוג הנפוץ ביותר, שפחות או יותר בא ליועץ השקעות/מנהל תיק בבנק, עושה איזה שאלון מפגר שכאילו מגדיר את רמת הסיכון שהלקוח מעוניין ו.. סלאמת מכאן יועץ ההשקעות עושה פחות או יותר מה שמתחשק לו כי הגולם מולו לא ממש מביו ו/או רוצה להבין מה הולך, הוא פשוט מאמין בבנק. ויש באופן כללי את הסוג השני של לקוחות, שהוא מכיל יחסית מעט מאוד אנשים, אבל כמעט כל מי שנמצא בפורום הזה נכלל בקבוצה זו. אלו שעושים מעבר. כמה מעבר זה כבר תלוי בכל אחד, אבל הנקודה שלי, היא שרוב האנשים כאן סביר להניח מבינים שכשמסתכלים על תשואה של קרן לצורך העניין, רצוי לבדוק יותר מיומיים אחורה, ומי מנהל הקרן, מה הדמי ניהול, מה הדמי הוספה ציון שארפ וכו'.. השאלה המקורית שלי, הייתה ברמת הקונספט של הקרן, משום שמדובר בתחום שמעניין אותי (השקעת ערך). מכיוון שמדובר בקרן חדשה, רציתי לדעת אם יש לאנשים כאן קצת תובנות מעבר לכלום כמעט שניתן להפיק כרגע הדפי המידע באתר של הקרן. אני מאמין שזאת קרן שאם היא תעבוד כמו שהיא אמורה לעבוד, היא אמורה להניב תשואות יפות (ביחס למדד) לארוך הזמן, וכן אני מתכוון שצריך להחזיק אותה לפחות 3-4 שנים לפני שניתן לשפוט. מכאן גם הדילמה שלי, האם זה לא יותר מידי מסוכן כרגע, לשים כסף לכל כך הרבה זמן במשהו שאני יודע עליו כל כך מעט, רק על בסיס הנחה שהם יעשו מה שהם טוענים שהם עושים..

טשאפק

New member
למה אי-אפשר להכות את המדד

אני חושב שגם אתה מפספס את הנקודה
שום מנהל לא יכול למצוא הזדמנויות כל הזמן. חלק מכל אסטרטגיה, *כל אסטרטגיה*, צריך להיות האופציה להחזיק מזומן כשהתנאים לא מתאימים להשקעה. מי שנמצא בשוק כל הזמן פשוט ישיג את התשואה של המדד כפול הבטא של המניות שלו. ואם משקיע רוצה לצאת מהשוק, אז שיקנה תעודת סל וימכור כשבא לו. למה להתעסק עם קרנות בכלל כשהסיכוי שהן ישיגו תשואה עודפת שואף לאפס לאורך ציר הזמן.
למה אי-אפשר להכות את המדד
גם אם לא מפחיתים את ההשקעה מרף מסוים, רק על ידי בחירת המניות הטובות יותר? "מי שנמצא בשוק כל הזמן פשוט ישיג את התשואה של המדד כפול הבטא של המניות שלו." - זה היה נכון, רק אם כל המניות היו עולות בתיאום מושלם.

אני חושב שאתה מסתכל על זה אחרת.

אני חושב שגם אתה מפספס את הנקודה
שום מנהל לא יכול למצוא הזדמנויות כל הזמן. חלק מכל אסטרטגיה, *כל אסטרטגיה*, צריך להיות האופציה להחזיק מזומן כשהתנאים לא מתאימים להשקעה. מי שנמצא בשוק כל הזמן פשוט ישיג את התשואה של המדד כפול הבטא של המניות שלו. ואם משקיע רוצה לצאת מהשוק, אז שיקנה תעודת סל וימכור כשבא לו. למה להתעסק עם קרנות בכלל כשהסיכוי שהן ישיגו תשואה עודפת שואף לאפס לאורך ציר הזמן.
אני חושב שאתה מסתכל על זה אחרת.
אתה מסתכל ברמת המנהל ומתייחס כאילו הקרן היא כל הנכסים. אני מסתכל ברמת המשקיע שמבחינתו הקרן היא חלק מהנכסים הכוללים וכדי שהמשקיע יידע לנהל פוזיציות הוא צריך לדעת באיזה פוזיציה נמצאית כל נכס.

DukeNukem

New member
עוד קצת אינפורמציה לגבי השיטה והחברה (לינקים)

למישהו יש תובנה על הקרן VALUE החדשה של הראל
הראל א(40) אAlphaBeta אמניות אValue. כפי שציינתי בעבר מעניין אותי העניין של השקעת ערך, בחיפושי מצאתי את הקרן הזאת שהוקמה רק ב 18.08.09. http://www.pia.co.il/PIA/Front/Document.asp?ID=535144 מתלבט..
עוד קצת אינפורמציה לגבי השיטה והחברה (לינקים)
מצאתי ב דה-מרקר מדור (מן הסתם פרסומי) אבל שנותן אינפורמציה שמגיעה ממנהל הקרן. http://finance.themarker.com/f/AlphaBeta.jhtml http://finance.themarker.com/f/Alph...co.il/pages/themarker/contentpage.aspx?tid=49

מצב
הנושא נעול.
למעלה