לינקדין ומקום עבודה

hagi165

Member
פוטרתי/התפטרתי ממקום עבודה לפני כשנה אך מאז לא עדכנתי את הפרופיל שלי בלינקדין ומופיע שם שאני עדיין עובד באותו מקום.
המנכל מטריד אותי ופונה אליי בהודעות כבר פעמיים בהפרש של כמה חודשים עם קריצה ל-מה אתה עדיין עובד אצלי ואני לא יודע?

האם יש לי או יכולה להיות לי בעיה מסויימת אם אני מופיע שאני לכאורה עובד במקום הזה?
אציין שבאף ראיון ומעולם לא אמרתי שאני עדיין עובד אצלו ותמיד כשאני נשאל אני אומר שאני לא עובד שם ואת הזמן שעבדתי שם

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
מומלץ לעדכן את הפרופיל שלך, שכן כל עוד לא תעשה כן (וודאי אם קיבלת התראות מהמעסיק בנושא, ולא תוכל להתגונן בטענת תום לב) - הדבר עלול להיות "תיאור כוזב" כמשמעותו בסעיף 2 לחוק עוולות מסחריות, הקובע:

תיאור כוזב​

2. (א)
לא יפרסם עוסק מידע ולא יגרום לפרסום מידע, אשר הוא יודע או שהיה עליו לדעת שהוא אינו נכון, לגבי עסק, מקצוע, נכס או שירות, שלו או של עוסק אחר (להלן – תיאור כוזב).

(ב)
המפיץ פרסום של עוסק אחר או מטעמו הכולל תיאור כוזב, או מי שהחליט בפועל על פרסום תיאור כוזב כאמור, לא יישא באחריות לפי סעיף זה, אלא אם כן ידע שהתיאור כוזב, או שהתיאור כוזב על פניו.

hagi165

Member
:0
מה ההשלכות של זה יכולות להיות מבחינתי?
האם הוא יכול לבוא כלפיי בטענות או לתבוע אותי כרגע?
אגב, הוא לא דרש ממני להסיר אלא ההודעה מפורשות

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
גם אם לא דרש ממך להסיר - מספיק שידעת כי מדובר בתיאור כוזב, כאמור בסעיף 2(ב), ואין מדובר בעובדה שנשתכחה ממך בשוגג ובתום לב לתיקון הפרופיל.
מכח חוק עוולות מסחריות ניתן לתבוע עד 100,000 ש"ח אף בלא הוכחת נזק.
על כן, מומלץ לתקן את הדבר בהקדם, שכן מדובר בהטעיה הן ביחס למקום עבודתך הקודם והן ביחס למעסיקים פוטנציאליים עתידיים.

למעלה