לילה מתוק לכולם

10101

New member
אני מסכים עם גדי, ואמשיך את הנקודות

שלו. שחור לבן כללי וזוג צבעוני, מרכז את המבט בזוג, ומייצר את האוירה, מה גם שהתמונה נראית כמעט טבעית בשילוב הצבעים של ש"ל וצבעוני. אפשר כמעט לטעות ולחשוב שהצבעים הטבעיים של המשושים זה ש"ל שהרי כמעט ואין להם צבעים משל עצמם.

ביקו

New member
כפי שחשבתי...

התמונה הצבעונית יפה יותר בעיניי. התוצאה טבעית יותר והטקסטורה של הסלעים לא פחות מרשימה. גם הירוק מוסיף חיות לתמונה.

sergo

New member
התלבטתי הרבה ובסופו של ענין

נראה שהצילום הזה לטעמי נוטה לשחור לבן נראה לי מתאים יותר בגלל שבצבעוני הרקע קצת חלש ואין בו ממש צבע חי ולכן יותר מתאים ש\ל יכול להיות גם שאני משוחד בגלל אהבתי לשחור לבן
יום נעים סרג´יו

sigalk

New member
ודעתי...

2 התמונות שונות מאוד באופיין. ולדעתי לא ניתן להשוות. לכל אחת יש את היופי שלה, ואת "הסיפור" שלה ואת הנושא שלה התמונה הצבעונית פחות מתמקדת בזוג, ויותר בטבע. יש את המידרוג של עמודי הבזלת שמוביל את העיניים לכיוון הזוג. יש את שצף המים שנע באותו אלכסון ומוביל את העיניים לכיוון הזוג. הזוג קטן יחסית לאיתני הטבע: המים והסלעים. כשמסתכלים על התמונה המוקטנת, אפילו קשה לראות אותם. צבעי הבגדים שלהם אינם בולטים, וזה מוסיף על הקושי ב-לשים לב אליהם. הקפאת המים ולא מריחתם ע"י מהירות איטית, נותנת כאן עוצמה לטבע. לדעתי הנושא כאן הוא יותר הטבע ולא הזוג. או קטנות האדם מול הטבע. בתמונה בשחור לבן בגלל שהזוג הוא צבעוני, תשומת הלב מיד נמשכת אליו. ואז, לדעתי, היא מוסחת מהטבע. אני לפחות, פחות שמה לב לקצף של המים ולעוצמתם. האוירה בתמונה הזאת יותר אינטימית: זוג היושב לו בדד אי שם במרחק בתמונה שבה הכל בשחור/לבן, הנושא הוא כמו בתמונה הצבעונית. לדעתי התמונה יוצאת עוד פחות יפה מהאפשרויות המוצגות כאן. הרבה יותר מלאנכולית. (הנסיונות בבית) אישית, לאחר שהתבוננתי היטב באפשרויות וחשבתי עליהן, אני מעדיפה את התמונה הצבעונית המקורית. וגם את הנושא שלה. וזאת למרות שהצעת שילוב הצבע ב-ש/ל היא שלי... הביצוע כמובן איננו שלי - לא של הצילום ולא של העיבוד הגרפי. צבע ירוק (והרבה) ליד המים האלה, היה הופך את התמונה הצבעונית למרשימה יותר. אבל זה מה שיש בארצנו... ו...שלום לכולם וברוכים החוזרים לי מהחופש שלי...(שהיה מצויין! למי שמתעניין) שנה טובה

Jazzphoto

New member
אני בעד הצבעוני.הרקע היפה על

התבנית שלו,אינם פוגמים בזוג בתמונה,להיפך,הזוג משתלב היטב. הנוף\רקע מעניין, אז חבל לוותר עליו לטובת הזוג,דבר שקורה בתמונה המעורבת. הזוג קטן מאוד בתמונה,והרקע תופס את רובה,גם נראה לא טבעי העיבוד,כאילו הודבק ממקור אחר. אני גם לא בעד הכל שחור-לבן. סה"כ משחק נחמד בפוטושופ.

ted

New member
תערובת הצבע על הש"ל "עושה" את

התמונה מיוחדת, ומקנה לה אופי.

Jeri

New member
רומנטיקה

העוצמה הטבועה בעמודי הסלע למול שצף הזרימה לא זקוקה לחיזוק מצמד האוהבים. הבחירה של דב "לצבוע את הזוג", או יותר נכון למחוק את הצבע מכל מה שברקע משנה את התוצאה הסופית. במקום צילום טבע אמור מעתה צילום אווירה, ולא סתם צילום, כי אם אחד מהיותר מוצלחים אותם ראיתי באחרונה. אני אהבתי. רומנטיקה במיטבה. להתראות Jeri

doron h

New member
צילום מטופל מול צבע

לטעמי האישי הצבע מנצח ובגדול. אומנם ברגע הראשון מושך את העין הצילום המטופל אך תחושה זאת נמוגה מהר והרגשה שלי עוברת לתחושת צילום פרסומת שלצורך הדגשת הנושא יש צורך ב"טריקים". הזוג בצבע מודגש מאוד הוא ממש נותן לי תחושה של "שתילה" בתוך צילום הנוף. הצילום עצמו הוא טוב מאודאז למה צריך לתת לו טיפול נוסף? בצבע הצילום מעביר לטעמי את תחושת הרוגע הרבה יותר טוב. המיקום של הזוג נפלאה, שפת הגוף שלהם משדרת רוגע מול המפל המתפרץ וגווני הבזלת החומים יוצרים שילוב טוב של כל חלקי התמונה.

למעלה