ליווי של דולה

חזיזה7

New member
ליווי של דולה

שלום נתי. רציתי לשאול מאיזה שלב של ההריון כדאי לשלב ליווי של דולה?
אני מניחה שבחודשים הראשונים אין כל כך צורך. זה אפשרי רק לקראת הלידה? או שהדלה לא תיהיה מוכנה מהסיבה שהיא רוצה ללוות את כל התהליך בכדי להכיר את המטופלת שלה?

מתי לקחת דולה

שלום רב חזיזה 7,
מתנצלת על התגובה המאוחרת. (הייתי בלידה מקסימה אל ארוכה מהרגיל)
מהניסיון שלי, מרבית היולדות פונות במהלך הטרימסר השני, אך אין מועד אחד נכון. כל אישה נערכת בהתאם לצורך שלה. ישנה חשיבות גדולה בעיני במפגש/ים מקדימים בין הזוג לדולה לצורך הכרות והכנה לקראת הלידה. במפגשים דנים על הצרכים, הבקשות, החששות של הזוג ומתכוננים יחד. העבודה המשותפת מאפשרת לזוג ולדולה להגיע לחדר לידה כצוות. קשר זה תורם מאוד לתחושת ביטחון אצל הזוג. בנוסף אני נוהגת להגביל את מספר הלידות שאני לוקחת בחודש, זה מאפשר לי להתחייב עבור הזוגות שאני מלווה. לכן ישנה חשיבות לשריין את תאריך הלידה עם הדולה שאת רוצה, עדיף מוקדם ככל הניתן. יחד עם זאת יצא לי ללוות לא מעט יולדות שפנו אלי בחודש 9, קבענו פגישה וטרם הספקנו להיפגש, מאחר והתחילו צירים או ירידת מים. הקשר בנינו אומנם התחיל בחדר לידה, אך הייתה כימיה טובה ולידות נהדות. זה אפשרי לחלוטין. אם את כבר מאוד קרובה ללידה וחושבת על דולה, עדיף מאוחר מאשר אף פעם. את מוזמנת לפנות אלי לפרטי במידה ויש לך שאלות נוספות.
בהצלחה
נתי רוזנברג

חזיזה7

New member
תודה נתי

אני אתחיל לחשוב על זה יותר ברצינות.
על כמה מפגשים מקדימים את ממליצה? איך הפגישה מתנהלת? מה עושים במהלכה?
שאלה שמטרידה אותי - מה יקרה עם שתי נשים ילדו בדיוק באותו יום? קיימת דולה מחליפה?

למעלה